Жената доживеа нервен слом во супермаркет, а еве го резултатот

Очигледно ѝ треба помош од стручно лице, а вработените изреагираа многу присебно и исправно. Веднаш ја затворија продавницата и ја оставија сама да се смири.

Алкохолот ти дава супер моќи, но само во твојата глава! Од страна гледано, вака изгледа тоа.

Не претерувајте со пиењето, затоа што денес сите луѓе имаат камери во џебот.

Брачен пар од автомобилот снима како мечка лови лос крај патот (Жестоко!)

„Мојата сопруга и јас одевме со автомобил од Питеа за Арвидсјаур во средата вечерта. Пред нас видовме нешто темно покрај патот. Кога се приближувавме, видовме дека тоа е лос легнат на земја со една мечка до него. Мечката беше малку вознемирена од нашето присуство и одеше до лосот, па се тргаше од него. Потоа се […]

Брутален нокаут на женска ММА тепачка

Ве предупредуваме за жестока содржина! Ова е причината зошто мажите преферираат да гледаат женски борби во кал :).

Жената не сакала да плати за козметичките услуги, но вработениот знае цајкански финти

Иако поголема од него, некако успеал да ја фати за врат и нема намера да ја пушти, додека не го одврзе ќесето :).

5-годишно девојче месечарејќи падна од 11-тиот кат и за среќа, чудесно преживеа

Едно петгодишно девојче чудесно преживеа пад од над 30 метри од 11-тиот кат на хотелот, откако месечарејќи излегла од својата соба, се качила и паднала од балконот. Снимките од раните утрински часови го прикажуваат девојчето именувано само како А, облечена во портокалова маица и сини шорцеви, како излегува од нејзината соба на дванаесеттиот кат, додека таткото спиел.

Каде оди човештвото? Богаташ од Саудиска Арабија ја врзал слугинката за дрво, поради банална причина

Лавли Акоста Баруело, мајка на две деца, работела за богато семејство во Ријад, Саудиска Арабија, неколку месеци. 26-годишната Филипинка се соочила со нечовечно однесување кое го нарушува достоинството и здравјето на секое човечко суштестсво. Нејзиниот работодавец, бил строг и немал милост кога станувало збор за „казнување“ на послугата.

Не е лесно да бидеш професор во денешно време! Најголемиот „фраер“ во класот дознал дека професорката носи перика и…

На првата расправија со професорката, тој реши да ја понижи пред целиот клас на многу невкусен начин.

Семејната мачка се претвори во вистински ѕвер и жестоко ја нападна сопственичкта, откако се изненади од нејзиниот трик со влегување во куферот

Од играчка – плачка, на начин каков што никој не очекуваше. Што се случи со мозокот на мачката, останува мистерија. Ајде некој поупатен да не просветли!

Во продолжение ќе го видите идиотот на годината, пливачот кој го турна 13-годишното дете само за да победи

А што е најјако, пак не успеа да победи.

Оваа индиска мајка само што се породила и во болницата ѝ донеле супа со изненадување внатре (Жестоко!)

Она што жената го извади од супата е памук со крв, кој се става на раната за да го запре крварењето после боцкање.

Пилот спаси 89 животи откако го слета авионот без предните тркала

Еден пилот од Мјанмар ги спаси животите на патниците и екипажот откако опремата за слетување на авионот откажала и морал да слета без предните тркала. Авионот на Мјанмар ерлајнс УБ-103 – модел Ембраер-190 слетал во Мандалеј, град популарен меѓу странските туристи, без повредени патници и членови на екипажот. Погледнете ги овие неколку видеа кои покажуваат што се случило, од различни перспективи:

Опасниот тепач иако мал, сепак е многу лут и не му се плаши на 1 глава повисокиот, мирен дечко

Како го рестратира, ќе заборави што правел во претходните 5 години.

Муштерија во широки бермуди ја нападна продавачката со биолошки отров

Иако ваквиот начин на користење е строго забранет, сепак има и вакви идиоти кои не се срамат да го искористат.

Лоша идеја на денот!

