Тинејџер со даунов синдром кој многу сака кошарка, доби шанса да се покаже на полувремето

Џејмс го вежбал ова цела недела и ги изненади буквално сите на полувремето на средношколскиот кошаркарски натпревар.

Пакувањата на производите може да ве излажат, затоа внимателно читајте го текстот! (47 фото)

Вие мислите сте си купиле лименка пиво, а внатре течност за ладење радијатори и куп други необични примери.

18-годишна манекенка ја продава својата невиност за да студира на Кембриџ и вели дека добила почетна понуда од 1 милион евра

Тинејџерката ја продава својата невиност за да си го плати студирањето и тврди дека веќе добила понуда од 1 милион евра. 18-годишната Никол се надева дека ќе студира бизнис на Универзитетот Кембриџ и се надева дека ќе се продаде на највисокиот наддавач за да ги оствари своите соништа.

Ефектот ПРЕПИЛЕ (59 фото)

Ред Бул ти дава крилја, а ракијата ти го дава ова:

Кинеска девојка го прави традиционалното јадење Кимчи од почеток до крај

Јадењето изгледа навистина вкусно а се прави од отстојана салата, подготвена слично како нашата туршија.

Смешни и откачени пораки кои жените им ги пратиле на мажите

Според статистиките жените праќаат пораки 4 пати почесто од мажите. Затоа не е изненадување тоа што на интернет можат да се најдам многу нивни смешни изјави во пораки. Преведовме неколку пораки кои биле пратени од жени кои живеат според некои свои правила и одлучиле да им одговорат на мажите со сарказам, хумор и секако со доза на откаченост.

7 карактеристики на досадните луѓе на интернет

Најверојатно секој од нас го има оној Фејсбук пријател кој праќа досадни покани за игри или пак постојано објавува депресивни или иритирачки статуси, по што почнувате да ги избегнувате и во реалниот живот. Голем број на луѓето ги гледаат социјалните мрежи како еден вид на „јавен дневник“ и постојано ги „затрупуваат“ своите пријатели со непотребни информации. Еве зошто некои луѓе никој не може да ги поднесе ниту на социјалните мрежи.

„Речниот Бог“ во Гана не им дозволува на девојчињата во менструален циклус да ја преминат реката за да одат на училиште

Локалните власти во една централна област во Гана им забраниле на девојките да ја преминат реката додека се во менструален циклус, поради верување дека на „Речниот Бог“ тоа не му се допаѓа. Девојките сега тврдат дека пропуштиле 20 од 60 дена од школските часови поради забраната.

10 најскапи предмети кои што се продадени, а всушност не постојат

Некои луѓе понекогаш стануваат малку „луди“ кога се работи за видео игрите. Гејмањето е нешто без што помладите генерации не можат и со „страст“ ги следат најпознатите гејмери и се обидуваат да напредуваат во нивоата. Купувањето предмети во игрите е нешто вообичаено, но некои луѓе навистина немаат граница во определување на цената која се спремни да ја платат за предмети кои всушност не постојат во реалниот свет. Еве колку луѓето се спремни да потрошат за виртуелниот живот.

Малото детенце има проблеми да го победи стравот

Што го тераат, кога целото се тресе како пивтија :).

8 луѓе кои имале и други интересни вештини, освен оние за кои станале познати

Овие осум луѓе се  познати на светот по своите неверојатни вештини, таленти и придонес во општеството, но секој од нив имал и друга страст која иако ја негувале не успеала да го освои светското внимание.

Мускулестиот Тајрон има свои методи за борба против пушењето

Секој кој ќе го види со цигара, добива жестока лекција, а ако приговара, може да си добие и ќотек. Од сега па натаму ако запалиш цигара, ќе ти дојде Тајрон :).

Необичен проблем во една руска банка: Глувци им ги изеле сите пари во еден банкомат

Да ги погледнеме резултатите од гозбата на глувците. Интересно е како глувците успеале да се протнат таму каде што стојат парите.

