Приказната за видеото на кое бразилските полицајци вадат жив човек од гроб

Видеото кружи по социјалните медиуми со приказна дека човекот бил закопан жив, но вистината до која дојдовме ние е сосема поинаква.

Кинеските шефови повторно сурови, овој пат работнички ползат по улиците затоа што не ја постигнале „годишната цел“

Работниците од кинеската компанија биле принудени да ползат на улица откако не успеале да ги постигнат своите годишни цели, предизвикувајќи многу негативни коментари за начинот на работа на шефовите и директорите во Кина. Персоналот бил на сите четири и се движел низ прометните улици на градот Тенгжоу. Граѓаните биле шокирани од глетката.

Казахстански наставник по физичко ги воспитува двајцата најголеми фраери во класот

Колку и да те изнервира некое дете, ти си наставник и мора да изреагираш како возрасен човек пред сѐ, а потоа и како педагог. Наставникот по физичко е суспендиран од работа и е приведен во полициска станица на распит.

Рускиот татко пред децата ужива во настапот на стритизерката, која му ја викнале дома за роденденот

Во Русија најнормална работа е стриптизерка да ти игра во скутот на роденденот.

Ова е Бразил! Земјата во која дури и погребот може да заврши непредвидливо!

Како и да ви изгледа, ова не е сцена од снимањето на некој акционен филм, туку секојдневието во државата со највисока стапка на убиства во светот, што изнесува неверојатни 200 убиства НА ДЕН.

Мажоретката може да истрпи секаков вербален напад, но кога некоја провокаторка двојно поголема од неа ќе ја удри, ѝ пука филмот

И забавата започна, за голем мерак на насобраните сеирџии.

Дамата не можеше повеќе да издржи во центарот на Хаг

Сите ние сме само животни, но единствената разлика е во тоа што ние некои работи ги правиме скришно, па затоа не се гледаме себеси како животни. Но, некои луѓе… Да, тие се навистина само животни.

Не е лесно и аматерски кечер да си!

Ве предупредуваме за жестока содржина!

Англиска банда ограбува банкомат од пред банка на филмски начин

Наместо да се замараат со отворање на банкоматот и слично, тие дојдоа со булдожер, за да си го однесат дома, па таму на раат да му го најдат лекот.

Жената се брани со кертриџ за печатачот за време на грабеж

Кутрата се изгуби, не знае што да прави, па фати во раката, какво-такво ладно оружје :). Инцидентот се случи во Русија, а напаѓачот е 40-годишен жител на соседна земја и веќе е зад решетки.

Домашен стоматолог кој доаѓа еднаш, а врши работа како да дошол 4 пати

Тоа на почеток всушност не беше масажа, туку локална анестезија :).

Бразилците помислиле дека пајаци паѓаат од небото, но станува збор за уште почуден феномен

Во видеото е опфатена прилично необична случка во Минас Гераис, Бразил во кое изгледа како стотици мали пајаџи да паѓаат од сивите облаци во јужниот дел од државата. Но, иако изгледа како да паѓаат од небото „планот“ на пајаците е уште подобар.

Рускиот Попај ја открил тајната на брзо правење големи мускули

Можеш, се разбира, со месеци да одиш во теретана и да вежбаш напорно, но зошто да се мачиш кога имаш синтол?

Голема среќа во голема сообраќајна несреќа

Ова му е втор роденден на Кинезот кој за влакно не заврши како што заврши неговото моторче.

Велосипедистот сакаше да сврти лево, но и да даде знак со раката, како што е правило во сообраќајот

Ситуацијата ескалираше брзо! Проблемот беше што не седеше на седиштето, а патот не беше баш најрамен.

Пешак поминува булевар зјапајќи во телефонот

Телефонско зомби во вистинската смисла на зборот. Друг пат нема да му текне да го прави ова, ако воопшто преживее.

Овие сомалиски автомеханичари станаа национални херои откако направија тенк

„Сакам да му покажам на светот дека Сомалија може да стане светска воена сила, да им покажам на младите Сомалијци дека и тие со свои раце можат да направат фабрики, а на Русите да им покажам дека и ние можеме да правиме тенкови“ – вели главниот мајстор.

