vvv

Куп кратки вицови за љубителите на ЦРН ХУМОР

Во детски парк до клупата на којашто седат мајките дотрчува едно дете:
– Мамо, мамо, оние деца таму му рекоа дека сум бил многу грд.
– Нели ти реков, пред луѓето да не ме викаш мамо!
– – – – – – –
Бабата го прашува внучето:
– Кажи сине, како му беше името на оној мажот, што ми го зеде паметот?
– Алцхајмер бабо, Алцхајмер!
– – – – – – –
– Докторе, има ли резултати, умирам од љубопитност.
– Не само од љубопитност…

prod

Продавачот и човекот кој си купил кука за риби (виц)

- Колку продажби направи денес? – Прашал менаџерот.
– Пааа… една.
– Една?!? Обично продавачите прават по 20-30 дневно.

zzz

Малото зајаче брзо учи (виц)

Таткото зајак го учи својот син како да ја прави онаа работа.
– Сине, ние сме мали животни и за да не не изеде некој онаа работа ја правиме многу брзо. Затоа ти ги доведов овие четири зајачици за да пробаш. Ајде сега направи им едно едендватричетири.

mmes

Нови правила веднаш после медениот месец (виц)

Маж, конечно се решава да се ожени за неговата девојка. Набргу по медениот месец, тој си ги подготвува „играчките“ за претстојната недела лов, со пријателите.
Невестата:

aku

-20 степени во Македонија (виц)

Зима 2017 во Македонија. Температурата падна 20 степени под нулата.
Дете ја прашува мајка си:

120

Тајната на долгиот живот (виц)

- Како доживеавте 120 години?
– Не се расправав со никого…

Three little chefs enjoying in the kitchen making big mess. Litt

Куп кратки вицови за повесел празничен викенд

Девојката налутено му вели на дечкото:
– И која е оваа овца на сликата до тебе?!
– Сестра ми.
– Еј, колку е слатка…
– – – – – – –
6 Јануари…
– Другар, се сеќаваш на нешто од вчера?
– Се сеќавам кога го запаливме огнот!
– – – – – – –
Сосeткaтa:
– Откако сопругот почна да ги плаќа моите посети кај маникирот, почна да плаче заедно со мене кога ќе си скршам нокт.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Специјални кинески очила (виц)

Одам во една кинеска продавница да си купам било какви очила. Гледам вакви, онакви… Со ултравиолетова заштита, со вакви рамки, со ваква боја…
Доаѓа продавачот и ми вели:
– Имам јас за тебе едни специјални очила…

beleccrnkinja

Најголемиот кошмар за идната свекрва (виц)

- Ало, мамо, ќе се женам!
– Одлична вест, сине!
– Само да те предупредам дека е црнкиња…
– Супер! Ние со татко ти сме борци против расизмот!
– Малку ми олесна… но да знаеш дека…

neostvarena

Неостварена мечта (виц)

Ѕвони телефонот:
– Ало?
Пријатен женски глас:
– Среќен роденден, срце!

mazitesekakobanani

Мажите се како… (виц)

Мажите се…
како кафето – најдобрите се жешки, јаки и тие држат будна цела ноќ.
како банани – колку се постари, толку се позрели.
како распустот…

jan

3-ти јануари (виц)

– Брат, која дата е денес?
– Трети јануари.

boks

Бокс натпревар (виц)

Мажот брзо се вратил од работа дома, за да гледа бокс натпревар. Стигнал на време, си направил сендвичи, си извадил пиво од фрижидерот и седнал пред огромниот телевизор со сите салтанати во дневната соба. Но, натпреварот заврши со нокаут уште во 10-тата секунда…

fpij

Двајцата пијаници и Марсовецот (виц)

Седат двајца мажи во кафана и пијат. Пред кафаната слетува летачката чинија, од неа излегува зелено човече и им се приближува. Тие продолжуваат да пијат. Стои зеленото човече, ги гледа и вели:
– Јас сум зелено човече!

