Ова е единствениот човек кој успеал да измами турски продавач на сладолед

Пред неколку дена и малиот имаше добра стратегија за побрзо да си го добие сладоледот, но дечково е...

Згодна девојка вежба на лента за трчање СО СТИЛ!

Згодна девојка вежба на лента за трчање СО СТИЛ!

Дали целта ѝ е да изгори повеќе калории или да привлече внимание, оценете...

Никогаш не се откажувај! Дури и ако паднеш на трка од 100 метри!

Борете се во секоја ситуација, колку и да изгледа безнадежно, затоа што чуда се случуваат. Доказот е во...

Како еден паметен современ човек си го решил проблемот со барањето паркинг пред зградата?

Секоја вечер кога се враќал од работа, човекот вртел кругови на паркингот пред зградата не можејќи да најде слободно место. Така смислил паметно решение. На прозорецот што гледа кон паркингот...

Таткото на децата нашол начин како да не одат пешки нагоре по снегот

Санкањето е многу напорна работа ако мора нагоре на се качуваш пешки. Но кога татко ти е мозок, тогаш зимата ќе ти биде незаборавна, иако немате пари за зимување во...

Генијално место за чување вредни предмети во станот, каде што ниту еден крадец нема да се осмели да бара

Штекерот изгледа идентично како и сите други штекери во станот, па ако некој сака, нека игра руски рулет...

Пар ловци на богатство од Велика Британија го пронајдоа најголемото богатство во нивниот живот и го пријавија (6 слики)

2019 убаво им почна на ловците на богатство Адам и Лиза од Велика Британија, кои откриле огромно богатство од сребрени монети од 11 век. Тие изброиле повеќе од 2500 монети,...

На светот му требаа повеќе од 20 години за да им ја открие оваа тајна на програмерите на Exel 95

Тимот кој го програмирал Microsoft Excel за Windows 95 се потпишал на свој оригинален начин и никој до сега не успеал да им ја открие...

Јапонците ќе ги прават медалите за Олимписките игри 2020 во Токио од стари мобилни телефони

Медали за победниците на Летните олимписки и параолимписки игри, кои ќе се одржат во Токио, Јапонија во 2020 година, ќе бидат направени од рециклирана електроника. Овој проект за обработка на...

7 годишно дете ѝ го спаси животот на својата мајка јавувајќи се во полиција

Мајката откако го зела од училиште паднала дома на подот и во полусвесна состојба зборувала нешто неразбирливо. Ова е разговорот на малиот Ноа со полицијата, после кој дошла брзата помош...

Генијална идеја како да се исчисти градот од пластика: Во главниот град на Сомалија се отвори фабрика која произведува ќрамиди од пластичен отпад

Во Могадишу, главниот град на Сомалија, се отвори фабрика за производство на пластични ќерамиди, кои во суштина се направени од отпад. Не само што компанијата обезбедува работни места за локалните...

Руско-корејскиот костим „Хопо“ кој штити од студот и на температура од -50 степени

Русите во соработка со корејците го направија костимот „Хопо“ користејќи специјални иновативни бамбусови влакна, кои корејците ги користат за потребите на својата армија. Освен што костимот штити од екстремно ниски...

Бабичката против организираната банда од 6 крадци кои ограбуваат продавница на Ролекс

Закон е бабата, користи класични методи да справување со злото, како што е нејзината чанта на пример...

Девојката реши да му покаже на целиот православен свет како треба да се капе на Водици! Ова не го може ни Бер Грилс!

Осман Делибаш е девојка која живее во руско село во Одинцовската област. На Водици таа реши да влезе во дупката во мразот и да седи таму ЦЕЛ...

Креативно дете доби огромно пластично јајце за нова година и веднаш му го најде лекот

Помисли само дел од секундата и му текна дека пелената го амортизира ударот...

Работникот маестрално се спаси да не си ја скрши главата на улица

Еве што ти значи да имаш цврсти, работничи...

Кратко интервју со гејмерот „Нинџа“ кој заработува половина милион долари месечно од играње Фортнајт

Ако играше видео игри додека го правеа интервјуто, ќе заработеше десетици илјади долари. 2/3 од приходите му се од YouTube и стриминг платформата Twitch, а останатите пари од спонзорите чии...

Малото интелигентно момче против сладоледџијата финташ

Уште на почеток момчето го надмудри и му даде знак дека му е доста од неговите шеги, но овој продолжи и ги помина сите граници. Крајот е сосема...

Ги збуни вооружените криминалци со автомобил и им избега на необично лукав начин

Криминалците сакаа да го ограбат човекот, но тој се сети како да ја искористи предноста што е...

Новите генерации се силни и независни! Браво за малиот!

Се враќа од училиште на последниот училишен ден ова полугодие и си ја носи целата...

„Мртов“ таксист им помогнал на полицајците да ги уапсат киднапиерите

Многу необичен инцидент се случи во рускиот град Карасук, кога двајца криминалци влегле во такси возило, му ставиле јаже околу вратот на таксистот и го задавиле. Кога таксистот престанал да...

Малото девојче знае многу подобро од таткото како се добива мече од автомат

Таткото сакаше да испадне херој пред ќерката, а малото му одржа животна лекција. Ако нешто навистина сакаш од дното на душата, тогаш ќе го добиеш. Позитив на...

Ваква шанкерка секој газда на кафич може само да посака

Ниту денар не мора да троши на жива музика и на било каков друг вид на забава за...

Девојка му раскинува на својот неверен дечко со одличниот говор кој го спремила за нејзиниот 21 роденден

Го направи магаре пред сите пријатели и пред цел интернет. „Ви благодарам на сите што сте овде, затоа што вакви пријатели човек може само да посака. Посебно сакам да му...

Малата пливачка си ги загубила родителите, па луѓето на плажата се сетија како да ги повикаат

Убав гест на хуманост, кој ќе не потсети дека сме луѓе пред сѐ и дека треба да си помагаме во...

Двајца херои кои чекаа автобус, спасија девојче кое падна од 5-тиот кат

Девојчето има 5 години и тежи 17 килограми, што го направи нивниот подвиг уште поголем. Инцидентот беше снимен од безбедносната камера на зградата, а се случи во рускиот град...

Жените не знаеле да возат?! Плавуша вози огромен камион со приколка и тоа во рикверц!

Кој седнал зад воланот на вакво чудовиште и се обидел да врати во рикверц, знае дека ова возење на плавушата е за ссимнување...

Одлична реакција на специјалецот кога неговиот колега оплеска при фрлањето рачна бомба

Специјалецот не е вистински специјалец, затоа што ова не е вистинска војна, туку се работи за спортот наречен Страјкбол, нешто слично на Пејнтбол, но без боја. Има ли кај нас...

Гледајте го ова, за да не се чудите после зошто Кина ги собира сите златни медали на олимпијадите

Вака тренираат нивните гимнастичари уште од најрана...

Глуп крадец против паметен сопственик на златара во Тајланд

Сопственикот вакви на леб ги мачка :). Очигледно искуството го научило како да се справува со вакви ситни...

+