6 Мали, но важни работи кои што мажите не би ги признале

Што знаат жените за мажите? Тие секогаш ќе и помогнат на девојка во неволја, сакаат фудбал, повеќето од нив изгледаат одлично со брада и с.л. Навидум мажите изгледаат прилично едноставни, но и тие имаат свои тајни кои што не би ги споделиле.

10 Неверојатни приказни за луѓето кои ги пронашле работите за кои мислеле дека ги изгубиле засекогаш

Еден од најлошите моменти е кога ќе сфатите дека сте изгубиле нешто што е многу вредно за Вас. Вие ги проверувате џебовите и фиоките, надевајќи се и молејќи се дека она што е изгубено, некако магично ќе се појави повторно, додека длабоко во себе знаете дека тој предмет нема никогаш да го пронајдете. Но, што […]

Како пилотите од Алјаска слетуваат на многу силен ветар?

Со текот на времето се навежбале како да ја користат силата на ветрот. Погледнете ја мајсторијата.

Што ќе се случи ако ставите чорап на фен за коса?

Резултатот ќе ве изненади како што го изненади и дечкото. На што ви личи?

Селски аква парк: Влезот е бесплатен, а забавата неограничена!

Во едно село во Белорусија, на брегот на реката Неман, пензионерот Вјачеслав Козел им изгради на децата селски аква парк. Пред 7 години ливадата на пензионерот била обрасната со високи треви и грмушки. Тогаш тој добил идеја и се фатил за работа. Властите наместо да ја поздрават оваа иницијатива на дедото, му напишале казна затоа […]

Новиот кредит од Форца, всушност не е кредит!

Ви се расипала машината за перење или ви треба поправка на автомобилот? Сакате на одмор, а се уште не сте зеле плата? Заглавивте во неплатени сметки, имате свадба или едноставно, ви требаат пари за престојниот продолжен викенд?

Проблемите на високите луѓе за кои обичните не се ни свесни (23 фото)

Не било лесно да си многу висок 🙂

Сте виделе ли „син ангел“ на небото?

Луѓето на видеото чекаа да видат еден претходниот викенд во Чикаго.

21 Бизарен пронајдок за жени, кои ја минуваат границата на „нормалното“ и потребното

Има безброј пронајдоци чија што намена е да ги подобрат животите на жените, но некои од нив ја минуваат границата на „нормалното“ и потребното.

После 157 години, вчера во 12 часот на пладне познатиот лондонски часовник Биг Бен отчука за последен пат

Ова е видеото од настанот. Часовникот до сега не престанал да чука ниту поради војни, ниту поради поправки. Причината овој пат е поправката на кулата Елизабет и палатата Вестимистер. Биг Бен повторно ќе почне да чука дури после 4 години.

Фотоилузии (26 фото)

Фотографии кои ќе ве натераат повторно и повнимателно да ги погледнете 🙂

Поправено 96-ти дел (39 фото)

Мотика мајсторите напаѓаат! Ова го можат само креативни луѓе, без разлика што некои се кул, други се откачени а трети смешни.

Секој хотел треба да има ваков лифт од новата генерација

Лифтот е интелигентен и нема копчиња туку се управува само со глас. Во хотелот има туристи од разни земји, па на почеток ги прашува за јазик. Гледајте што се случува позади сцената.

Сестрите од еден манастир во Калифорнија, негуваат стара традиција: Пушат, одгледуваат и продаваат марихуана

Нивната мисија е да го излечат светот. Тие си изградиле и посебна филозофија околу марихуаната, односно свое Свето тројство. Нивното Свето тројство е почитување на мајката земја, почитување на луѓето преку правење на природни лекови за нив и третата компонента е прогресивен активизам. Секоја недела парите што ги заработуваат тие ги донираат на сиромашните околу […]

Како да си направите превкусен леб со кашкавал за 15 минути?

Убавината на рецептот е што можете ова да го изведете и со постар леб.

9 работи што треба да ги знаете за да преживеете во критична ситуација

Во животот можеме да се најдеме во најразлични ситуации, а некои од нив можат и да ни го загрозат животот. Иако би помислиле дека никогаш не би се нашле во некоја од овие ситуации животот е непредвидлив и носи многу опасности. Ова се неколку работи кои треба да ги знаете за да преживеете кога Вашиот живот е во опасност.

17 апсурдни причини поради кои невести ги откажале своите свадби

Стресот при планирање на свадба може да биде преголем за некои жени. Толку голем што за одредена „глупост“ можат да го откажат најважниот ден од животот. Но, постојат повеќе апсурдни причини зошто невестите одлучуваат да ја откажат свадбата. бидете спремни да ги прочитате најоткачените причини за откажување на свадбата.