Свадбата сосема забега и излезе од контрола

Ова обично се случува кога количините на алкохол предвиден за свадбата се при крај, па свативите почнува да ги фаќа нервоза :).

Жена повикала полиција за да го види полицаецот во кој е вљубена, но потоа ситуацијата излегува од контрола

„Љубовната приказна“ започнала оваа година во мај, кога во мај 2018 година Ешли Кеистер била уапсена од полицијата. Во тој момент 27-годишната девојка се вљубила во полицаецот кој ја уапсил и почнала да му праќа по 20 пораки на ден. Полицаецот решил да реагира и таа потпишала договор дека повеќе нема да го вознемирува. Сепак, тоа било само на хартија.

Кога жолтите елеци ќе сретнат скапо Порше паркирано на улица во Париз

Колку романтично… На крај дури отворија и шампањско :).

Младиот моторџија го изнервира повозрасниот американски селанец со камионче

Така моторџијата научи никогаш да не провоцира „реднек“ (во превод дрвен врат), популарен термин за жители на руралните области во САД, затоа што вратовите им се црвени од работа по полињата.

Како Кинезите прават млеко? Јас сум во шок!

Бидете сигурни дека голем процент од млекото што го конзумираме сите ние е вакво. Во држава каде што нема никаква контрола на квалитетот на производите, сѐ е корумпирано и секој кој знае каде да „подмачка“ може да добие дозвола за сѐ и сешто.

Рускиот Хулк има само 17 години, дебитираше на ММА рингот и го среди противникот во првата рунда

Тинејџерот е идната светска ММА ѕвезда, затоа што има неверојатна сила и цврстина. Запомнете го името Асхаб Тамаев.

Човек забележа стар фиксен телефон и сака да го отстрани, но внатре го чека ужасно изненадување

Човек работел во дом во Сиднеј и забележал стар и валкан фиксен телефон на ѕидот. Бидејќи му изгледал како да не е во функционална состојба решил да го отстрани од ѕидот. Сепак љубопитноста го натерала случајно да го отвори телефонот. Сигурни сме дека се покајал по донесената одлука, бидејќи внатре го очекувало изненадување кои луѓето со слаб стомак не би можеле да го поднесат.

Малоумна учителка влече аутистично дете по ходникот на училиштето

Инклузивноста во образованието на децата со посебни потреби е многу убава работа, затоа што другите деца ги учи на сочуство и на почитување на секое човечко суштество, но што правиме со малоумните учителките како оваа, кои растеле во друг систем на вредности?

Типичен бразилски вооружен грабеж на автопат

Ова е многу добро разработена шема и вакви грабежи се случуваат многу често. Крадецот скриен чека да наиде некое такси возило. Му ги зема парите на таксистот и го пушта да продолжи.

На децата од едно португалско село им е дозволено да запалат по една, но само на Бадник, затоа што таква е традицијата

Секоја година овој обичај предизвикува многу галама во јавноста, но жителите на селото Вале де Салгуеиро и понатаму си го практикуваат, а и децата со голем мерак му пристапуваат на пушењето цигари. Во селото владее општо мислење дека штом момчињата ќе наполнат 14-15 години, треба да почнат да пушат цигари, затоа што така стануваат возрасни […]

Уличниот крадец во Рио де Жанеиро се обидел да ја ограби Полиана Виана, професионален UFC борец

Крадецот се обидел да и го украде телефонот на младата, 26-годишна девојка, додека таа чекала такси и цел живот ќе се кае за тоа. Откако со неколку удари му го сменила личниот опис, таа го натерала да седи и да чека да дојде полицијата.

Девојката изголта цело шише ракија на екс, и набргу потоа се соочи со последиците

Наредниот ден нема да се сеќава на ништо, но интернетот е тука да ја потсети.

Заменик директорот на познат руски ланец на хупермаркети тепа еден работник

На почеток личеше дури и дека се другари и дека најнормално шетаат во хипермаркетот и разговараат.

+