Смешни стрипчиња 175 (23 фото)

Ново продолжение од вашите омилени смешни карикатури и стрипчиња.

Ќерката ја снима реакцијата на таткото кога виде дека мајката е без коса со суканици, прв пат после 20 години

„Значи, по 20 години растење на суканиците, мајка ми сакаше да си ја исече косата. Таа не беше сигурна како ќе реагира татко ми… а еве како тој го направи тоа.“

На диско во едно холандско село

Веројатно никој никогаш и не слушнал за холандското село Реутум, но после ова видео, светот ќе дознае за него. Да погледнеме како се забавуваат девојките во локалната дискотека.

Дедото доби мрсна стриптизерка за роденден

Девојката го врати во времето и го разбуди тинејџерот во него :).

Смешни слики #1392

Смешки + забегани работи + малку еротика = МОТИКА НЕСЕКОЈДНЕВНИ СИТУАЦИИ. На Ваше барање 1392-ри дел.

26 луѓе на кои што годината им започнала со голема среќа

На почетокот на новата година, секој од нас чека мало чудо. Благодарение на вообичаеното верување дека првите денови од годината ќе ја претставуваат целата година ние имаме тенденција да веруваме дека има нешто магично и во најмалите „парчиња среќа“. Ова се 26 луѓе на кои среќата им се насмевна уште во првите денови од новата година.

Домаќинка прави новогодишно вклучување во живо од Битола

Го заклала јарето, се омрсила, па сега да испуши едно цигарче во живо на интернет :).

Оној кд не ти е битна особа што ти честита прва Нову годину

Некој се поднапил и го отворил срцето на Нова Година, но… 12 дена подоцна… Автор: Билјана Симоновска

Кога на девојките им е досадно на работа (38 фото)

Колегите не знаат како да ги забавуваат.

Незгоди се случуваат (41 фото)

Ситуации во кои никој не би посакал да се најде.

Поправено 105-ти дел (34 фото)

Мотика мајсторите напаѓаат! Ова го можат само креативни луѓе, без разлика што некои се кул, други се откачени а трети смешни.

Сиромашното учениче со замрзната коса доби над 275.000 евра од донации

8-годишниот Ванг Фуман (клик тука) кој пред само неколку дена го растажи целиот свет со неговата приказна доби над 275.000 од донации. Момчето го привлече вниманието на јавноста откако се појави фотографија на интернет каде што неговата коса е замрзната, затоа што пешачел еден час, дносно 4,5 километри до училиштето на температура од минус девет. На социјалните мрежи Ванг добил прекар „Замрзнатото момче“.

Новинарот на CNN ги наполни гаќите на интервјуто со главатарот на човекојадците од индиското племе Агори

Новинарот сакаше преку интервју, лице в лице со канибалот, да дознае дали навистина овие луѓе прекриени со прав од кремирани луѓе, јадат човечко месо и дали пијат крв од човечки черепи. Според „ѓерданот“ што главатарот му го стави на глава, гласините не се далеку од вистината.

Американски војник од забава застрелува авганистански возач на камион во движење (Жестоко!)

Барем на видеото личи како да е за забава, а можеби се работи и за нарачано убиство.

Како да збуниш касиерка со Тоблероне?

Само го ставаш Тоблеронето прво, а потоа другите производи што си ги купил :).

Забегани Руси и Русинки со нивните автомобилски згоди и незгоди

Избор видеа за подобрување на викенд расположението.

Вулгарен Хумор 242 (58 фото)

Смешни ситуации со еротски елементи.

Тесните фустанчиња не излегуваат од мода 94 (60 фото)

Мода за девојките кои не се срамат да го покажат своето тело.

12 работи од нашето секојдневие кои наскоро ќе исчезнат

Касетофоните исчезнаа, како и видеокасетите. Со неверојатните технолошки достигнувања, постојат многу други работи што ќе излезат од мода или ќе станат непотребни во блиска иднина. Ова се неколку работи без кои не би можеле да си го замислиме животот денес, но можеби ќе бидат сосема непознати за новите генерации.

Аргентинските „теткици“ се степаа во паркот

Присутните се изнагледаа танги и миничи :).

Нов, необичен начин на кој се договара с*кс за пари во кинеските студентски домови (7 фото)

Оној што сака да плати за услугите на некоја студентка, го паркира автомобилот во студентскиот кампус и остава шише безалкохолен пијалак на автомобилот. Така никој не се наоѓа во непријатна ситуација. Студентките кои се по такви работи едноставно доаѓаат и директно ја договараат цената. Колку поскап пијалак има на хаубата, толку повеќе е спремен да […]

Две ромски семејства од Британија решиле меѓусебната кавга да ја решат со организирана тепачка на двајцата најјаки членови

За да биде настанот навистина решение на нивните несогласувања, секое од семејствата собрало и вложило по 30.000 фунти, а победникот ќе си замине дома со околу 68.000 евра. После 13 месеци тренинг, ова е целата тепачка на Патрик Невинс, со прекар Бигфут и Џои Џојс со прекар Хулк.

25 фотографии кои ја отсликуваат вистинската моќ на судбината

Колку пати сте успеале да се појавите на вистинското место, во вистинското време? Овие луѓе подолу можат да потврдат дека само еден момент може да го промени целиот живот на прекрасен начин. Овие приказни ќе ги убедат и најголемите скептици дека судбината постои. 25. „Мојот братучед бил во семејната фотографија на неговата идна сопруга (лево) […]

Смешни слики #1390

Смешки + забегани работи + малку еротика = МОТИКА НЕСЕКОЈДНЕВНИ СИТУАЦИИ. На Ваше барање 1390-ти дел.

После божиќните празници, руски пациент чекал 40 минути во болница, па решил да види каде се докторите

Без да биде повикан со телефонот влезе да види што се случува внатре. А докторите и сестрите „оперираат“ и тоа сите заедно.

Влакнест фраер оди на бербер прв пат после подолго време

Берберот го среди, дури и џемпер со V јака му направи :).

Пилотите одговараат на 16-те омилени прашања на патниците во авионите

Полесно е да се верува во магија отколку да се разбере како луѓето можат да направат метална машина од 1.000 тони да лета на небото. Незнаењето предизвикува страв од работи што не ги разбираме. Затоа многу пилоти и други вработени во авиокомпаниите често разменуваат информации за воздушниот сообраќај и ризиците. Тие исто така објаснуваат зошто […]

Би му дозволиле ли на овој доктор да ви го поднамести ‘рбетот?

Со тек на годините, ‘рбетниот столб се искривува и изместува, па многу луѓе имаат болки и големи проблеми. Докторов ги решава чисто механички.

Косата на најсиромашното учениче целосно му замрзнала, откако пешачел еден час до училиште во Кина, каде што нема греење

Судбината на едно мало момче од Кина го привлече вниманието на милиони луѓе откако фотографија од неговата замрзната коса почнала да се шири на интернет. Детето, од рурална Кина, само што поминало повеќе од еден час пешачење, 4,5 километри до училиштето во студено зимско утро. Момчето немало зимска облека на себе и се борело со […]

Погледнете како, престигнувајќи на снег, идиотот си го уби семејството и тешко повреди друго семејство! Извлечете поука!

Возачот на возилото од марката Форд престигнуваше друго возило на снег, кога изгуби контрола над возилото. Како резултат на несреќата, тој неговата жена и нивниот 4-годишен син загинаа, а патниците од другиот автомобил, татко, мајка и 5 годишен син се во болница со тешки повреди.

+