Нилското коњче, Фиона им ги топли срцата на луѓето за само 81 секунда

Запознајте се со Фиона, слатко, весело нилско коњче кое изгледа како да нема ниту една грижа во животот. Оваа млада девојка, која тежи 356 килограми, е жител на зоолошката градина Синсинати во Охајо. Таа веќе стана популарна на интернет, но новото видео од неа е вистинско совршенство.

Братот секогаш е пресреќен кога ќе ја види својата постара сестра

Ова се случува буквално секој ден кога сестра му го чека да се симне од училишниот автобус или го зема од училиште.

17 емотивни фотографии кои ги будат чувствата

Ние поминуваме низ безброј емоционални моменти во нашите животи. но голем дел од овие моменти исчезнуваат од нашето сеќавање поради тоа што не се документирани. Доколку фатите емотивен момент со камера, тогаш значи дека тој момент нема никогаш да престане да постои. Исто така фотографијата му дава можност на остатокот од светот да може да се вклучи и да сочувствува со луѓето, за нивната надеж, љубов или болка.

Последниот работен ден на професорката по биологија

Нема поголема награда од ова и нема поголем доказ дека сте постигнале нешто во животот.

Несебична жена посвоила близнаци со редок генетски деформитет и целосно се посветила на грижата за нив

Медицинската сестра Линда Трепамиер која што веќе имала три биолошки деца и три посвоени деца, пред три години решила да ги посвои близнаците Маршал и Метју, кога имале само четири недели. Линда и нејзиниот сопруг Мик имаат и три внучиња.

Ова куче било застрелано 4 пати, додека спасувало живот на војник, а тој решил да му се заблагодари на одличен начин

Често не ги цениме доволно воените кучиња кои секојдневно ги ризикуваат своите животи во конфликтните зони. Како и нивните човечки колеги, овие животни можат да бидат убиени или сериозно повредени додека ја извршуваат својата должност. Но за разлика од луѓето, тие никогаш нема да разберат зошто се таму или самите да го направат тој избор. Тие го разбираат само она за што се обучени, наредбата која треба да ја извршат и желбата да ја заштитат својата единица.

Ова момче на три години ветило дека ќе се ожени со девојчето, а сега, 20 години подоцна го исполни ветувањето

Сите се сеќаваме на нашата прва симпатија кога сме биле деца, но ретко кој ја има таа среќа да стапи во брак со првата љубов.

Импресивно: Бебето уште од раѓање си знае да игра стомечен танц

Исто како тато :).

Ова бебе веднаш по раѓањето ги освои срцата на сите што го видоа

24-годишната мајка Бренда Коелјо вели дека реакцијата на нејзиното бебе ја изненадила дури и медицинската сестра. Бебето-гушкач се роди во болница во бразилскиот град Вила Вела.

Наставникот по танц и кореограф ја изненади својата девојка со својот „испад“ среде танцување

Многу јака кореографија смислил, особено на 4-тата минута. Браво за храброста!

Малиот патник ги поздравува сопатниците во авионот

Дневна доза позитивна енергија.

Откако таткото умрел од рак после 32 години брак со мајката, нејзините деца ѝ купија специјален подарок

Подарокот е мече, кое кога ќе се стегне, се смее со гласот на нејзиниот починат сопруг.

Ова куче ја изгубило најдобрата пријателка па му подариле играчка која изгледа исто како неа

Запознајте го Педи, Чивава со посебни потреби која била спасена додека се обидувала да помине преку автопат со четири ленти. Кучето било многу изгладнето и постојано паѓало поради проблеми со вратот. За среќа, Педи бил посвоен, а неколку месеци подоцна добил и нов посебен пријател, јагне по име Лили.

Ова куче-скитник било застрелано десетици пати во главата но продолжило да се бори за неговиот живот

Кученце-скитник било забележано како лута по патот во Бејрут, Либан и го привлекло вниманието на Амал Андари додека таа и пријателот се возеле. Иако тие застанале само за да му дадат вода кога откриле голема рана на главата, знаеле дека му е потреба помош и решиле да го спасат.

Прогленете што направи медицинската сестра кога од утробата на мајката извадија мртво родено бебе

Животот е премногу скапоцен за така лесно да се откажеме од него. Секоја чест за ваквите луѓе!

Детето не може да се воздржи кога ќе му ја пуштат омилената песна од Витни Хјустон

Дневна доза позитивна енергија.

Она што го направи хуманиот дечко за да го спаси својот најдобар другар го стоплува срцето

Вистинскиот другар се познава во неволја.

Хендикепираниот питач со добро срце

Видео за тажната животна приказна на еден добродушен, сиромашен човек, од кое сите ние можеме да извлечеме добра поука. Нашиот народ убаво рекол „Она што ќе го фрлиш пред тебе, ќе си го најдеш зад себе“.

Куче најде кутија со мачиња фрлени во планините на Грција и ги посвои

Чудни се патиштата на животот! Некогаш може и најголемиот непријател да ви го спаси животот. Позитив на неделата!

Малиот е пресреќен кога родителите ќе го прашаат за мислење додека бираат бои

Позитив на денот!

Уште кога бил мал, синот ветил дека на таткото еден ден ќе му купи ваков „блендер“

Роденденот на стариот е совршено време за да добие „блендер“, но вистинското изненадување е внатре.

Ваков каубоец не сте виделе: Го врза бикот во два потега и се врати на коњот

Позитив на денот!

Смешните и искрени реакции на децата кога ќе го дознаат полот на новото бебе во семејството

Децата никогаш не ги кријат своите емоции и тие секогаш се искрени.

Нуркачи од морнарицата спасуваат СЛОН на цели 14 километри од брегот

Овој див Азиски слон бил однесен далеку во водите на Индискиот Океан и затоа морнарицата на Шри Ланка 12 часа се обидувала да го спаси загрозеното животно. Не е јасно како точно слонот завршил толку далеку од брегот, но морнарицата се сомнева дека силната струја го однела таму од крајбрежниот град Кокилаи. Се претпоставува дека бил однесен од водата кога се обидувал да дојде до шума преку лагуната Кокилаи, вливот што се поврзува со Бенгалскиот залив.

Деца и животни (38 фото)

Позитив на денот!

Симпатичната ќеркичка не му дозволува на таткото да ги користи нејзините тропалки

А овој пак не се разбира од збор :). Дневна доза позитивна енергија!

Роџер Федерер – човекот со добро срце

За повеќето од нас, Швајцарецот Роџер Федерер е успешен тенисер и поранешен прв рекет на светот, но покрај тоа, тој е човек со добро срце. Спортистот има своја добротворна фондација, која им помага на децата во земјите во развој во Африка. За повеќе од 10-годишната историја на фондот се изградени 50 предучилишни образовни институции. На […]

Бебињата ја открија најзабавната играчка во домот :) Позитив на денот!

Вибрирачката машина со која мама се обидува да си го врати телото од пред да забремени.

Бебето го игра популарниот „moonwalk“ танц на Мајкл Џексон

Кога мајката ќе му го остави бебето на чување на „големото дете“ :).

Вака изгледа вистинската љубов

За сите оние кои се сомневаа дали постои, ова е доказот кој им требаше. Погледнете низ што се поминале и останале заедно.

+