Активен тренинг во фитнес центарот

Навистина не знам за што се подготвува овој човек, но ако некој го навредил порано, тогаш подобро сторителот да почне да беа, без да гледа назад.

Снаодливо и креативно дете најде начин како да помине преку калта без да се извалка

НАСА треба да учи од сиромашните! Браво за малиот генијалец!

Индиска иновација: Соларен систем за варење грав во затворот

Иако намената на системот изгледа смешна, сепак иновацијата не е за потценување. Сончевите колектори ја загреваат водата во цевките на температура од дури 450-600 степени. Овој изум е обид на властите да ги намалат трошоците за одржување на затворот, во што и успеале.

Овој млад сиромашен и необразован Африканец направил бизнис со стари гуми и успеал да стане најпосакуваниот ерген во регионот

Малком е едноставен човек од топлата Африка. Тој е роден во необразовано и сиромашно семејство, во кое морал да работи многу. И покрај околностите, човекот го пронашол патот до успехот и тоа благодарение на трудољубивоста и работата.

Како започна неговата приказна?

Ова е единствениот човек кој успеал да измами турски продавач на сладолед

Пред неколку дена и малиот имаше добра стратегија за побрзо да си го добие сладоледот, но дечково е шампион.

Згодна девојка вежба на лента за трчање СО СТИЛ!

Згодна девојка вежба на лента за трчање СО СТИЛ!

Дали целта ѝ е да изгори повеќе калории или да привлече внимание, оценете сами!

Никогаш не се откажувај! Дури и ако паднеш на трка од 100 метри!

Борете се во секоја ситуација, колку и да изгледа безнадежно, затоа што чуда се случуваат. Доказот е во продолжение.

Како еден паметен современ човек си го решил проблемот со барањето паркинг пред зградата?

Секоја вечер кога се враќал од работа, човекот вртел кругови на паркингот пред зградата не можејќи да најде слободно место. Така смислил паметно решение. На прозорецот што гледа кон паркингот си закачил евтина веб камера, која ја врзал на интернет. Сега секоја вечер кога ќе дојде на паркингот, пред да почне да врти, преку телефонот […]

Таткото на децата нашол начин како да не одат пешки нагоре по снегот

Санкањето е многу напорна работа ако мора нагоре на се качуваш пешки. Но кога татко ти е мозок, тогаш зимата ќе ти биде незаборавна, иако немате пари за зимување во познато туристичко место.

Генијално место за чување вредни предмети во станот, каде што ниту еден крадец нема да се осмели да бара

Штекерот изгледа идентично како и сите други штекери во станот, па ако некој сака, нека игра руски рулет :).

Пар ловци на богатство од Велика Британија го пронајдоа најголемото богатство во нивниот живот и го пријавија (6 слики)

2019 убаво им почна на ловците на богатство Адам и Лиза од Велика Британија, кои откриле огромно богатство од сребрени монети од 11 век. Тие изброиле повеќе од 2500 монети, кои датираат од времето на Харолд II и Вилијам I. Тие не откриваат каде ги нашле монетите, туку само дека користеле модерен детектор за метал. […]

На светот му требаа повеќе од 20 години за да им ја открие оваа тајна на програмерите на Exel 95

Тимот кој го програмирал Microsoft Excel за Windows 95 се потпишал на свој оригинален начин и никој до сега не успеал да им ја открие тајната.

Јапонците ќе ги прават медалите за Олимписките игри 2020 во Токио од стари мобилни телефони

Медали за победниците на Летните олимписки и параолимписки игри, кои ќе се одржат во Токио, Јапонија во 2020 година, ќе бидат направени од рециклирана електроника. Овој проект за обработка на старите електронски уреди за Олимписките игри започна во 2017 година, а до октомври 2018 година организаторите веќе имаа 90% од потребното количество злато и 85% […]

7 годишно дете ѝ го спаси животот на својата мајка јавувајќи се во полиција

Мајката откако го зела од училиште паднала дома на подот и во полусвесна состојба зборувала нешто неразбирливо. Ова е разговорот на малиот Ноа со полицијата, после кој дошла брзата помош и мајката била спасена. Ноа бил сам дома со мајка си и својата 1 годишна сестричка. Инцидентот се случи во британското гратче Орпингтон.

