fiok

Оваа наизглед обична фиока има многу јака финта за криење работи

Генијална идеја како да ги надмудрите крадците (кои не го гледале видеото :)).

player (16)

Кога Турци прават свадба во Германија…

Германците се кријат во домовите, снимаат и се чудат.

kamera

Комшиските караници достигнаа нови хоризонти откако комшијата постави камера во ходникот

Камерата ја поставил за да снима што прави по ходниците комшијата кој постојано се враќа пијан дома. Но, на мајката и на бабата на пијаниот не им се допадна идејата.

hqdefault (2)

Веднаш откако властите им го поплочиле влезот на зградата, почнале да слушаат плачење од под земјата

Жителите на зградата реагирале до одговорните, но откако никој не ги слушнал, работата ја презеле во свои раце.

pretovar (19)

Претовар (25 фото)

Зошто да се враќаат повеќе пати кога може се да се пренесе наеднаш :).

Застрашувачките црви кои грабаат риби и други суштества од дното на океанот

Застрашувачките црви кои грабаат риби и други суштества од дното на океанот

Да видевме вакво нешто на филм ќе се обложевме дека е од жанрот фантастика и дека се работи за добра компјутерска анимација, но ова е реалност. Црвите немаат очи, немаат дури ниту мозок, а напаѓаат се што ќе осетат со пипалата кои штрчат од земјата.

nezgodi (42)

Незгоди се случуваат (72 фото)

Ситуации во кои никој не би посакал да се најде.

player (10)

Како професионален кик боксер удира со нога?

Погледнете колку го фрли тренерот, кој не изгледа баш како да има малку килограми.

mj01

Мајмунот кој бил обвинет дека е француски шпион и поради тоа бил обесен од страна на граѓаните на Хартлпул

Легендата за мајмунт кој бил обесен како шпион се појавила за време на Наполеонските војни кога француски брод се насукал на брегот крај Хартлпул. Целиот екипаж се удавил освен едно суштество, какво што граѓаните на Хартлпул никогаш порано не виделе. Тоа суштество било мајмун облечен во француска униформа, но луѓето не можеле да го препознаат […]

st01

Кина откри неверојатна статуа од нивниот боготворен генерал Гуан Ју

Огромна статуа висока 58 метри и тешка над 1320 тони беше откриена во Џингжу, Кина. Неверојатната статуа го претставува Гуан Ју, значајна личност од кинеската историја, кој бил славен генерал за време на периодот на Трите царства. Подоцна генералот бил боготворен во кинеската култура и наречен Гуанг Гонг или Гуан Ди, симболизирајќи ги братството, целоста, […]

110117-58763394caa58

Најимпресивниот трик на вулканизерите: Пумпање гума со оган

Ако ја знаете физиката позади оваа „магија“, повелете на коментари.

poned (17)

Понеделничко утро (45 фото)

Добрата журка по утрото се познава.

meselpkd (25)

Смешни слики #1082

Смешки + забегани работи + малку еротика = МОТИКА НЕСЕКОЈДНЕВНИ СИТУАЦИИ. На Ваше барање 1082-ри дел.

csneg

Туркањето снег од покривот на куќата не тргна според планот

Среќа што куќата не е на повеќе ката.

tm01

Човек од Оклахома е присилен да плаќа детска издршка за бебе коешто неговата неверна жена го зачнала со друг

Човек од Оклахома е присилен да плаќа детска издршка за детето на друг маж, бидејќи предоцна побарал тест за татковство. Томас побарал да се изврши тест за утврдување на татковството врз неговиот тригодишен син кога неговиот брак почнал да се распаѓа. Тој и неговата поранешна жена се венчале откако таа забременила во средно училиште. Томас […]

clothing_online_01

Најдобриот доказ дека големината има значење!

Темата која е секогаш интересна за дискусија, од еден поинаков агол :).

zimata (31)

Зимата е време кога се прават откачени работи на студот (42 фото)

Тема посветена на луѓето кои не му се плашат на студот.

mazi (28)

Мажи во смешни ситуации 45 (34 фото)

Мажите обожаваат да им се смеат на жените кога ќе се најдат во некоја незгодна ситуација, но, секому му се случува да киксне :).

sx

Овие работи во никој случај не треба да ги правите пред сексуалниот однос

Повеќето жени ги прават овие нешта непосредно пред сексуалниот однос, а воопшто не се свесни колку грешат. Ако ги правите и вие, престанете, бидејќи така само правите сексот да се чини како лоша игра Користите лекови против алергија Антихистаминиците делуваат така што ја сушат слузницата, а дури можат да предизвикаат и сушење на вагината, поради […]

5 креативни начини како да си ги наместиш врвките на патиките

5 креативни начини како да си ги наместиш врвките на патиките

Зошто да се носат класично кога може тоа да изгледа многу поинтересно?

zastita (27)

Заштита при работа 90-ти левел (40 фото)

Луѓе на кои безбедноста им е на прво место

player (3)

Ако си имал слобода да го правиш ова, си имал среќно детство!

Ако си немал слобода да го правиш а сепак си го правел, си имал среќно детство и паралелно си учел животни лекции :).

rib

Ловење риби со мрежа во замрзнато езеро

Единствено што треба да смислите е како да ја поставите мрежата. А резултатите се како од соништата на секој рибар.

Професорот смислил генијален начин како да го направи часот интересен на учениците

Професорот смислил генијален начин како да го направи часот интересен на учениците

Сите гледаат со големо внимание, а некои дури и го снимаат за дома да си го гледаат повторно.

sl01

Зад вратите на стан во Париз се крие богатство недопрено 70 години

Зад вратите на стан во 9-тиот арондисман на Париз се крие богатство кое не било допрено седумдесет години. Среде густиот слој од прав и пајажина, парискиот стан крие мноштво предмети од XIX и ХХ век, вклучително и слика од уметникот Џовани Болдини од 19-тиот век, вредна 2,1 милиони евра. Последната сопственичка на мистериозното богатство го […]

lamb

Нискобуџетно Ламборџини со кое исто така може да бидеш голем фраер

Се пали на копче како и оригиналот а вратите се дури и појаки :).

rom

Екстремна снежна забава на улиците на Букурешт

Да не видат нешто од велешани,штипјани  и пехчевци.

samoVoJap (13)

Само во Јапонија (40 фото)

Колекција смешни ситуации кои може да се видат само во Јапонија.

kl

Еден човек од Мостар живее од обложување со помош на едноставен математички систем?!

Предупредување: Мотика само го пренесува овој интересен случај и не препорачува, ниту охрабрува коцкарски активности, така што, ако решите да се впуштите во ваква авантура и дојдете до просјачки стап, вината ќе си биде само ваша! Да се погодат сите парови на обложувачкото ливче најчесто е многу тешко, но еден човек од Мостар за кој […]

mn01

Американец платил данок со 762 килограми монети!

Ник Стафорд, жител на американскиот град Сидар Баф, го платил својот данок со 762 килограми монети. Претприемачот од државата Вирџинија го исплатил својот долг кон државата на толку чуден начин бидејќи бил огорчен од чиновниците. „Побарав да ми го дадат телефонскиот број на чиновникот кој е одговорен за регистрацијата на моторните превозни средства. Ме одбија. […]