m

При блиска средба со мечка треба да бидеш мудар

Избор видеа на блиски средби на мечки со Руси, кои се искусни и знаат како да реагираат во вакви ситуации. Најлошото нешто што можете да го направите е да испаничите.

ak

Што ти се вика да родиш од мака; женска ајкула родила без мажјак, откако со години била сама

Женска ајкула, одделена од својот долгогодишен партнер, развила способност да раѓа сама. Леони, ајкула-зебра (Stegostoma fasciatum) се сретнала со својот партнер во аквариум во Таунсвил, Австралија, во 1999 година. Тие имале поголем број заедничко потомство пред во 2012 да биде преместена во друг аквариум. Оттогаш Леони повеќе немала контакт со машки ајкули. Но, и покрај […]

kucc

Културно и паметно куче знае како да користи WC

За разлика од многу луѓе…

km

Кучешката мода стигна и во Албанија

Но таму стилот е малку похипхоп, поаренби :).

Нешто неочекувано и извонредно се случи со мајмунчето кукла со камера на BBC

Нешто неочекувано и извонредно се случи со мајмунчето кукла со камера на BBC

Мајмунчето го поставија за да го снимаат животот на мајмуните одблизу, но се случи несреќа во која куклата падна од високо. Мајмуните помислија дека малото мајмунче умрело.

br02

Бремена мајка е трогната до солзи кога орангутан се обидел нежно да го бакне нејзиниот стомак преку стаклената преграда

Бремена мајка се трогнала до солзи кога орангутан нежно го бакнал нејзиниот стомак преку стаклената преграда на неговиот кафез во зоолошката градина. Морган Кол Абот од Ипсвич, Англија, била во посета на зоолошката градина Колчестер во Есекс, кога приматот Раџанг се наведнал да го бакне нејзиното стомаче. 48-годишниот примат бил снимен како се обидува да […]

krava

Еј краво, зошто стоиш во водата?

Жестока сцена која може да се види во реките на Бразил, а според реакцијата на луѓето, не им е прв пат да гледаат вакво нешто.

zivotni-9

Смешни животни (фото)

Позитив на денот!

lutikucinja

25 лути кучиња напаѓаат велосипедист во Грција

Ај што ќе го изедеа, па уште и сопственикот му вели: Што бараш да поминуваш овде. Кучињата ги чувале за да им ги штитат овците во трлото, а видеото е интересно за гледање затоа што нападнатиот вел0сипедист има искуство со кучиња и точно знаеше како да се справи со нив во оваа ситуација.

ludpingvin

Може ли пингвин да полуди?

Според научниците во видеото, може и тоа го поткрепуваат со конкретен видео доказ. Еден од пингвините тргна кон планините оддалечени над 100 километри од местото каде што беше заедно со другите пингвини.

kuce

Снегот им прави голем мерак на кучињата

Си играат и му се радуваат како мали деца. Позитив на неделата!

281216-5863b4a5e570f-1

Маче со многу голема самодоверба

Малку си ги прецени способностите, но му е гајле кога има 9 животи.

pt

Човеков нашол морничаво изненадување во својата машина за перење

Сакајќи да стави облека во машината за перење, Корнчарун Реакчаи од Чачоенгсо, Тајланд, видел дека машината веќе е полна, а питонот зазел борбен став и бил готов за напад. Ужаснатиот маж вели дека за малку ќе добиел инфаркт на свои 48 години. Ја затворил вратата на машината и веднаш ја напуштил куќата, по што се […]

pirana

Колку силно каса пираната?

Фати си една и не ти требаат ножици за кроење лозје :).

kuce-igra

Деојка игра со своето куче, кое е виртуоз за танци

Ова не е кореографија со точно определени чекори, туку играње во слободен стил.

4g

4-годишната шефица и 6-те гладни питбули

Коментарите за постапката на родителите се само ваши.

pa

Неколку симпатични мали пајачиња ви ги честитаат новогодишните празници

Колку и да мразите пајаци, на овие не можете да им одолеете. Среќни празници!

mrz

Моето мрзливо куче и роботот правосмукалка

Ич око не му трепнува и не ни помислува да си го расипува раатот :).

vkvo

Вакво нешто може да се случи само во Русија

Да беше во Америка до сега 5 пати ќе ја застрелаа.

На боксерот тешко му паѓа кога го караат

На боксерот тешко му паѓа кога го караат

Чувствителното милениче многу си ги зема работите при срце, особено кога ќе го разочара својот најдобар пријател.

rb01

Ужасните „вонземни суштества“ од морските длабочини: руски рибар се прослави откако го сподели овој негов бизарен улов на социјалните медиуми

Очекувајќи вонземјани да ни дојдат од небото, лесно забароваме дека постои мистериозен свет токму под нас, во морските длабочини, каде што живеат суштества кои лесно би можеле да бидат дел од ноќна мора. Но, откако ќе ги видите овие слики, ќе почнете да размислувате двапати пред да решите да ги брцнете стапалата во морето. Роман […]

mecka

Најнеочекуваните средби на Русите со мечките фатени на камера

Мечка е симбол за Русија прифатен и од самите Руси поради нејзините 3 главни карактеристики „голема, брутална и несмасна“. Така накратко можеш да ја опишеш и Русија и Русите.

jare

Малото јаренце му се сили на големиот коњ

Позитив на денот!

Јапонската „надувана“ риба е најголемиот уметник во природата

Јапонската „надувана“ риба е најголемиот уметник во природата

Со помош на песокот на морското дно, рибава сама прави неверојатни уметнички дела.

h01

Сенишна ајкула од длабоките морски предели, снимена за прв пат

Необичната риба, која живее на длабочина на која сончевата светлина воопшто не допира, за првпат била забележана во северната хемисфера на Земјата и снимена е во својата природна средина. Оваа роднина на ајкулите има слепи очи и перки кои потсетуваат на крилја, а уште една интересна околност е тоа што половиот орган ѝ се наоѓа […]

pand

Пандата Да Мао од зоолошката градина во Торонто многу му се радува на снегот

Позитив на денот!

Има ли кандидати за една релаксирачка масажа?

Има ли кандидати за една релаксирачка масажа?

Релаксирачко видео од кое веднаш ќе ве фати мрза :).

lav

Големиот лав од зоолошката градина се запозна со малото, опасно лавче

Изгледа огромниот и опасен ѕвер препозна дека се работи за симпатично мало суштество. Позитив на денот!

Кучето заглавено на ограда го изненади полицаецот кој дошол да го ослободи

Кучето заглавено на ограда го изненади полицаецот кој дошол да го ослободи

Полицаецот се плашел кучето да не го нападне, па си зел дополнителна опрема, сајла за фаќање животни.

macka

И животните имаат чувства! Погледнете ја зрелата реакција на мачката кога едно мало дете го грабна нејзиното маче

Домашната мачка свикнува и се соживува со своите стопани. Се чувствува добро во својот дом, кадешто е на безбедно и нахранета и секогаш е расположена за галење и играње. Но, кога има мали маченца, се грижи за нив како и секоја мајка. Не ѝ се допаѓа луѓето да ги допираат нејзините малечки бидејќи смета – […]