Генијална идеја како да се исчисти градот од пластика: Во главниот град на Сомалија се отвори фабрика која произведува ќрамиди од пластичен отпад

Во Могадишу, главниот град на Сомалија, се отвори фабрика за производство на пластични ќерамиди, кои во суштина се направени од отпад. Не само што компанијата обезбедува работни места за локалните жители, туку и го чисти градот. Сличен проект беше лансиран од страна на компанијата наречена Green Plastic, која пластичен отпад го претвора во пластични облоги. […]

Руско-корејскиот костим „Хопо“ кој штити од студот и на температура од -50 степени

Русите во соработка со корејците го направија костимот „Хопо“ користејќи специјални иновативни бамбусови влакна, кои корејците ги користат за потребите на својата армија. Освен што костимот штити од екстремно ниски температури, тој е и многу полесен од обичната облека поради таканаречените „воени влакна“ од кои е направен.

Бабичката против организираната банда од 6 крадци кои ограбуваат продавница на Ролекс

Закон е бабата, користи класични методи да справување со злото, како што е нејзината чанта на пример :).

Девојката реши да му покаже на целиот православен свет како треба да се капе на Водици! Ова не го може ни Бер Грилс!

Осман Делибаш е девојка која живее во руско село во Одинцовската област. На Водици таа реши да влезе во дупката во мразот и да седи таму ЦЕЛ ЧАС!

Креативно дете доби огромно пластично јајце за нова година и веднаш му го најде лекот

Помисли само дел од секундата и му текна дека пелената го амортизира ударот :).

Работникот маестрално се спаси да не си ја скрши главата на улица

Еве што ти значи да имаш цврсти, работничи раце.

Кратко интервју со гејмерот „Нинџа“ кој заработува половина милион долари месечно од играње Фортнајт

Ако играше видео игри додека го правеа интервјуто, ќе заработеше десетици илјади долари. 2/3 од приходите му се од YouTube и стриминг платформата Twitch, а останатите пари од спонзорите чии производи ги рекламира додека оди во живо. Дечково е инспирација за многу гејмери, но пред да решите да станете професионален гејмер, имајте на ум дека […]

Малото интелигентно момче против сладоледџијата финташ

Уште на почеток момчето го надмудри и му даде знак дека му е доста од неговите шеги, но овој продолжи и ги помина сите граници. Крајот е сосема неочекуван.

Ги збуни вооружените криминалци со автомобил и им избега на необично лукав начин

Криминалците сакаа да го ограбат човекот, но тој се сети како да ја искористи предноста што е пешки.

Новите генерации се силни и независни! Браво за малиот!

Се враќа од училиште на последниот училишен ден ова полугодие и си ја носи целата „опрема“.

„Мртов“ таксист им помогнал на полицајците да ги уапсат киднапиерите

Многу необичен инцидент се случи во рускиот град Карасук, кога двајца криминалци влегле во такси возило, му ставиле јаже околу вратот на таксистот и го задавиле. Кога таксистот престанал да дава знаци на живот, криминалците на брзина го ставиле во багажникот и му го украле возилото. По некое време, таксистот се освестил, бидејќи не бил […]

Малото девојче знае многу подобро од таткото како се добива мече од автомат

Таткото сакаше да испадне херој пред ќерката, а малото му одржа животна лекција. Ако нешто навистина сакаш од дното на душата, тогаш ќе го добиеш. Позитив на денот!

Ваква шанкерка секој газда на кафич може само да посака

Ниту денар не мора да троши на жива музика и на било каков друг вид на забава за гостите.

Девојка му раскинува на својот неверен дечко со одличниот говор кој го спремила за нејзиниот 21 роденден

Го направи магаре пред сите пријатели и пред цел интернет. „Ви благодарам на сите што сте овде, затоа што вакви пријатели човек може само да посака. Посебно сакам да му се заблагодарам на мојот дечко Сантос, кој ме научи дека јас заслужувам многу подобро. Секој во просторијва знае дека ѝ се пушташ на друга девојка […]

Малата пливачка си ги загубила родителите, па луѓето на плажата се сетија како да ги повикаат

Убав гест на хуманост, кој ќе не потсети дека сме луѓе пред сѐ и дека треба да си помагаме во неволја.

Двајца херои кои чекаа автобус, спасија девојче кое падна од 5-тиот кат

Девојчето има 5 години и тежи 17 килограми, што го направи нивниот подвиг уште поголем. Инцидентот беше снимен од безбедносната камера на зградата, а се случи во рускиот град Махачкала.

+