Во меѓувреме во Македонија: Кога наместо темјан ќе ја згрешиш билката

На попот му се погоди песната, а очигледно му се погодила и државата.

Типично кумановска реакција, кога помалиот брат ќе те разбуди со финта што ја видел од хорор филм

Да не избегаше толку брзо ќе добиеше и некоја влечка од ЧИК Куманово по глава :).

Некој ги излажал туристите во Охрид дека вака се пие текила на англиски начин

Солта се шмрка, па се пие текилата на екс, а потоа лимонот си го ставаш во око. И тие го прифатија предизвикот. Ајде сега сите на очно :).

Кога самодовербата ти е поголема од шансите да фатиш женска… Толку многу заводнички потези, а толку малку време

Видеото е исечок од снимањето на најновата рекламна кампања на Неотел „Толку брз“, кога актерот Кирил Трајковски – Максим влезе во филм. Повеќе информации и целата реклама на следниот линк.

Ова е човекот кој ќе не извади од калта! Запознајте го новиот ПРЕМИЕР-ГУВЕРНЕР на Македонија!

На шега човекот погоди што ѝ фали на Македонија. Новооснована партија ВМРО-Социјалдемократски Сојуз Леви и Десни Сили, што би му дошло нешто како ВМРО-СДС-ЛДС. Со други зборови, на Македонскиот народ му треба лидер кој ќе го обедини.

Наградната игра на Мотика продолжува! Добитник на мобилен телефон за месец август е Ване Донев

Голема благодарност до сите оние што ни испратија смешни фотографии и видеа. Ова се најпопуларните 10+1 за месец август 2018. Наградната игра продолжува и наредните месеци. Само кликнете на плусот десно долу и испрате ја вашата слика или видео.

После Латвиецот Курц, денес ни доаѓа и Американката Меркел :)

После ова тешко дека некој друг странец ќе се осмели да дојде во официјална посета на Македонија.

Македонка преку интернет си резервирала сместување во Грција, а наместо тоа добила навреди и сопственикот ја условил да признае дека Македонија е грчка

Иако добрососедските односи помеѓу Грција и Македонија се главна тема во изминатиот период во политиката, очигледно е дека сме далеку од какво било решение. Наместо тоа македонските туристи се соочуваат со уште поголеми проблеми. Македонката, Тамара, била „жртва“ на еден ваков „добрососедски“ кога од неа, од личноста која раководи со вилата во која го платила […]

Кога играш против Вардар во Скопје, најважно ти е резилот да не биде голем!

Најубавиот момент за сите љубители на ракометот во Македонија, од вчерашниот натпревар на Вардар со Железничар во СЕХА лигата. Капитенот на крајот на тајмаутот им вели: „Ајде, не се подобри од нас за 10 разлика!“

Изреволтиран охриѓанец снима како се однесуваат македонските туристи во Охрид

Иако од видеото не се гледа најдобро, сепак ќе ви ги цитираме зборовите на авторот: „Ова се прилепски мајмуни на фајронт. Не мора да се од Прилеп или од Куманово, што со шишиња прво фрлаа по гости во дискотека, можит да се скопјани, кавадарчани. Со вакви туристи услугата ви е беспрекорна, таксистиве нека ве „колат“ […]

Девојка со гајда на прославата на празникот Св. Богородица во црквата во Ѓавато, Битолско

Да се види современа македонска девојка со гајда е вистинска реткост и заслужува секоја почит. Уживајте во изведбата!

Како живее еден Македонец на привремена работа во Швајцарија?

Ако живееш како Швајцарец, дома ќе се вратиш со 0 евра, а само вака се штедат пари. Повелете на коментари!

Кочанските деца си прават „Кики предизвик“ со Фиќо

Видеото е испратено за наградната игра. Автор: Алекс Голчев.

Ја пронајдовме најхуманата келнерка во Охрид, која се грижи сите гости да бидат задоволни

Оваа келнерка од Охрид ги руши сите стереотипи за охридските келнери и не прави дискриминација на гостите. Автор: Јованчо

Спацијален поздрав од Вошката за Столе Улавио

Вошката е еден човек, но вреди колку цела животинска фарма :).

Зошто никогаш не треба да им се пуштате на мажени жени?

Затоа што лесно можете да се изгорите и тоа во моментот кога најмалку ќе очекувате!

Снаодлива мајка на плажа во Струга. Снајди се па живеј!

Децата ѝ бараат јадење, таа се подготвила од дома, но заборавила да земе нож.

Хит на летото 2018 за Прилеп и околината! Темата е тутунот (А што друго?)

Убедливо најголемиот македонски музички хит ова лето! И спотот е закон а и пеењето соодветствува на тематиката.

Ова не е обично Пежо, ова е „Бели гром“ од Кочани!

Нема дожд кој ќе направи толкав вир од кој ќе се исплаши „Бели гром“. Поздрав до градоначалникот!

Туристи на ноќно капење во Охрид, како од мајка родени

Охрид е убав, особено ако си на вистинското место во вистинското време. Младата туристка беше особено мотивирана да им направи незаборавно шоу на присутните. Автор на видеото: Илија Ефтимоски

Поздрав од еден македонски гангстер кој живее во Лондон

Вака се живее животот со полна пареа! Нека пукнат душманите!

Девојче бело, црвено – Кандидат број 7 за изборот за најдобро македонско кики предизвик видео

Дечково е цар. Толку добро имитира Македонец, што ти доаѓа да се расплачеш од смеа на своја сметка. Пријави видео за изборот за најдобро македонско „Кики предивик“ видео.

Драган Вучиќ Кики Челинџ: Избираме најдобар македонски „Кики предизвик“ (Кандидат број 6)

Дрејк, пријателе, ти си само бледа копија на пионерот Драган Вучич! 😉 Автор на видеото е Гоце Тодевски.

Последните подготовки за ЕУ во Гостивар се во тек! Фали само уште името да ни го смените!

Видеото е испратено за наградната игра на Мотика. Автор: Стефан Петровски

Наградната игра на Мотика продолжува! Добитник на мобилен телефон за месец јули е И. Стојанов

Голема благодарност до сите оние што ни испратија смешни фотографии и видеа. Ова се најпопуларните 10 за месец јули 2018. Наградната игра продолжува и наредните месеци. Само кликнете на плусот десно долу и испрате ја вашата слика или видео.

Расположен Македонец во трамвај во Женева, Швајцарија, игра како никој да не го гледа

А не знае дека последните години од Македонија се иселија огромен број луѓе, па сега нѐ има на секаде. Така што голема е веројатноста некој Македонец да го снима :).

Избираме најдобро македонско „Кики предизвик“ видео! Кандидат број 5: Мартин

Пријави видео за изборот за најдобро македонско „Кики предивик“ видео.

Избираме најдобро македонско „Кики предизвик“ видео! Кандидат број 6: Didi Josy

Пријави видео за изборот за најдобро македонско „Кики предивик“ видео.

Христина Јовановска – најновата Инстаграм ѕвезда од Битола

Делови од најактуелните поп-песни на Христина Јовановска на едно место, во еден краток колаж и предобра изведба. Уживајте!

Сведоштвата на дедо Душко од с. Црнобуки битолско

Добар ден, јас сум Душко Манески од с. Црнобуки битолско, роден сум 1938та марто, ама тогај имало многу снег татко ме пријавил во Априло, некој чоек одел тогај вград и овој му рекол да ме пријави.

+