Позитив на денот: Бабата е најголемиот навивач на внукот на фудбалскиот натпревар

57-годишната баба Самхун Буткуа од Тајланд е пензионерка која не сака нејзиниот 10 годишен внук да губи на фудбал. Енергичната пензионерка даде се од себе за да му помогне на детето, но и покрај тоа, тие загубија со 4:2.

Кучето сака внимание, а газдарицата забега со тие преноси во живо на интернет

Ајде мори стани од компјутер да ме прошеташ малку, ми здосади да дремам дома по цел ден!

Вклучување во живо на најјаката техно журка на отворено овој викенд

Журката симболично е наречена „Геријатрија“ а има и добра причина зошто.

Рускиот војник очигледно не се пријавил доброволно да биде падобранец, но неговиот инструктор брзо го „убеди“

Скокај Ламбе! Не велиме дека е лесно да си падобранец, но очигледно овој војник од Русија го сфатил тоа во моментот кога требал да скокне.

Малиот не сака да се жени и има добра причина за тоа. Сега ќе ви објасни!

На крај успеа дури да го замисли и таткото :).

Колумбиски тренд за заробување полицајци на забави

Бидејќи никој не ги сака редарите на забавите, Колумбијците нашле начин како да ги изолираат и тоа внатре во толпата. Полицајците и да се поместат, толпата ќе ги следи и пак ќе бидат во средина.

Руската секретарка беше главна ѕвезда на забавата на фирмата во која што работи

Кутриот битбоксер пена му фати устата, а оваа дојде и му ја украде славата.

Додека формула 1 возачот Карлос Саинс од Мекларен даваше интервју, помина Даниел Рикардо од Рено и ГО ПОЗДРАВИ

Карлос заборави на интервјуто и побрза да му врати со иста мерка. Како мали деца :).

Техно бабичката се забавува додека прави компир манџа

Едно дијазепамче од 10 милиграми и животот повторно е убав :).

Свештеникот беше нападнат од „жив ѓавол“ среде мисата пред полн стадион публика

Жената некако успеала да го убеди обезбедувањето дека е безопасна, а така и изгледа.

Мажот ја снима својата згодна домаќинка, како магично чисти со правосмукалката по дома

Плавушите навистина знаат како да внесат магија во вашиот дом.

Колегите му прават забегана шега на новиот вработен

Прв ден на работа а веќе му се случи вооружен грабеж и баш него го зедоа за заложник.

Жената прв пат во животот е на аеродром и не разбира како одат работите

Ако нешто не разбираш, гледај што прават другите и прави го истото што и тие или едноставно прашај ги вработените. Видеото е снимено на аеродромот во Истанбул.

Жената се обидува да си плати со „кредитната картичка“, но глупавиот апарат не ја прифаќа. Зошто ли?

Во видеото може да се види како една жена која си пазарела во „7-Eleven“ продавница во Тексас, сака да си плати со својата кредитна картичка. Таа самоуверено ја става картичката во апаратот, но нешто не функционира како што треба.

На питонот не му се јаде секој ден иста храна

Наместо зајак, понекогаш сака да касне и колбас :).

Смешки со убави и пијани девојки на забави (избор видеа)

Колку е појака и попијана девојката, толку посмешно паѓа.

Сестричката го удри постариот брат, а овој ѝ врати на брутален начин, опасен по живот (Гледајте со звук!)

Како само да чекал да го удри…

Внимавајте со алкохолот! Еве ви доказ дека пивото удира директно в глава!

Најлошо е кога ќе ве удри в глава во моментот кога најмногу ви се пие.

И вие да сте на местото на беспомошното кученце, и вие би го направиле истото за да се спасите од ужасното пеење на газдарицата

Девојката ја научи лекцијата на потешкиот начин, во живо на интернет :).

Дебелиот татко реши да ја тестира цврстината на детското столче

Наеднаш сфати што барал од жена си цело време и зошто таа била толку против :).

Фраерот конечно успеал да ја фати најјаката женска во дискотеката и не може да ѝ се нарадува

Тој ќе заборави сѐ до утре, но тука се другарите да го потсетат со снимката.

Моментот кога мажот сфати дека ова ќе му биде последното излегување од дома

Отишол да гледа кечери заедно со жената и по навика почна да си снима со телефонот.

Девојката виде темно стакло на автомобил и реши да се среди а возачот внатре мудро си молчи

Дури си сними и јако видео за да си го овековечи моментот :).

„Кравата“ влезе со супермаркет за да покаже солидарност кон другите крави, но планот не ѝ успеа

Жена влегла во супермаркет во Перт со пакет колбаси во рацете. Тоа не би било необично доколку не била облечена како крава. Лажната крава го оплакувала месото кое било во тој дел од супермаркетот и за жал не добила внимание ниту од вработените ниту од купувачите.

Премиерот на бугарија не знае дека „карање“ на српски значи нешто друго

Среќа што српската премиерка е лезбејка, па секако дека немало „карање“ :).

Победата се слави откако ќе победиш! Оваа велосипедистка ја научи лекцијата на потешкиот начин

Не е важна победата, важно е да се учествува, освен ако веќе не сте ја прославиле победата и таа ви избега пред очи.

Оваа жена прв пат се вози во авион и има свој метод како најбрзо да се качи во него

Истамбул неодамна доби нов аеродром и иако е современ и голем сепак некои работи не се менуваат, како на пример начинот на кој патниците се качуваат во авионот.

Добро е што песната вели „I will survive“, инаку немаше да преживее вакво паѓање од шанкот

Несакајќи видеото се претвори во одличен спот за песната.

Бабата си барала подебели чорапи, а кога нејзиниот внук видел што има на нозете пропаднал во земја од срам

Многу е непријатно кога родителите ќе ве фатат во незгоден момент или ќе видат нешто што не треба па треба да црвенеете и да се прашувате зошто вам ви се случуваат вакви работи. Сепак верувајте дека нема полоша ситуација од оваа која му се случила на 21-годишно момче од Јапонија.

Дојде редот и на пакистанските политичари да се посрамотат! Партиски лидер пофали фиктивен пилот за својата храброст

Лидерот на опозициската партија, Курам Наваз Гандупур објавил видео на Твитер за кое напишал: „Тесно бегство на авион кое можеше да заврши со голема катастрофа. Чудесно спасен од присуството на умот на пилотот“. На видеото се гледа дека пилот го спасува денот, да, но има еден „мал“ проблем.

+