Паркирањето во градовите е голем проблем, но не и кога возачот има оригинален стил!

Едноставно долета и се паркира како никој до сега.

Хумани крадци (2 слики)

Му ги украле сите 4 тркала на сопственикот на Нисанот, но уредно му го кренале на трупчиња, за да не му направат непотребна штета. Згора на се и му се извиниле. Сега му преостанува само да разбере и да прости… и да си купи нови тркала :).

Наместо да го продава за старо железо своето Ауди 100-ка, смислил начин како уште многу години да поминува жешки моменти во него

За старите автомобили ве врзуваат многу спомени, па кога ќе дојде време да се фрлат на отпад, срцето ви се кине. Но не морате да ги фрлате ако сте доволно креативни како овој Естониец. Тој си го претворил старото Ауди 100-ка во сауна.

93-годишниот возач штом излезе на автопатот сфати дека го згрешил патот

Еве зошто нашиот закон вели дека возач над 70 години добива возачка дозвола со важност од 3 години.

Човеков си смени еден дел на старото Волво 240 и сега му е многу попријатно кога влегува и излегува од автомобилот

Интересна идеја е ова да може да се подесува на сите автомобили :).

Совозачот се шегува со велосипедистот на најидиотски можен начин

Некои луѓе имаат необична смисла за хумор. Велосипедистот можеше сериозно да се повреди од ваквата шега.

Првото кинеско електрично возило, испринтано на 3D принтер, кое ќе се произведува масовно

Возилото се вика LSEV, што е кратенка од Low-speed Electric Vehicle (Ниско-брзинско електрично возило). Масовното производство ќе започне на крајот на 2018, а до сега има 7000 нарачки за вакви возила само од Европа. Кинезите се фокусираа кон производство на вакви LSEV возила. Во 2015 се продадени 600.000 вакви возила, а во 2016 оваа бројка […]

Ретко кој возач ќе се нафати да вози градски автобус во помалите италијански гратчиња

Автобусов е снимен во градот Монте Исола, а возачот шиба брзо и милиметарски прецизно.

Кој рече дека жените не знаат да возат? Македонките учеснички на „Женско рели 2018“ во Скопје рушат стереотипи!

Крајно време беше жените да им покажат на мажите дека и на ова поле се рамноправни.

Таткото не го бива многу за излегување од паркинг

Но затоа е тука неговата мала ќерка да му помогне околу физиката.

Нов вид паметна заштита од автомобилите кои паркираат на тротоар (5 слики)

Под итно да се набават вакви метални топчиња за скопските тротоари! Со газење на едно вакво топче, возачот веднаш ја учи лекцијата, а и ќе се отворат нови работни места за вулканизери :).

Австралискиот моторџија само сакаше да се покаже пред девојчињата… Возеше бавно на точната страна од патот, кога…

Несакајќи направи шоу за девојките, но прашање е дали ќе преживее.

Она што се случува на американските трки со „Супер камиони“ го нема ни во видео игрите

Камионите се специјално дизајнирани и се многу цврсти, но поради големите гуми, патеката и лудите возачи, лесно се превртуваат.

Како се прави еден Bugatti Veyron автомобил

Откако ќе го погледнете видеото и „не“ е чудно зошто автомобилот чини 1,5 милиони долари.

Инаетливиот возач реши да не им дава предност на велосипедистите

Ако е некој функционер, наредниот ден велосипедистите ќе изјават дека сами изгубиле контрола над велосипедите и се удриле во автомобилот.

Глупите криминалци се намачија да украдат сеф од 500 килограми

Ова им е лекција од Господ, да видат како е со мака да си го заработиш лебот :).

Вака не се вози автомобил, освен ако не сакате тоа да ви биде последно возење! (Гледајте до крај!)

Така им треба кога возат како луди!

Што му се случи на парискиот возач кој удри пешак и избега?

Што му се случи на парискиот возач кој удри пешак и избега?

Настанот се случува непосредно пред Нова Година, а видеото сега излезе во јавност. На возачот му се случи Дедо Мраз на мотор, упорен до крајност и расположен за правење добри дела.

Жестоко: Кога не го почитуваш ограничувањето на брзината на планински пат со кривини

Колку ѝ да изгледа безопасно ако малку згазнете на гаста, имајте на ум дека некој мислел пред да ги постави знаците за ограничување на брзината на патот.

Ова се најјаките автомобили на Авто саемот во Женева, 2018

Автомобилскиот саем во Женева во 2018 година е првото големо европско шоу на годината. Производителите на автомобили ги покажуваат своите најдобри и најнови производи. Од Ферари до Мекларен и Астон Мартин до Бентли, Женева ќе биде спакувана со следната генерација на егзотика. Покрај тоа, ќе има и бројни модели на луксузни брендови како што се Jaguar, Land Rover, Mercedes-Benz, Lexus и BMW.

На будалата му се расипала колата на кривина во тунел, но тој е мајстор и ќе си ја поправи веднаш

Барем еден триаголник да ставеше на 50 метри како што велат правилата.

Нов, бесен електричен автомобил, побесен и од Тесла, качува од 0 до 100 за 1,85 секунди

Ако на брзината и изгледот му ја додадете и опремата со технологија како што се камери за препознавање на лице за пристап до автомобилот, системи за обука за тренинг за возење и други 400 сензори, доаѓате до заклучок дека Тесла доби здрава конкуренција. Во првата серија ќе се произведат вкупно 150 вакви супер автомобили.

Беснеење низ улиците на Сан Диего со Буба со 800 коњи

Од бубата останал само дел од школката, но како и да е возилото е бесно и не се плаши од никаков терен.

За пријателов може да се каже дека заглавил во снегот

Изгледа ќе чека да дојде пролет за да излезе :).

Воз на автопат

Секакви чудаци има по светот! Може ли некој да го објасни ова?

Во меѓувреме во Албанија, еден газда си го шета кучето (слика)

Ако отиде под тркалото ќе си земе друго и така по улиците има колку ти душа сака. Исто како кај нас.

Креативен начин на транспорт на долги дрвени штици, без притоа да ти се изгребе бојата на автомобилот

Лекот бил 5 пари, само треба да ти текне :).

Сватовите на една турска свадба направија хаотичен застој на автопат во Белгија

Автопатот е вистинското место на кое треба да застанете за да го фрлате младоженецот во воздух :). На ова видео реагираше дури и белгискиот министер за Транспорт, кој побара обвинителството да реагира веднаш и остро.

Поплава среде пустината им ја расипа автомобилската собиранка на Арапите

Последното нешто што го очекуваш, веројатно е поплава во пустината, но кога веќе се случува, го палиш автомобилот и бегаш.

Колкав баксуз треба да бидеш за камион полн со ѓубре да ти падне врз автомобилот?

Необична сообраќајна несреќа која за среќа заврши без сериозни повреди.

+