Супертатковците се секогаш спремни за акција

Кога во прашање е безбедноста на детето, се буди суперхеројот во секој татко.

„Поминав низ најмрачниот пекол“: Анорексична девојка која тежела само 27 килограми раскажува како се спасила од смртта

Аналис Мишлер имала само 3% од потребните масти во телото и била на прагот на смртта при крајот на 2014 година, поради нејзината анорексија. Сега 22-годишната девојка тежи 50 килограми и јаде илјадници калории на ден за да ја задржи тежината поради нејзиниот хипертироидизам.

Оваа тајванска дизајнерка изгледа фантастично за годините што ги има. Можете ли да погодите колку?

Лур Су е позната по тоа што изгледа двојно помлада за годините што ги има. Таа вели дека нејзиниот младешки изглед е резултат на пиењето многу вода и јадењето многу зеленчук. Верувале или не, женава има дури 41 година.

Ова е вистински ХЕРОЈ: Му ја турка количката на хендикепираниот човек по угорницата, а надвор врне истура

На светот му се потребни повеќе вакви луѓе! За разлика од него, авторот на видеото снима со надеж дека ќе заработи добра пара од видеото.

Азијка ужива во јадењето банани

Техниката ѝ е на завидно ниво.

Како Бразилец оди на шопинг во супермаркет?

Како што сите Јапонци знаат карате, така и сите Бразилци знаат да играат фудбал ;).

„Губењето на коса не Ве прави грди!“: Невеста со алопеција открива зошто одлучила да биде ќелава на својата венчавка

Кајли Бамбергер од Калифорнија била дијагностицирана со алопеција кога имала само 12 години. Оваа автоимуна болест предизвикува луѓето да губат коса од нивната глава, лице и понекогаш и од останатите делови од телото. Порано 27-годишната Кајли се трудела да ја прекрие својата состојба носејќи перика, но…

Кога генијалец има многу слободно време: Направил тенк од лего коцки кој гради мост на потокот

Вистинска штета е ваков мозок да го користи целиот свој потенцијал за градење мост на потокот, наместо да направи нешто вредно за општеството.

Луд скок од висок водопад со детска гума играчка за во базен

Откако го надува „јастогот“, Рафа Ортиз се впушти во авантура каква што до сега никој во светот не направил. Водопадот е висок над 20 метри.

Во Индија живее највисокото 8-годишно дете во светот

8-годишниот Каран Синг уште на самото раѓање е запишан во Книгата на Гинисовите рекорди, како највисоко новороденче. На раѓање бил висок 63 сантиметри и тежел 7,8 кг. Денес Каран има 8 години и е висок 198 сантиметри. Најинтересна е сликата со неговите родители :).

4-годишно момче преживеало во дивината 5 дена, опкружено со волци и мечки

Дима Песков од Русија исчезнал за време на кампување со неговите родители во Уралските Планини, Западна Русија. Момчето преживеало 5 дена, јадело трева и пиело вода од бара. Кога го пронашле детето веднаш било однесено во болница затоа што било дехидрирано и имало пневмонија. Полицијата очекувала да го пронајде детето мртво затоа што се сомневале дека неговиот татко го убил и го закопал во шумата.

Овој навидум сиромашен 98-годишен старец му покажа на светот за што служат парите

„Јас сум многу едноставен човек. Не сакав никој да дознае дека имам толку пари.“, вели Грамел. Тој пораснал во сиромашно смемејство откако неговото семејство изгубило се по падот на пазарот на акциите во 1929 година и Рас научил да биде среќен со тоа малку што го имал.

Како курдски војник деактивира мини?

Војникот нема време да се мисли и да се вртка наоколу. Има уште еден куп мини за деактивирање.

Како да си направите базен во дворот од дрвени палети?

Процесот на изработка не е многу сложен, само треба да се решите да го направите.

Таткото ја загубил кутијата за ручек на бебето, па мајката го испратила да купи нова од продавница

Таткото е снаодлив циција. Кутиите за ручек чинеа по 10 фунти, а тие за алати по 4. Затоа таткото најде мудро решение, за кое на почеток уште да не добие ќотек од мајката. Но, гледајте до крај!

