На девојката ѝ стана жешко додека возеше велосипед во природа

Знае како да испровоцира и да си го добие она што го сака… повеќе фанови на социјалните мрежи :).

Тверкање, забава и пиење до онесвестување на плажа: Започна пролетниот распуст на американските студенти во Тексас (40 слики)

Секоја година, американското градче Саут Педре Ајленд во државата Тексас со население од 5.000 жители се претвора во најлудата туристичка дестинација за над 100.000 студенти. Младите Американци популарниот пролетен распуст го поминуваат на плажа со забави кои траат и ден и ноќ. Ова е одлично за буџетот на градот: Студентите минатата година потрошиле дури 3,1 […]

Тесните фустанчиња не излегуваат од мода 120 (40 слики)

Мода за девојките кои не се срамат да го покажат своето тело.

Оваа момче одбило да ја плати вечерата на девојката, а причината ќе ве натера да размислите на чија страна сте

Што мислите, дали кога момче и девојка ќе излезат на вечера момчето е „должно“ да ја плати вечерата, без разлика на сѐ? Денес, во современото општество постојат различни мислења за оваа тема и од страна на мажите и од страна на жените. Прочитајте го разговор помеѓу оваа момче и девојка кои решиле да излезат на прв состанок и одлучете на чија страна сте вие:

Госпоѓата носи или не носи облека?

Да ја видиш од подалеку ќе си помислиш дека ти се насмевнала среќата, иако и од поблиску не изгледа лошо.

Две струмичанки фатени на дело како крадат производи од локален супермаркет

Изгледа дека виделе дека супермаркетот има камери и продавачките освен што работат на каса, следат што се случува и на камерите. На крај ги натераа да си платат сѐ.

Биоенергијата е многу моќна работа ако знаеш како да ја користиш! Погледнете што ѝ направи на жената без воопшто да ја допре!

Верувате ли во вакви работи или мислите дека е ова само едно многу добро парче од аматерска театарска претстава.

Сврти се ќерко, некој те снима! (2 дел)

Вчера ви објавивме кратка верзија од видеото на кое мајката забележа дека еден млад дечко ја зумира позадината на нејзината ќерка. Еве го продолжението.

Бугарка на Милионер: Кога ќе кажеш 1000 нешта а во исто време не си кажал ништо!

Ваков феномен ретко се гледа. На оваа ѝ ставале 3-ки на училиште само да замолчи :). Костенурка во превод значи желка, и како што рече водителот, сличен збор на нивниот стар „желва“ се користи во Македонија.

Рускиот голем тепач си зел производи од супермаркетот и не сакал да ги плати, а на еден од вработените не му се допадна тоа

После ова видео сосема е јасно зошто газдата на супермаркетот не фрла пари за обезбедување.

Бугаринот ја воодушеви Србинката со песната што ѝ ја пушти во автомобилот

Јако озвучување си набавил фраерот, нема што.

Борче Ристевски, Македонец кој живее во Австралија призна дека си ја убил сопругата

Борче Ристевски призна дека си ја убил сопругата по две години откако нејзините остатоци биле пронајдени во грмушките. 54-годишниот татко кој живее во Мелбурн, Австралија се изјасни за виновен за убиство на 47-годишната Керен Ристевски, еден ден пред да биде суден за убиство во Викторијанскиот Врховен суд.

Сврти се ќерко, некој те снима!

На мајката изгледа ѝ се допадна потенцијалниот иден зет, па не се бунтуваше многу што ја снима нејзината ќерка со ставање акцент на одредени делови.

10 неверојатни жени кои покажаа дека „слабо“ не значи секогаш и убаво

Во современиот свет да се каже дека некој е „слаб“ се смета за комплимент, а кога ќе се каже „дебел“ се смета за навреда. Сепак, да се има слабо тело не значи секогаш да се има витко и здраво тело. Слабите луѓе најчесто се задоволни со својата тежина па ги игнорираат спортовите и вежбањето. Како резултат на тоа, тие често имаат низок мускулен тонус, слаба издржливост и генерално слаба физичка кондиција.

Бесценетата реакција на таткото кога дозна дека ќе имаат не едно, туку 3 бебиња наеднаш

Мајката дошла со резултатите и сликите од ехото и плаче, како нешто да не е во ред.

