Фаќање кривина со 150 на пат во Словенија

Кај ја гази 150, па уште и со едната рака вози, а со другата снима. Некој прво мислел па ги ставал тие знаци за ограничување на брзината на патот.

На вработениот на бензинската му ја погодија музиката

Ти го мислиш мераклија за оро, тој да ти бил брејкденсер во душа :).

100% еколошко уживање во зимата

Без да ја загадува околината и без да потроши ниту 1 денар пак е во центарот на вниманието.

Шампионот си ставил специјални тркала за снег

Освен тркалата, впечатлив детаљ е и специјалниот ауспух :).

Девојките запреле да видат какви се тие звуци од под хаубата

А внатре открија едно необично изненадување…

Луд Австралиец реши да ја помине големата река со џипот

А реката не е баш плитка. Дури и двајцата другари што отидоа да проверат го утврдија тоа.

Може ли еден од најбрзите дронови на светот да победи Формула 1 болид?

Интересна трка на која на кривините дронот има предност, но на правите делови болидот летнува како куршум.

Е ова е силен ветер! Погледнете го камионот на автопат во Тексас, САД!

Вакво нешто никој не очекуваше, а најмалку возачот на неколку тонското камиониште. Поука: Никогаш не потценувајте ја силата на природата!

Комбето има мал проблем со воланот, но кога човек има ваков другар, нема за што да се грижи

Ретки се ваквите пријатели, кои ќе направат сѐ само за вие да бидете среќни и да уживате. Ако имате човек кој ви дава ваква поддршка во животот, препратете му го видеото!

Нема бандаж, не е проблем! Ако сте љубител на автомобили, не гледајте! Срцето ќе ве заболи!

Некои луѓе едноставно се родени за да седат на седиштето до возачот.

Овој стар заборавен Мерцедес стоел во гаража цели 60 години, за денес сопственикот за него да добие 1 милион долари

Овој неверојатно зачуван примерок на Mercedes-Benz 300SL Gullwing беше претставен во центарот на Мерцедес во Калифорнија, САД. Мерцедесот стоел во гаража од 50-тите години на минатиот век до денес. Сите делови, дури и гумите му биле оригинални, што ја кренало неговата цена до неверојатни 1 милион долари. Раставрацијата на автомобилот ќе чини околу 800.000 долари, […]

За што се користат дувалките за лисја во Русија?

Изгледа смешно, но всушност е практично. Работникот со дувалката за лисја ги чистење дупките на патот пред да се наполнат со асфалт.

Шведскиот супер-автомобил Кенигсег Јеско крева 482 км/час

Автомобилот беше претставен на саемот во Женева и сѐ што до сега беше тајна за шведскиот производител на суперавтомобили Кенигсег беше откриено. Најголемата пикантерија е тоа што автомобилот е крстен по таткото на газдата, 80-годишниот Јеско фон Кенигсег, кој е најголемиот поддржувач на својот син Кристијан, а неодамна се прежени со млада убавица. Кенигсег Јеско […]

Кражба на 2 автомобили на бензинска во САД едно по друго, а приказната е како во холивудските акциони филмови

Човекот со теренското возило влегол внатре за да пазарува, кога жената влезе и му го украде возилото. Тој во паника истрча надвор и украде друг автомобил за да го брка крадецот. Во автомобилот што го украде седеше една патничка, но тоа не го спречи да делува брзо и одлучно. Целата бркотница траела 20 минути, додека […]

Инаетливиот таксист против возилото за брза помош

Понекогаш некои луѓе не разбираат дека на возилото за брза помош мора да му се даде предност. Ваквиот тип на возачи личат како да си подготвуваат посебен котел во пеколот. Само погледнете го овој тврдоглав таксист, кој направи вистинска „улична трка“ со амбулантното возило.

Кој го терал комшијата таму да го паркира својот нов автомобил?

Прашање е дали стариот комшија што игра кошарка, редовно го прави тоа или само за да му одржи лекција на комшијата што продава чалам со новиот автомобил. Поверојатно е ова второто :).

Не се секирајте момци, дојде трактор-гасеничар и сега ќе ви ја СРЕДИ колата!

Автомобилот излетал од патот во водата па на помош дојде еден талентиран тракторист.

Возачот дошол да му го сменат маслото, а автомеханичарот се изненади од тоа што го најде во автомобилот

Сигурно последните денови од возењето слушал чудни звуци, па си рекол ајде да отидам да ми го сменат маслото.

Агентот 007 за заштита на животната средина: Еве каков Астон Мартин ќе вози Даниел Крег во следниот филм за Џејмс Бонд

Иако сме навиканти да го гледаме Џејмс Бонд како го спасува светот, во наредниот филм посветен на овој неверојатен агент тој ќе има и друга мисија: „Да ја заштитува животната средина“. Режисорот Кери Фукунага сака ѕвездата Даниел Крег да седне зад воланот на ограничена серија на Астон Мартин.

Кога имаш повеќе пари отколку мозок

Возачот на Поршето изгледа не сфатил дека летните гуми не се за зимно време, а особено не за снег.

Како најголемиот шизик во селото се симнува од моторот?

За да останеш на врвот мораш да бидеш уникатен и да правиш нешто што никој друг не може да го направи.

8 март помина а оваа Русинка си го помина најлудо од сите жени во светот

Жената прославила, што прославила, си потпивнала малку повеќе, си тргнала со автомобилот накај дома и како што е ред, на патот ја фати полиција. Поточно речено се обиде да ја фати, после што следеше холивудска завршница на вечерта.

Опасниот предатор им влезе во автомобилот

Возач од друг автомобил случајно го сними моментот.

ВНИМАНИЕ! Хумор на патот! (33 слики)

Мотика ситуации на патиштата ширум светот :).

Моторџија прави трикови со Харли Дејвидсон на влажен коловоз

Едно е да го кренеш огромното чудовиште на едно тркало, а сосема друго е да го направиш тоа на влажен коловоз.

Зошто да плаќаш влечна служба, кога може и вака?

Да го повикаш другар ти да те влече е забрането, но за ова ништо не пишува во законот.

Жена мајсторски излегува од паркинг, вечерта после прославата на 8-ми март

Штом другите возачи ја блокирале и не ѝ оставиле место ни да мрдне, таа сама ќе си го направи, затоа што денес е нејзин ден!

Пијаниот возач си ги собира најнеопходните работи од колата, после сообраќајната несреќа

Можеби немал среќа да излетал од патот, но имал среќа и ниту едно од шишињата не му се скршило :).

Бугати го направија „La Voiture Noire“, најскапиот автомобил во светот!

На саемот во Женева беше претставен уникатниот хиперавтомобил Bugatti La Voiture Noire, направен во еден единствен примерок. Автомобилот чини неверојатни 11 милиони евра, а со тоа стана и најскапиот автомобил во светот. Покрај тоа, ја објавија и веста дека автомобилот веќе е продаден.

Вака се оди на работа со Тесла!

Вклучуваш автопилот и легнуваш да доспиеш уште половина час.

+