Да го ставиш другарот во гума и да го стркалаш надолу по родот. Ако преживее ќе раскажува.

Што е она што на сабајле оди подобро со јогурт, отколку бурек? Арапот го открил еликсирот на младоста, за пиење е, а го дава камилата!?

Рецепт: Една чашка обичен јогурт се меша со една чашка урина од камила. Кој не верува нека проба!

Змијата чекаше скриена на вратата и го касна гостинот. Знаете ли што треба да направите во ваква ситуација?

Интересно е да го слушнеме вашето размислување, што треба прво да се направи во ваква ситуација. Човекот од видеото имаше среќа што змијата шти го касна не била многу отровна, па веќе се опоравува.

Ученикот со афро-фризура е специјалист за мавање шамари

Освен што е брз и силен во рацете, има и специјален удар, кој ќе го видите на крај.

Не е лесно да си криминалец во Бразил, затоа што и на луѓето таму веќе им е преку глава

Кога долги години живееш во држава со 65.000 убиства годишно и безброј кражби, тогаш криминалците како овој на леб ги мачкаш :).

Жената го видела мажот во кревет со љубовницата, пополека излегла надвор за да земе едно дрво и да ја викне другарката да снима

Па кога им влезе внатре… А мажот глуп, си дозволил да заспие од премореност :).

После расправија, разлутената девојка тргна да го гази својот бивш дечко со автомобилот

Но за среќа, дечкото многу гледал филмови и сцената излезе како во најдобрите холивудски блокбастери, а тој со својата навремена реакција успеа да се спаси од онвалидска количка.

Жена, тореадор има прилично непријатна средба со бикот, кој воопшто не е кавалер

Хилда Тенорио е професионален тореадор од Мексико. Таа решила да се соочи со бикот на колена во градот Пуебла. Бикот не ја поштеди 32-годишната жена и со сета сила со роговите ја турна во оградата. Среќа, во несреќа, Хилда успеала да спаси жива глава и завршила со операција на скршена вилица. Внимавајте видеото може да ве вознемири.

Змијата му ја откри слабата точка на акробатот кој изведува опасна „борба“ со неа

Можеби нашол начин да ѝ го исцеди отровот, но таа знае и друг начин како да го победи.

Ладнокрвен убиец со кој никој не би сакал да се соочи! Успеал да усмрти 8 гуштери иако е видно „послаб“ од нив

Сопственик на дом во Аделаида, Јужна Австралија, споделил неверојатна и страшна фотографија на која се гледаат 8 мртви гуштери. Оваа фотографија не би била толку страшна доколку човекот не го открил и нивниот ладнокрвен убиец.

Очен лекар сподели застрашувачки фотографии од пациентка која често спиела со контактни леќи

Фотографиите се лекција за пациентката и за сите нас!

Девојка намерно за забава вози во погрешната лента, за да види колку се плашливи другите возачи

Нејзината забава е екстремно опасна по живот, а како заврши авантурата, погледнете на фотографијата на втората страна.

Сопругата ги начека мажот и швалерката на излезот од мотелот

Гулапчињата сакаа да побегнат со моторот, но никогаш не ја потценувај силата на изневерената жена!

Девојче почина од „преголема возбуда“ лизгајќи се на водена лизгалка висока 82 метри

Докторите велат дека возбудата било она што го убило девојчето. 10-годишната Лондон Ејзенбејз трагично почина лизгајќи на водена лизгалка висока 82 метри, како резултат на преголемата возбуденост поради која срцето започнало да чука во абнормален ритам, што довело до срцев удар. „Лизгалката на која си играше нашето мало девојче, при врвот има автоматски звук како […]

Познат сингапурски адвокат фaтeн нa делo како ги тепа своите секретарки

Камерата во канцеларијата го сними инцидентот, кој траеше 6 минути, а некој од вработените се погрижи снимката да заврши на интернет.

Другарите си направија вртелешка во дворот со помош на мешалката за бетон

Со ова видео официјално го означуваме стартот на првомајските друштвени забави на отворено.

+