Половина парализиран 63-годишен индиски дедо направи чудо за да не му биде товар на своето семејство

Пред 18 години дедото паднал од дрво и останал парализиран. После неколку години вежбање, почнал да ја движи десната страна од телото, по што почнал да го решава најголемиот про блем во животот на неговото семејство. За секое излегување, семејството морало да го носи парализираниот дедо преку ридот пред нивната семејна куќа. Затоа дедото почнал […]

Кога девојката е спортистка, малку ветре на јахтата ништо не ѝ може

Мала незгода пред камера, но девојката се снајде како вистински професионалец.

5 неверојатни приказни за деца кои преживеале смртоносни ситуации

Децата имаат неверојатно еластични тела. Тие можат да се наведнуваат и преместуваат на начини на кои многу возрасни не можат. Но во овие приказни не станува збор за повреда од велосипед или фудбал, овие деца и бебиња преживеале смртоносни ситуации и за многу луѓе нивното преживување претставува „чудо“.

Талентов си направил тапани од она што нашол по дома и погледнете што прави со нив!

Песната е легендарниот хит на System Of a Down од 2001 година – „Chop Suey!“

Највлијателни и многу моќни говори одржани од жени

Ако побараме на интернет кои се највлијателните говори, ќе откриеме многу кажани од мажи. Во интерес на вистината, тоа е логично. Сепак, во текот на поголемиот дел од историјата жените биле видени, но не и слушнати. Кога сепак почнале да зборуваат, станува јасно дека зборовите на жените можат да го променат светот. Овие жени навистина […]

Таткото ја спаси својата мала ќеркичка од возачот кој не застанува на пешачки премин

Изгледа возачот не ги виде, а коментарите за потегот на таткото ви ги препуштаме вам.

94-годишен вдовец на одличен начин решил да ги изненади децата од соседството

Пензионираниот судија Кит Дејвисон почнал да ја мрази тишината. Еви, неговата сопруга, починала на 66 години, а тој бил осамен и тажен неколку месеци по нејзината смрт. Но Кит знаел како да се справи со тоа, тој изградил базен за децата од соседството.

Парализираниот професионален велосипедист објаснува како се опоравил за 10 месеци од кршење на вратот и главата

И после сѐ што помина заради неговиот велосипед, неговата цел беше пак да седне и да вози.

Градоначалник цели 3 дена живееше како бездомник за да ги открие вистинските проблеми на најсиромашните луѓе

Можете ли да замислите да не се враќате дома секоја вечер во свој простор? Ние често ги земаме нашите живеалишта здраво за готово, заборавајќи дека многу луѓе го немаат тој „луксуз“. Во индустријализираните нации, бездомниците се занемаруваат благодарение на присуството на изобилството и општествените класи. Овие хиерархиски структури имаат уникатна способност да нè раздвојат, поттикнувајќи да се натпреваруваме еден со друг и да се фокусираме на нашите индивидуални потреби, а не на колективните потреби.

Возачот не ја виде спуштената рампа за премин преку железничка пруга

Додека да се свести што се случи, возот веќе дојде.

Како 98-годишниот вдовец решил да му се оддолжи на неговиот роден град

Лео Келнер е жив доказ дека никогаш не е премногу доцна да си најдете ново хоби, да ги развеселите другите и да ја надминете личната трагедија. 98-годишниот вдовец прави слатки десерти за загрозените семејства во неговиот град, хоби кое го усвоил откако починала неговата сопруга.

Девојкава ќе ви покаже како се прави шпага

Видео за будење на машката фантазија.

Овој пар пешачи над 3.000 километри низ планински венец со нивното бебе

Оваа година, околу 2.652 планинари се надеваат дека ќе ја поминат патеката на Апалачкиот планински венец и ќе ја завршат „прошетката“ од 3.540 километри. што се протега од Џорџија до Мејн, во Америка.

Добар музичар може да направи песна од сѐ!

Добар музичар не е оној кој поради многу вежбање развил добра техника на свирење или пеење, туку оној кој може да ја слушне музиката насекаде околу нас.

