Сиромашен земјоделец си направил ефикасно плашило за птици кое чини 0 денари

Наместо тој да седи по цел ден на нивата и да ги брка птиците, тој измислил едноставна направа од лимена кутија, која функционира беспрекорно, а работи со помош на ветрот. Ако некој направи нешто слично, нека ни испрати видео.

Астронаутот Стивен Свенсон му приреди на светот најдетална прошетка во Меѓународната Вселенска Станица

Заземете удобна позиција, пуштете на цел екран и уживајте во прошетката. Меѓународна вселенска станица е прва вселенска станица изградена од страна на повеќе држави преку нивна меѓународна соработка. Моментално ја сочинуваат 6 главни модули и овозможува престој на 3 членови на постојаниот екипаж. Првите модули на станицата беа лансирани на орбитата и меѓусебно повразни во […]

Патарите дошле да ја поправат пистата, а никој не им кажал дека слетува авион

Делови од секундата беа во прашање. Да беше некој ќе го оставаше камиончето и ќе избегаше да спаси жива глава.

59-годишен Англичанец живее со своите 12 супер-згодни девојки, само има еден мал проблем… Пластични се!

Пензиониран медицински брат на психијатарска клиника Дин Беван (59) од Ипсвич, Велика Британија, го дели својот дом со харем од 12 пластични жени и заменливи глави, редовно менувајќи го нивниот изглед со примена на шминка и различна облека.

15 брилијантни актери во нивните први филмски улоги и колку тие се сменија до денес

Лесно е да претпоставиме дека Хари Потер бил првиот филм во којшто некогаш играл Даниел Редклиф. Но, во реалноста, Даниел го направил своето прво деби во актерството во 1999 година, играјќи го младиот Дејвид Коперфилд. Можете да проверите дали сте вистински обожавател на актер или не врз основа на тоа колку знаете за сите нивни улоги.

Што направија група холандски матуранти на последниот училишен ден, за сите да ги паметат?

Истоварија точно 4,5 тони слама и го блокираа целото училиште :). Ваквите настани си имаат и свое име „exam stunt“ („матурски трик“ во слободен превод) и веќе преминуваат во традиција. На последниот училишен ден за матурантите, тие се договараат што ќе биде темата и прават некоја сосема неочакувана лудорија.

15 дизајнери кои очигледно својата работа ја завршиле набрзина

Краен рок е една од работите која може да ги мотивира дизајнерите да го завршат она што го започнале. Но, сепак за некои луѓе никогаш нема доволно време за да си ја завршат својата работа. Кога тоа ќе се случи добиваме резултат од епски грешки, кои се бескорисни, глупави и целосно урнебесни.

Вработена во училишна менза добила отказ, затоа што им давала ручек на децата кои немале пари

Бони Кимбал била вработена во менза на училиште во Њу Хемпшир. Таа вели дека 5 години чесно си ја извршувала должноста, но пред еден месец била отпуштена од страна на снабдувачот на храна во регионалното средно училиште во Маскама Долината.

Првиот ден на работа како градежен работник му помина магично

Погледнете како магично го снема, како в земја да пропадна :).

Главниот шизик во селото не вози BMW на старо од 2-3.000 евра, туку вакво ново чудовиште од 10.000

Погледнете му ја само регистрацијата и ќе ви стане јасно за каков фраер се работи.

15 годишната ќерка инсистирала да биде сведок на раѓањето на своето ново братче. Ова се нејзините реакции додека гледаше!

Некои работи е подобро воопшто да не се гледаат, за да не предизвикаат последици подоцна. Што мислите, дали понатаму во животот ќе ѝ биде лесна одлуката таа да роди дете?

Турист си резервирал соба во Амстердам на интернет, но не ја видел однадвор и еве што добил за 7.000 денари од ноќ

Бен Спелер од Англија, обожавател на фудбалот пристигнал во холандскиот град пред натпреварот на Тотенхем против локалниот тим Ајакс минатата недела. Тој решил да си резервира соба преку „Airbnb“ и бил пресреќен кога нашол соба во амстердам за која во описот пишувало дека е „чиста соба во Амстердам со сопствен тоалет.“ Но, Бен прилично се шокирал откако пристигнал на локацијата.

Елитен жиголо раскажува како заработува 15.000 долари по клиентка и открива што навистина сакаат жените

На 25 години Алекса работел како личен тренер во сала за вежбање, но решил дека сака да истражи еден поинаков свет. Светот на „ескорт мажите“, „придружниците“ или „жиголо“. Шпанецот сега има 29 години и живее во Сиднеј, а на богатите жени им наплаќа 500 долари на час и може да заработи и 15.000 долари од клиент.