8 поранешни зависници од дрога ги откриваат своите пред и потоа фотографии

Патот на зависниците од дрога е прилично тежок, но уште потежок е патот назад. Зависноста е сериозна здравствена состојба како срцева болест или рак, едниствената разлика е што за неа виновникот е самата личност која што тргнала по пеколниот пат. Но оние кои што успеале да се ослободат од зависноста навистина ги помериле границите на нивната издржливост и сега повторно изгледаат „нормално“ и се горди на нивниот успех.

Овој маж направил 110 операции за да се трансформира во „вонземјанин без пол“

Секој од нас се сеќава на отфрленото момче или девојче од средно. Без разлика дали биле емо, панк, даркери или слично, сите ги знаеме „чудните“ деца. Но, Вини Ох бил малку почуден од тоа. Тој е 22-годишен маж од Калифорнија, кој е убеден дека е предодреден да стане „вонземјанин без пол“.

Додека другите ученици полагаат примен испит, двајцата шизици решија да направат една картинг трка околу училиштето

Сигурно ќе ги казнат, но само ако ги фатат и препознаат :).

Како би изгледал светот по нуклеарна војна?

Сигурно сте си помислиле барем еднаш дека живееме во време кога нуклеарната војна е реалистично сценарио за нашата иднина. Големите суперсили имаат оружје за масовно уништување кое може да се искористи во можен глобален конфликт. И ако тоа се случи, човештвото ќе биде на работ на истребување. Малкумина ќе преживеат. Но, во каков свет ќе живеат? Еве некои од последиците од нуклеарната апокалипса:

Марадона со пивскиот стомак сними нова верзија од легендарната реклама на Ван Бастен за пивото Бавариа од 1993

Попогоден човек од Марадона за новата верзија на рекламата не можеа да најдат.

Возбудлива вежба на американската армија за спуштање на нивните познати Хамви воени возила со падобран

Поради некаква грешка, возилата почнаа прерано да се откачуваат од своите падобрани, а едно чини 220.000 долари. Снимателите се пресреќни затоа што присуствуваат на еден ваков спектакл.

Како изгледаат 12те најбогати жени во светот и со што се занимаваат?

Кога размислувате за најбогатите жени во светот што прво ви паѓа на памет? Светски позната актерка, врвен модел или жена на некој неизмерно успешен бизнисмен? Стереотипите за богатите жени секогаш ќе бидат присутни, но некои од овие дами пронашле начин како самите да си го зголемат капиталот.

Воениот ветеран очекуваше да добие 1500 долари за неговиот стар Ролекс часовник, но пријатно се изненади

Овој воен ветеран си купил Ролекс ГМТ Мастер, пред 55 години во Германија кога бил на службена должност таму, по препорака на неговиот наредник. Пред да му го претстави наредникот како „најдобриот часовник во светот“, човекот не слушнал за Ролекс часовниците. Тој повеќе не го носи и го однел на аукција за продажба,а притоа ги сочувал сите детали поврзани со него. Но не очекувал дека вредноста на часовникот, кој бил купен за 100 долари би можела да достигне толкава сума.

Мајката ќе ви покаже еден прилично ефикасен метод за чистење на нос на бебе

Сите родители добро знаат колкав голем проблем може да биде затнат нос на мало бебе. Пред да ја пробате техникава, имајте во предвид дека треба да користите млака вода и за секој случај консултирајте се со доктор.

4 начини на кои што можете да забележите лажго

Иако е тажно да се признае лажговците се насекаде околу нас. Можеби можеме да си простиме доколку сме излажале некој, но лагата е многу лош водич низ животот. Ова се 4 потсвесни шеми на однесување на лажговци кои биле решени благодарение на јазичната текстуална анализа и би било одлично да ги знаете. Исто така има и одличен бонус метод на крајот на статијата.

Дали често се жалите во животот? Фокусирајте се на овие 7 работи и ќе почнете да ја гледате позитивната страна!

Сите ние имаме работи во животот за кои можеме да се жалиме. Без разлика дали се работи за гужвата во соображајот, малата плата или луѓе кои не нервираат, ние секогаш ќе најдеме причина за да се пожалиме за нешто и да посакаме да ја смениме ситуацијата. Но наместо да складираме негативна енергија, подобро е да се фокусираме на убавите работи во животот и да бидеме благодарни. Ова се 7 работи на кои секогаш треба да бидеме благодарни.

Најубавите руски полицајки ги покажуваат своите КВАЛИТЕТИ (20 фото)

Руските полицајки не се срамат да ги покажат своите квалитети на социјалните мрежи.

Сега веќе и научно е докажано: Оние луѓе кои изневериле еднаш ќе го направат тоа повторно!

Научниците откриле дека луѓето кои ги изневериле своите „сакани“ ќе го направат тоа поворно бидејќи нивниот мозок станал „имун на лагата“.

+