Русинот загубил сѐ на коцка во едно казино во Казан, па се врати да се одмазди на свој начин

Господинот реши да стави крај на сѐ со помош на една туба...

Кога другар ти е идиот, ти леташ со колата, а тој седи до тебе и наеднаш ти го вади клучот

Другарот мислеше дека ова е смешно, а очигледно не е ни свесен колку е опасно по...

Човекот дошол во црква, но не научил 1 од 10-те божји заповеди: „Не кради!“

А некој ќе си рече зошто има потреба во црквата да има камера за видео надзор. Еве...

Двете Инстатиутки им ја враќаат тортата на келнерите, откако направиле селфи фотосесија со неа

Враќањето на тортата ги изнервира келнерите, па Кармата (тортата) им се врати во фацата на...

Плавуша оди по мокра штица, што може да тргне наопаку?

Само двете воздушни перничиња ја спасија да не си ја искрши...

Двете млади англиски мајки им даваат убав пример на децата за тоа како треба да се однесуваат со другите луѓе

Златното правило вели: Однесувај се со секој човек на начин како што би сакал тој да се однесува со тебе. И овие двете така се однесуваат една со друга...

Неверојатниот момент во кој полицијата спасува 8-годишно девојче, од киднапер кој ја грабнал пред 7 месеци

Пред 7 месеци 8-годишното девојче било на прошетка со својата мајка во нивната населба во Тексас. Во еден момент ги нападнал непознат маж и иако мајката се борела со него...

3-годишната ќерка го вози „Таткото на година“ на мотор

А господинот си пишува пораки на мобилниот телефон како...

Градежниот работник се набил на шипка, но за среќа и чудо за малку го промашила неговото срце

Неименуваниот човек работел на градилиште во Хужоу, во источната кинеска провинција , кога тој паднал од платформа која била висока околу 4 метри и го набол задникот на...

Питонот се обиде да го изеде целиот леопард и веднаш зажали за тоа

Ако некогаш сте нарачале повеќе отколку што можете да изедете и сфаќате дека „очите ви се поалчни од стомакот“ тогаш сигурно ќе може да сочувствувате со овој питон. Гигантската змија...

Еве како изгледаат белите дробови на пушач, кој пушел по една кутија цигари на ден цели 30 години

Ова е најдобрата „реклама“ за анти пушење досега. Иако различни слики можат да се видат на кутиите од цигари, ова видео најдобро ја покажува суровата...

Инаетливата госпоѓа не им ја дава чантата на крадците по никоја цена

Дури ни по цена на изгребана фаца од асфалтот. Крадците не се свесни со кого си фатиле...

Кратко и јасно решавање на спор на руски пат

Подруго е кога си носиш соодветна опрема за вакви...

Ако ова не е прекумерна употреба на сила од страна на полицајката, не знам што е!

Кутрата жена падна на земјата, а никој не доаѓа да ѝ помогне. Очигледно немаше ниту еден психијатар во...

Мајка се сомневала дека медицинска сестра го малтретира нејзиниот син со церебрална парализа и нејзините стравови биле точни

20-годишниот Филип Крег Карпентер, страда од церебрална парализа и не е во состојба да зборува или да се брани. Неговите родители најмиле медицинска сестра со лиценца да се грижи за...

„Опасните момци“ конечно открија за што служат справите во теретана

Не е лесно да си Неандерталец, особено ако врска немаш што значи ова. Момците од оваа теретана од Есекс, Англија најдобро ја разбираат оваа „мака“....

42 годишен руски актер брутално ја казнува својата ќерка затоа што не сакала да чисти по дома

Видеото го разбранува рускиот интернет, а на актерот Алексеј Панин ова не му е прв пат. Проблемот е што актерот е и контроверзна личност и многу добар актер, па никој...

Моментот кога обичната проверка за мобилни телефони во бразилски затвор се претвори во заложничка драма

Затворениците во затворот во провинцијата Пиракоара го фатија чуварот задолжен за инспекција како заложник. Барањето на затворениците било да ги преместат во друг затвор, а чуварот бил пуштен после 24...

Болно куглање: Кога навистина сакаш да го поштедиш светот од правење деца, будали како тебе!

Мора да признаете дека ова е еден многу хуман гест од овој млад човек...

Шокантни слики на злоставување малолетници во исламските училишта во Нигерија

Во Нигерија, кон крајот на септември зпочнаа инспекциски контроли на неформалните исламски училишта и центрите за рехабилитација. Откако на еден човек не му дозволиле да си ги види своите внуци...

Спектакл во зоолошка градина: Хранењето на огромната змија не тргна според планот па ги преплаши посетителите

Првото пиле го лапна цело, додека со второто лапна и нешто друго. Деца почнаа да врескаат, водата стана црвена, а и вработениот иако знаеше што да прави, сепак на крај...

Селски фудбал во вистинска смисла на зборот! Хрватот доби црвен картон затоа што изврши УБИСТВО на терен

Иван Газдек играше за НК Јеленград против Јасеновац во полу-професионален натпревар во северна Хрватска. Но, непоканети навивачи почнаа да го попречуваат...

Еве зошто НИКОГАШ не треба да престигнувате на непрегледен дел од патот! (Жестоко!)

Возачот кој брзаше не само што си го стави својот живот на конец, туку ги загрози животите и на другите учесници во...

Англискиот џентлмен се жали во Мекдоналдс затоа што му дале ладни компирчиња

Секој од нас осетил горчина кога добил ладен помфрит од сендвичара, но кога си им ги дал последните пари за тој помфрит, е тогаш чадиш од...

Атрактивната плавуша ѝ залепи шамар на погрешна девојка

Девојката не за џабе работи ако обезбедување. Ја исфрли како...

Стриптизeркaтa имаше мала незгода во соблекувалната

Кога по цел ден се бесиш по шипките, мускулите на рацете ти стануваат толку силни што без проблем можеш да повлечеш цел метален...

Убедливо најлошата идеја за маска за „Ноќта на вештерките“, поради која веднаш се добива ќотек

Едно е маската да биде хорор, страшна, па дури и гнасна, а ова е сосема друго...

Смешен крај на тепачка на патот меѓу двајца возачи

Кој рече дека полицајците секогаш доаѓаат откко сѐ ќе...

Ученикот се изнервира затоа што неговите соученици се степале на сред час и не ја испочитувале професорката

Ги фати еден по еден и ги фрли како партали… Погодете кој ќе има двојче за полугодие?...

Полицијата спаси бебе, откако семејството сакало да ја закопа жива за да не плаќаат МИРАЗ

Се појави шокантно видео, во кое се гледа моментот кога индиската полиција спасува бебе девојче, кое требало да биде закопано живо од нејзиното...

+