Ѓорѓи Соколов ќе ви покаже како да си направите уникатна ѕидна ламба од голема тегла

Ламбата може да ви го осветлува дворот додека уживате во пријатните летни вечери.

Кога Вардар води против Фенербахче може малку да се опуштиме 😉

Чичето знае со што најдобро се комбинира спортот.

Најсимпатичната „сообраќајка“ во Македонија на сите времиња

Автор на видеото е Сашо Цветановски, а видеото е испратено за наградната игра на Мотика.

Ова само во Битола го има, пред Медицинско (на главната улица)

Сега ми е јасно зошто битолското млеко им е бренд :).

„Леле бе греота!“ Стефан не си ја скршил само раката, туку и двете нозе!

Јака финта на плажа.

Аква Парк Струмица

Аква Паркот цело лето работи со полна пареа и е вистинска атракција за туристите.

Некој кочанчанец цели 13 години сонувал за овој ден

Драматична најава за натпреварот кој, според авторот, ќе покажел кој владее со источна Македонија.

Што ќе ти е дрога, кога имаш тапан?

Ова е тој момент…

Само во Македонија: На неспуштени рампи поминува воз на 3 метри од мене, сум имал голема среќа што не ме удри

Луѓе, гледајте со кого си имате работа и бидете повнимателни кога поминувате преку пруга.

3-та епизода од турнејата на еден диџеј низ Македонија: Интермецо Паб, Битола

Оваа епизода со DJ Under_V се снимаше во Intermezzo Pub во Битола. Во истата гостин е фудбалерот на ФК Пелистер, Мартин Мирчевски кој помогна во снимање на видеото, со кој исто така го проследивме и финалето од Лигата на Шампиони помеѓу Реал Мадрид и Јувентус.

„Роналдо“ се загрева позади голот на натпреварот Осогово – Радовиш

Овој некој кочански мафијаш ќе да е :).

Велешанец и неговата девојка на најстрашната атракција во забавен парк во Шпанија

Би се осмелиле ли и вие да седнете во топче што ќе ве катапултира 50 метри над земјата?

Како Македонци играат „Лист, камен, ножички“?

Ако другарите ве убедуваат да играте, размислете уште еднаш :).

Кога девојката ќе ти го побара пасвордот од Фејсбук

Единствениот точен тест за љубовта, кој ретко која современа врска ќе го помине.

Како да си направите традиционален македонски кавал од обична PVC цевка?

Да го направиш е лесно, оди отсвири еден тон да те видам. Кој пробал да свири на кавал, знае!

Романтика на Преспанско Езеро: Најубавиот ден во животот за Бени и Леонора

Бени навистина се потрудил околу организацијата. Со среќа и за многу години!

Има ли поубаво нешто од македонска свадба на +40? Го знаете ли орото Малешевка?

А орото големо, македонско, да те фати мерак да се фатиш до некоја сваќа или сват во зависност од афинитетите. Со среќа нека им е на младенците.

Марјан Димитковски ќе ви покаже како сами да си направите спинер

Не се врти добро како кинеските, но барем е вкусен :).

И она така викаше :)

Кога бившата девојка не може да ти излезе од глава…

Како се забавуваат прилепчани на Аква Паркот Салида, преку очите на еден диџеј кој прави турнеја во сите градови

DJ Under_V продолжува со својата турнеја низ Македонија и со своите интересни видеа од прво лице.

Како „тече“ туристичката сезона во Охрид?

Освен за разладување, во Охрид некој оди и за олеснување.

Штипјанецот Виктор Англеов станува светска ѕвезда со својата виолина на улиците на европските метрополи

Виктор прави вистински уметнички дела од најголемите светски поп хитови. Неговата верзија на Деспасито ја виделе милиони луѓе на социјалните мрежи. Во продолжение уживајте во магијата што ја прави Виктор со својата виолина.

Како сами да си направите стапица за комарци „Убиец на инсекти“

Авторот на ова видео, Дејан Киревски од Битола, го нарече својот изум „Убиец на инсекти“, а како да си го направите и вие, ќе ви објасни во продолжение.

Летната забава во Македонија преку очите на еден диџеј кој прави турнеја во сите градови (епизода Неготино)

Првата епизода е од клубот Хавана во базенот во Неготино. Да погледнеме каква е забавата таму.

Поезија за Илинден (кога гастарбајтерите се враќаат дома)

Мокасина на гола нога носат
и „рент а кар“ возат.
Злато и тетоважи целите наресени,
а напред мешлаци толкави обесени.

Кога си во голема неволја во Охридското езеро, само свирни!

Другарот е секогаш спремен да помогне, во моментите кога ти е најпотребно.

Геле Фајтер: „Јас не сум земал дрога, јас се дрогирам со пчела! Погледнете!“

Геле сака да им објасни неколку работи на дрогирашите што се прават појаки од него.

Лудата летна авантура на двајца скопјани

Кога температурата во Скопје е речиси 40 степени, секој се снаоѓа како знае и умее.

Совладан и Алжир, Македонија е меѓу осумте најдобри во Светот!

Ниту осум-илјадната публика во салата во Алжир не им попречи на нашите млади ракометари да испишат нова страница во Македонската спортска историја. Со победа над Алжир од 24-20, Македонија за прв пат во историјата на колективните спортови во машка конкуренција обезбеди место меѓу осумте најдобри репрезентации во Светот.

Охридско Деспасито (Не спаси то)

Никола Тодороски се надмина себе си. Под итно да се откаже од приказните и да ѝ се посвети на музичката кариера :).

+