Малата сирена е коњ во Шкотска и уште 6 чудни сценарија на познатите бајки, во различни земји

Некои од нашите омилени бајки со кои пораснавме продолжуваат да ги восхитуваат луѓето ширум светот. Приказната за Пепелашка, на пример, е предмет на италијански опери, руски балети, па дури и јапонски кабуки. Сепак луѓето од различни држави не можат да се воздржат да додадат нешто ново на приказните и со тоа класичната приказна добива нова, интересна или бизарна страна.

Целата ситуација во нашата Македонија во само едно видео

Видеото е руско, но сосема одговара на нашата ситуација, исто како и на нивната.

Малиот генијалец си направил сам свое домашно кино на многу едноставен начин

Среќа што по малку се слуша звукот па родителите успаја да го најдат.

Глуп криминалец ограбува ресторан за брза храна, но не знае како да ја отвори касата

Аман со овие компјутери, од нив да не може човек да влезе со пиштол и да ограби сендвичара! А вработените летнаа да бегаат од страв, па нема кого да натера да му помогне :).

Како носењето цуцла ја деформира вилицата на детето и зошто треба под итно да го одвикнете

Многу родители соочени со тешките предизвици кои ги носат децата, посегнуваат по наједноставните решенија, без да размислат за трајните штетни последици од нив. Едно такво решение е и цуцлата, од која некои деца не можат да се одвикнат до 5-тата година, па дури и покасно.

9 искрени стрипови за женските потешкотии, кои мажите не ги сфаќаат

Постои мислење дека жените се поспособни за мултитаскинг од мажите. И ова не е изненадувачки, бидејќи во исто време треба да бидете свесни за различни настани и во исто време да се борите против искушенијата.

11 знаци поради кои почнувате да сфаќате дека стареете

Еден ден, одеднаш сфаќаме дека ние и нашите врсници, навидум девојки и момчиња, имаме 30, 40 или „не дај Боже“ 50 години. Во животот постојат и други причини за радост, тага, размислување и заклучоци. Ако сѐ уште не сте решиле во кој „куп“ спаѓате, дали во младата или старата „гарда“, овие 11 комични илустрации ќе ви помогнат во тоа. Сепак не заборавајте, годините се само бројка, важно е каков ни е духот.

Ако некогаш отидете во Кина, внимавајте да не изнервирате некого во некоја мала населба!

Затоа што кога ќе ви ги собере другарите… Гледајте што му се случи на патникот во комбето.

Девојката ќе ви покаже интересен трик како да немате брчки на патките

Малку е лигава, но ќе мора да ја истрпите за да го видите трикот. Се прави со пегла, чорап и водена крпа.

Фотографии направени во вистински момент… (40 слики)

Момент пред катастрофа…

Филмските критичари направија листа од 10-те најдобри филмови од последната деценија, а првото место е прилично предвидливо

Веб-страницата World of Reel ги објави резултатите од анкетата на филмот: 250 критичари и филмски творци именуваа 5 од нивните омилени филмови направени во изминатите 10 години. Врз основа на одговорите, организаторите избраа 75 филмови кои беа споменати најмногу.

14 ситуации кои не можат да ги избегнат оние кои решиле да воведат ред во домот

Најдобрата закачалка за облека е…столот. Да се исчисти одводот во бањата без гримаси на гадење е посебен талент. И веднаш можеме да се расположиме откако ќе го замениме стариот сунѓер за садови со нов. Што друго знаеме за ваквите здодевни домашни обврски, од кои очигледно никогаш нема да можеме да побегнеме?

Тајната е откриена: Како холивудските ѕвезди носат фустани без градници?

Ако отсекогаш сте се прашувале како им успева да бидат толку стегнати за да не им испадне нешто, дојде денот кога ќе ја дознаете тајната.

Како изгледаат денешните 17-годишни ученички? (21 слика)

По колку години би им дале, да не се сликани во училиште и да не ви кажевме дека имаат само по 17 години?

Марширачкиот дувачки оркестар има решение и за дождливи денови како денешниот

Дождот да ги ја полни тубата не е баш пријатно, но за секој проблем постои елегантно решение, само треба да ти текне.

Кога сам ќе смислиш нова вежба во бодибилдинг клубот, а си бегал од часови по физика

Можеше едноставно да земе потешки тегови и ефектот ќе беше ист, но вака е поинтересно, а си научи и вредна лекција.

Мотика хит на денот: Песната се вика „Passionfruit“, а групата Three4ever

Ајде да видиме дали ќе се најдат тројца таленти да ја препеат на македонски. Славата им е загарантирана. „Passionfruit“ е термин кој се користи за некоја многу згодна девојка која мажите со страст ви ја изеле како овошје.

+