Кинеската полиција разви нова специјална техника за спречување самоубиства

Да ја погледнеме во пракса, кога една млада жена сакаше да си го одземе животот скокајќи од тераса.

Двајца млади јапонски готвачи на опасен начин се натпреваруваат кој побрзо ќе тропа со сатарот

Не правете го ова дома!

Запознајте го Алекс Белини, човекот кој ќе живее во капсула на санта мраз, една година

Алекс Белини не е „обичен човек“. Тој веслал низ Атлантскиот Океан, трчал низ САД и скијал низ глечер. Сега ја планира своја највозбудлива авантура, да живее на санта мраз, една година.

Оваа опасна плавуша ќе ви покаже како се вози Харли Дејвидсон

Девојката се вика Христина Билингс и е вистински мајстор за правење трикови со огромниот мотор и тоа на едно тркало.

Земјоделец и самоук електричар го измислил безжичниот телефон уште во 1902, но малкумина верувале во него

Денес мобилните телефони, уреди доволно мали за да се вклопат во џеб, но можете да се јавите речиси насекаде во светот, ја прават комуникацијата полесна од кога било досега. Сепак, првиот светски мобилен телефон денес ќе биде практично непрепознатлив. Измислен во 1902 година, тоа бил со големина на канта за отпадоци и имал опсег од само половина километар. Неговиот пронаоѓач бил само-опишаниот „практичен земјоделец, овошен одгледувач и електричар“, Нејтан Стублефилд, кој бил признат како татко на мобилната технологија, откако го патентирал својот „безжичен“ изум.

Мексиканската полиција уапси 17-годишен Русин кој се пентари по една огромна зграда, без опрема, со камера на главата

Тинејџерот е познат како Кирил и ова е негово хоби.

Царот си направил лежалка прикачена за неговиот дрон

Дроновите од ден на ден стануваат се помоќни, па затоа околу видеово се разви голема дебата на интернет. Дали се работи за кукла и некој се пошегува со илјадници луѓе или типот што лежи и ужива е вистински човек?

Претседателот на Туркменистан на воена вежба, како вистински специјалец

Ова нарачано видео го претставува претседателот на Туркменистан, Гурбангули Бердимухамедов, со кое тој сака да се наметне како нов супехерој на нацијата. Само некако актерот на почеток многу мускулест, а овој кога се симна од возилото – скакулец :).

Шизикот си прави салто наназад кога ќе му текне заради реакциите на непознатите луѓе

Освен изненадувањата, се роди и една љубов :).

Вака се навива за својата земја: Навивачката група на ФК Легија од Варшава, Полска на мечот против Астана од Казахстан

Навивачите во чест на Варшавското востание од 1944 година, исправија знаме на кое имаше нацист со пиштол вперен во главата на мало момче и натпис „1944. За време на Варшавското востание, Германците убија 160.000 луѓе. Илјадници од нив беа деца.“

Со ваква девојка, риболовот никогаш нема да ви биде досаден

Освен ако не улови повеќе од тебе, па после цела вечер да се фали, како вистински рибар :).

Дечково ќе ви покаже како се изведува најновиот шизички скок на плажа

Не се обидувајте да го имитирате, тој е професионалец!

Брус Ли сѐ уште живее во главата на овој човек од Лондон

Неговиот импресивен удар со нога имаа шанса да го видат одблиску многу граѓани на Лондон кои случајно поминуваа таму.

Во денешно време улогите се сменија…

Некои жени се поголеми мажи од мажите :).

10 генијалци за кои никој не верувал дека ќе успеат во животот

Тешко е да се замисли, но голем дел од светските коорпорации денес се родени во мали гаражи во сиромашните населби. Луѓето кои стојат зад овие коорпорации ја немале секогаш потребната поддршка, но имале желба за успех, која им помогнала да бидат таму каде што се денес.

Кога ќе пораснам сакам да бидам масажер

Или евентуално киропрактичар, кој може да средува вакви девојки.

+