1j

Будење на 1 јануари (виц)

Маж се буди на 1-ви јануари на пладне со тежок мамурлак. Застанува пред огледалото, ја крева раката до слепоочниците и загледан почнува да штрака со прстите. Крај него поминува жена му:

novogodisni-vicovi

Куп кратки НОВОГОДИШНИ вицови

За Нова година мажот ми ми подари јадица а јас нему – два фустани.
– – – – – – –
Еве, дојде и крајот на годината во која ти порасна, започна здраво да се храниш, создаде нови пријателства, отпатува во странство, научи нови јазици, престана да се занимаваш со глупости, го откажа пушењето и започна да спортуваш.
– – – – – – –
Новогодишната забава на фирмата била успешна, ако наредното утро влегуваш на работа со свирки и аплауз од колегите!!!

maski-mozok

Курс за мажи (виц)

Тема на курсот: „Да станам интелигентен колку жена ми“ (т.е. Да бидам совршен).
Педагошка цел: Едукативен курс, кој им овозможува на мажите…

nostra

Малиот Нострадамус и мајка му (виц)

Малиот Нострадамус се враќа дома и од вратата ја прашува мајка си:
– Мамо, што ќе јадеме денес?
А мајката му одговара нервозно:

bolen

Докторе, не ми е добро (виц)

- Докторе, имам ишијас, дископатија, ревматизам, воспаление на простата, синузитис, дијабетес, ангина, вода во коленото…
– Ееее, има ли нешто што немаш?

sam

Кога жена ми замина… (виц)

Кога жена ми замина, бев многу тажен и очаен… Си зедов куче… за друштво, а потоа и мотор… Ја легнав комшивката која одамна ја меркав… Животот почна да ми се средува. Ме јадеше само една мисла. Што ќе им кажам на жена ми, кога ќе се врати од работа…

ogl

Барам интелигентна жена (виц)

Oглас:
Барам жена! За мене најважно е жената да биде интелигентна, затоа кандидатките пред да се јават треба да решат мал правописен тест:

vicovi

Куп кратки вицови за долго смеење

После јако пиење и бурна семејна расправија, жената му поставува ултиматум на својот маж:
– Бирај! Или мене, или ракијата!
– Каква ракија, колку ракија?
– – – – – – –
– Не сакам да гледам како се претвораш во зеленчук. Го исклучувам од тебе апаратот за вештачко одржување на животот. Те сакам. Прости ми.
– Врати ми телефонот, мори!

zenn

Среда не е ден за одмор (виц)

Жена отишла на доктор и се пожалила дека постојано се чувствува уморна.
– Колку често имате се*с? – Прашал докторот.

pij

Супермене мој (виц)

Се враќа мажот во раните утрински часови после пијанка. Влегува многу тивко и внимателно, но жена му го пречекува со зборовите:
– Каде беше, Супермене мој!?
– Пааа… Во кафана бев…

zenavic

Како жена вади пари од банкомат? (виц)

1. Паркира.
2. Си ја проверува шминката.
3. Го исклучува моторот.
4. Си ја проверува шминката.
5. Оди до банкоматот.
6. Ја бара картичката во чантата.
7. Ја наоѓа и ја става во банкоматот.
8. Стиска на „ОТКАЖИ“
9. …

bab

Бабата и рутерот (виц)

Дечко телефонира дома…
Се јавува баба му:
– Бабо, ај види работи ли рутерот?

pod

Земјотрес на руска подморница (виц)

Капетанот на руска нуклеарна подморница го вика одговорниот војник и му вели:
– Сергеевич, каков беше тој земјотрес?

2z

Две жени во затвор (виц)

Две жени биле осудени на по 15 години затвор и ги ставиле да лежат заедно во иста ќелија. По 15 години ги ослободуваат на ист ден и на излегување од затвор едната ѝ вели на другата:

bd

Лебарка во белите дробови (виц)

Еден Македонец отишол на лекар со болки во градите. Му направил докторот скенер и рекол:
– Имате лебарка во белите дробови. Треба да одите во Германија на операција.

smeenje

Куп кратки вицови за долго смеење

- Душо, гледај колку е убаво времето, а ти си се затворила внатре и миеш чинии!
– А што да правам?
– Па излезе надвор, испери ја колата…
– – – – – – –
– Ти го симнувам градникот… ти ги симнувам гаќичките… бааавно…
– Идиот! Собирај ги алиштата од жицата побрзо, додека не заврнало…
– – – – – – –
– Мамо, денес ни ставаа вакцини!
– А ти, се надевам дека не плачеше?
– Не, мамо, не успеаја да ме фатат!