Ретка снимка: Брус Ли во вистинска кунг-фу тепачка

Легендата на боречките вештини и ден денес е инспирација за многу луѓе ширум светот. Погледнете ја неговата брзина и вештина во вистинска борба, без филмски камери и сценарија.

Како маж врти хулахоп?

„Им го посветувам трикот на моите ребра, на моите внатрешни органи и на мајка ми.“

Ништо нема да го спречи стариот шампион да си ги изеде шпагетите!

Сите луѓе скокнаа од страв, а овој само фрли еден поглед и продолжи да си ги јаде шпагетите.

Оваа 29 годишна девојка оглувела на 18, но нашла начин да продолжи со пеењето и тоа го прави феноменално

Девојката настапи на Америка има талент, но се соблече боса за да го чувствува ритамот на музиката.

Поради ова видео, дечково од Јамајка го нарекоа „Кралот на аквапарковите“

Кога сме веќе кај аквапарковите, колку сте задоволни од нашиот аквапарк?

Жената која што пешачи 3 години открива зошто сака да го обиколи светот пеш и како живее со 5 долари на ден

Како и повеќето авантуристи 36-годишната Ангела Максвел тргнала на своја мисија. Таа има пешачено низ 9 држави и поминала над 10.000 километри во период од 3 години. Ангела тргнала од Орегон, каде што живеела, а нејзиното омилено место кое што го пешачела е Австралија, Кимберли.

„Одење по воздух“ што бара неверојатна сила и цврстина

Години и години тренинг се потребни за да се постигне ваква цврстина на телото.

Ирански нинџа-жени: 4.000 жени тренираат боречки вештини во пустина со цел да станат смртоносно оружје

Можеби изгледа како сцена од некој филм, но овие жени од Иран ги вежбаат своите потези за да станат квалитетни нинџи. Тие ракуваат со смртоносно оружје, прават салта и други акробации со кои им пркосат на гравитацијата. Девојките изучуваат Нинџутсу, боречка вештина. Клубот е отворен во 1989 година и е со седиште во замокот Југхин, […]

Генијален уличен музичар свири на тениски рекет и ритам машина кои сам ги направил

Уживајте во неговата современа, маестрална верзија на легендарната „Hit the Road Jack“.

Совршениот рецепт за хамбургер на Гордон Ремзи, еден од најдобрите готвачи во светот

Освен што ги навредува другите готвачи, Гордон Ремзи понекогаш и готви :). Во видеото ќе ви каже неколку трикови кои лесно ќе можете да ги примените наредниот пат кога ќе правите скара.

Бразилската мајка се бори како лавица против двајцата киднапери за да го спаси својот 2-годишен син

Снимката е од безбедносната камера на една продавница за сладолед, а во моментот малото дете е внатре во автомобилот на киднаперите.

Најнездравото летање со параглајдер што до сега сме го виделе

50 секунди тотално лудило, опасно по живот. Локацијата е езерото Ванака во Нов Зеланд.

Овој уметник докажа дека хендикепот не е ограничување преку неговите неверојатно реалистични уметнички слики

Запознајте го Ракан Абдулазиз Курди, од Саудиска Арабија кој е роден со хендикеп. Но неговиот хендикеп не му претставувал пречка за да си ги оствари соништата. Ракан дипломирал на факултет и сега е успешен сликар и графички дизајнер. И да, тој исто така е и среќно оженет! Ракан ја шири пораката дека хендикепот не е ограничување и преку неговите дела го докажува тоа!

Си направил мал, но моќен булдожер на сончева енергија

Покривот на булдожерот е соларен панел, кој е поврзан со 4 батерии од количка за голф.

Жената која 28 години не јаде шеќер изгледа неверојатно младо за своите години

Невозможно е да се поверува колку години има женава, затоа што личи како да има 20 или 30, а всушност Австралијанката Каролин Хертц има дури 70 години!