Ви ја претставуваме Динара Рахимбаева – ГЛАВНАТА барбика на Казахстан (14 фото)

22 годишната Динара Рахимбаева има популарен Инстаграм профил и инсистира да ја викаат „Главната барбика на Казахстан“. Таа е висока 175 cm, тешка е 46 кг, а пропорциите ѝ се 90-55-87. Интересно е што оваа барби не е толку глупа како што изгледа. Динара зборува 4 јазици и работи на две работни места истовремено.

Колку повеќе ги гледаме овие фотографии толку е потешко да сфатиме што се случува

Повелете на интересна и мистериозна прошетка во современиот свет.

Како изгледаат варените јајца од пингвин?

На Фокландските Острови, прилично популарно јадење се варени јајца од пингвин. Тие се варат цели 45 минути, по што тие се ладат и се јадат ладни. По варењето, протеинот станува проѕирен, што изгледа многу необично.

Аргентинското лето 2018 е во полн ек! (30 фото)

Додека ние се гушиме во магла, во Аргентина летото е во полн ек. Локалните жители и туристите по цел ден си уживаат на топлото сонце. Во продолжение позитивни фотографии од аргентинските плажи.

Силни моменти (49 фото)

Нова колекција фотографии кои нема да ве остават рамнодушни!

Урбани чудаци (41 фото)

Што се мора да трпи оваа планета!? Не само што не им е гајле што ќе речат другите, туку мислат дека се најмодерни, а сите други се само обични овци кои следат трендови :).

Незгоди се случуваат (41 фото)

Ситуации во кои никој не би посакал да се најде.

Поправено 105-ти дел (34 фото)

Мотика мајсторите напаѓаат! Ова го можат само креативни луѓе, без разлика што некои се кул, други се откачени а трети смешни.

Игра во виртуелна реалност за трошење негативна енергија: Тепачка во бар

Правиш 10 минути пауза од работа, ги кршиш сите во барот, а потоа се враќаш на работа и колегите повеќе не ти пречат.

10 филмови кои користеле многу помалку специјални ефекти отколку што изгледа

Не се потпира секој филм на специјални ефекти за да биде добар. Режисерите, актерите и каскадерите понекогаш прават чуда што никогаш не сме помислиле дека се можни без специјални ефекти. Ова се сцени од филмови за кои сите сме помислиле дека се дело на компјутерската графика, но всушност се прилично „реални“.

Гладна фитнес девојка на мисија да изеде 4 комплетни големи оброци од Мекдоналдс

Недостатокот од два месеци гладување го надокнади во само 1 видео, правејќи го популарниот Мекдоналдс предизвик :).

Не штедете материјали кога градите, затоа што скржавиот двојно плаќа! (7 фото)

Доколку плаќате фирма да ви гради, стоењето над глава на работниците е задолжително, за да не ви се случи нешто вакво.

Нов, необичен начин на кој се договара с*кс за пари во кинеските студентски домови (7 фото)

Оној што сака да плати за услугите на некоја студентка, го паркира автомобилот во студентскиот кампус и остава шише безалкохолен пијалак на автомобилот. Така никој не се наоѓа во непријатна ситуација. Студентките кои се по такви работи едноставно доаѓаат и директно ја договараат цената. Колку поскап пијалак има на хаубата, толку повеќе е спремен да […]

Едно специјално колаче и спремни сте за модерни танци

Не се смејте, ова е современа уметност!

Смешни и креативни идеи за фамилијарни маички (28 фото)

Еве ви интересни идеи за убав подарок за најблиските.

Нов алкохолен пијалак од Австралија наречен „Бакнување непознат“ (има добра причина за името)

Винарот Питер Бигнел наместо да го фрла виното кое го плукале при дегустација, почнал да го собира и му текнало да се обиде од него да направи ракија. Така новиот пијалак тој го нарекол „Бакнување непознат“. Новиот пијалак со јачина од 48 степени и со вкус кој потсетува на Бренди, со неверојатна брзина се распродал […]

Што ќе се случи ако паричникот „случајно“ ви падне од џеб во центарот на Скопје?

Македонците се чесен народ, со одредени исклучоци, но тие не се шетаат по улици, туку седат во собраниските клупи.

+