Горила се разладува од летните горештини како шампион

И песната и ја погодија :).

Мачето Локи е шампион во играње криенка

Нема шанси некој да го пронајде на неговото скришно место.

Велосипедист брка мало кученце по улиците на Мексико сити

Кутрото животинче се исплашило и побегнало и така започна најстрашната трка во неговиот живот.

Два возрасни слона херојски и со тимска работа спасија мало слонче од давење

Случката е снимена од посетител на зоолошката градина во Сеул, Јужна Кореа. Да беа слоновите луѓе, ќе ги извадеа телефоните да снимаат.

10 смешни и необични факти за мачките и како тие влијаеле врз животите на луѓето

Без разлика дали сакате мачки или не, овие животни нудат интересни примери за тоа каква улога може да има домашниот миленик во животот на луѓето. Овие интересни факти за крзнените животни ќе Ве натераат да се запрашате, што се може да направи Вашиот миленик.

Сопственикот го фати на дело поштарот како прави селфи со кучињата

Со тек на време од непријатели, станале најдобри пријатели. Позитив на денот!

Канаѓанец забележал дека нешто се движи под неговиот тревник, па повикал стручна служба

Она што го открија е посимпатично отколку што очекуваа.

„Ова не е слатко!“: Корисниците на социјалните мрежи се побунија за урнебесната фотографија од избриченото Хаски

Фотографија од избриченото Хаски стана вирална откако беше објавена на социјалната мрежа Твитер, од страна на корисник потпишан како „Omona Kami“. Под фотографијата пишувало: „Доколку не сте виделе Хаски без крзно тогаш еве ви. Уживајте.“

Какво куче е ова?

Ги молиме познавачите на различни раси на кучиња да помогнат :).

Двајца млади херои спасиле куче прекриено со катран. Погледнете го како изгледа сега!

Две момчиња оделе по улиците на Ланус, Аргентина, кога забележале нешто ужасно, куче прекриено со катран. Не се знае дали кутрето само паднало во катранот или било фрлено во него, но едно било сигурно, на кучето му требало веднаш помош за да може да преживее. Сличен ваков херојски чин беше забележан пред некој период.

На питонот не му се допаднал ручекот, па решил да им направи рекламација

Во село во југо-источна Кина питон влегол во фарма и голтнал две кокошки. Селанецот ја затворил змијата во кокошарникот и викнал полиција. Но питонот решил да му ги „врати“ кокошките на селанецот и успеал да ги поврати и двете цели кокошки. Се верува дека змијата го направила тоа со цел да го намали нејзиното тело […]

Моментот кога сфаќаш дека ти всушност си мачка

После водата, огледалата се втори на листата најомразени нешта на мачките.

Мршојадецот редовно доаѓа да го посети човекот кој му го спасил животот пред неколку години

Едгардо е фармер од Аргентина. Тој нашол бебе кондор на својата фарма и го крстил Кондорито, по еден славен чилеански лик од стрип. Откако кондорот пораснал, одлетал во дивината, но пред неколку месеци се вратил со повредена нога. Едгардо му ја санирал повредата и од тогаш Кондорито редовно го посетува. Една организација побарала од Едгардо […]

Мачката фатена на дело како се преправа дека е куче

Гледајте како итро се обиде да се снајде, постепено менувајќи го гласот :).

Орли грабнале бебе-јастреб за да го изедат, но се предомислиле па решиле да го посвојат

Семејство на Белоглави орли во Канада му посакаа добредојде на новиот член во семејството, мал јастреб. На птицата очигледно и се допаѓа нејзиниот нов живот како орел, затоа што неговите нови родители го третираат како свое и му даваат подеднакво храна како и на своите малечки.

Запознајте го Нелсон, ќелавиот еж

Ветеринарите секојдневно го масираат Нелсон за да му пораснат боцки. Според нив, тој ги изгубил боските поради некоја голема траума што ја доживеал во дивата природа.

Горештина во Индија: Хуманиот човек си го ризикуваше животот за да и даде вода на една од најсмртоносните змии во светот

На видеото се гледа како еден љубител на животни го ризикува својот живот за да и даде вода на жедната кобра. Работници од Гоа, Индија ја забележале дехидрираната кобра на едно дрво во близина на бара и веднаш тргнале да бараат помош. Тие се јавиле во здружение за заштита на животни кои што испратиле тим. Човекот по име Сингх ја симнал змијата од дрвото, за подоцна да и даде вода. Едно каснување од кралска кобра може да убие и слон.

Кучето Хајди гледа други кучиња на телевизија. Позитив на денот!

Како што видовме пред некој ден, штом ќе се пушти телевизорот, Хајди трча во другата соба, за да си ја донесе опремата.

Секогаш кога ќе се пушти телевизорот, Хајди си го мести креветчето и седнува да гледа „Планетата земја“

Сѐ тоа си е во ред, само чудното е што Хајди не е човек туку куче.

Зошто е попаметно да го фатиш големиот пајак жив и да го пуштиш надвор, отколку да го отепаш со влечката?

Затоа што не знаеш дали пајакот е гладен или штотуку јадел, како во случајов.

Необична „Удри и бегај“ сообраќајка со куче

Кучињата имаат проблеми со автомобилите од новите генерации. Пред некој ден видовме како неколку кучиња изедоа една школка, а сега и ова…

Во метрото во Њујорк, кучето смеете да си го носите само во торба

Да погледнеме на каква мака се изложени и сопствениците и нивните миленици, заради ова необично правило.

И за животните доаѓа викенд (45 фото)

Кај животните, покрај мајмуните, најголеми обожаватели на алкохол се слоновите, а и сите други животни кои го откриле алкохолот.
Позитив на денот!

Стопирање на сообраќајот во арапските земји заради многу важна работа

Според локалните жители, вистинска реткост е да видиш вакво нешто, уште па и на сред пат.

Оваа семејство купило 72 животни и се преселило во планините

Кога семејството решило да се пресели во планините со себе земале само едно куче, но тогаш забележале дека тревата пред куќата расте многу бргу па решиле да си купат алпака, десетина кокошки и две патки.

Џек фатен на дело како сексуално ја злоупотребува кокошката

Кутрата кокошка одвај си ја спаси честа :).

Домот е повесел кога чуваш 2 мачки, особено ако едната ја зафркава другата

„Нашата мачка сака да се крие зад завесата и да ја плаши другата мачка. Конечно ја фативме на камера!“

Козите знаат како да ги извадат децата од памет

Малиот што убаво ја чешлаше, кога козата направи нешто неочекувано…

Најтажното куче во светот: Трогателен момент кога кучето сфаќа дека неговите сопственици го оставиле и никогаш нема да ги види

Електра е 4-годишен пит бул кој бил напуштен од своите сопственици и оставен во засолниште за животни во Калифорнија. Во видеото се гледа моментот кога таа сфаќа дека е напуштена засекогаш од нејзините сопственици. Таа сега ќе биде дадена на посвојување со надеж дека е добие нов сопственик. Од засолништето велат дека Електра е „лицето […]

Тажните лица на стотици животни оставени во кафезите на зоолошката градина во Буенос Аирес која е затворена веќе една година!

Поранешната зоолошка градина во Буенос Аирес беше затворена минатата година, за да се претвори во градски парк, но иако ветиле дека животните ќе бидат преместени во природни резервати низ Аргентина и странство, над 1.500 животни и по една година чекаат во запуштените кафези на оваа зоолошка градина.