14 неверојатни градови кои драстично се смениле низ годините

Урбаното население во нашиот свет брзо се зголеми од 746 милиони во 1950 година на 3,9 милијарди во 2014 година. Звучи неверојатно брзо! Но, со порастот на населението, нашите градови се развија и тешко можеме да препознаеме некои од овие места кога ќе ги споредиме старите фотографии од нив со оние кои покажуваат како тие изгледаат денес.

Од каде, девојките на карневалот во Рио, наоѓаат толку многу пердуви? (Жестоко!)

Уживајќи во прекрасните девојки на карневалот, ретко кој размислува за нешто друго, но има и луѓе кои не ги гледаат работите само површно. Уште еднаш ве предупредуваме за жестока содржина!

Жестоко! Еве што се случува кога ќе се обидете да направите селфи со јагуар во зоолошка градина

Ајнштајн бил во право кога рекол дека две работи се бесконечни, универзумот и човечката глупост. А за второто ние сме сигурни, навистина е бесконечна.

Луѓето на Тиндер не знаат што е тоа срам! (24 слики)

Кога веќе решиле да си направат профил на таква апликација, тогаш е нормално да не се срамат, но има луѓе што ги поминуваат сите граници. Професионален јавач Омилена буква во избуката ми е К Омилен вид на презентација е орален Најдобра талент ми е да зборувам со полна уста Омилена работа кај исхраната ми се […]

Анкета: Ќе прифатите ли дебелина заради поубави гради?

Девојката лево вежба, има рамен стомак, стегнато тело, убава фигура, но нејзиниот стил на живот се одразил на изгледот на градите. За разлика од неа, девојката од десно е пополничка, но градите и изгледаат совршено. Намерно не ви ги покажуваме лицата на овие жени, за привлечноста на лицето да не влијае на изборот на телото […]

Идеална јога вежба за недела наутро

Полупроѕирните хеланки се задолжителни!

Колку чинат производите кои секојдневно ги користиме во Македонија, а колку чинат истите производи во Австрија?

Секојдневно слушаме муабети за тоа како во странство сѐ е многу поскапо од кај нас, па решивме да провериме со една кошница (колку што е можно послични) производи за секојдневна потрошувачка. Пред да се впуштите во дискусија, да напоменеме само дека тема на овој пост се само прехрамбените производи.

Кога мајката е многу млада, ситна и слаба, а бебето прилично добро напредува во килажа

Ситуацијата е следна: Бебето се разбудило за млеко среде ноќ, мајката го нахранила и сега треба да го врати во креветчето.

Бразилски рибар снима огромна, 15 метри долга анаконда

Чудовиштето едноставно не му дозволи да помине, затоа што се испречи преку ширината на целата река.

Невестата го вкуси брачниот живот уште на венчавката

Се до овој момент очигледно не била свесна со кого ѝ договориле венчавка нејзините родители.

Мајката го нашла своето синче како заспало со своето другарче, но приказната не завршува среќно

Тори и Кори Хамлин се млад пар од Џорџија, родители на четиригодишниот Еверет. Како и сите родители кои сакаат да го направат најдоброто за своето дете, мислат дека е важно детето да научи за љубовта спрема животните уште од најрана возраст.

Синот се враќа дома и гледа во дворот двајца непознати ја малтретираат неговата мајка

Синот бил на фудбалски тренинг, кога се врати и ги фати двајцата веројатно со мотив да изнудат пари. Едниот го среди по брза постапка, а галамата го разбуди и постариот брат, кој спиел на погорниот кат.

Тест: Која од овие 5 девојки на сликата е девица?

Една од девојките на оваа слика е девица. Што мислите, која и врз основа на што го донесовте заклучокот?
Одговорот е едноставен, но треба да се забележи.

Смешни стрипчиња 182 (38 слики)

Ново продолжение од вашите омилени смешни карикатури и стрипчиња.

Домаќинката си купила многу убав, долг, црн фустан преку интернет. Еве што очекувала, а што добила! (3 слики)

Купувањето облека преку интернет честопати може да не разочара, бидејќи производите на фотографиите, често не се во согласност со реалноста. Ова е особено така на кинеските сајтови.

+