Изјавата на агресивниот ММА лудак пред почетокот на мечот ќе ти ја замрзне крвта во вените (Гледајте до крај!)

„Насилство, насилство, насилство, контролирана агресија и љубов! Љубов кон нанесувањето болка и агресијата!“

Кога рагби играчот има црн појас во кунг-фу

Ако добро погледнете на забавената снимка, не само што ова беше намерно, туку и добро го погледна противникот, за случајно да не го промаши :).

Многу чуден случај на фудбалски „фер плеј“

Би сакале да го слушнеме мислењето на поупатените во фудбалот. Дали овде имаше простор за фер плеј? Што мислите за постапката на напаѓачот?

Сумо борачот се зашемети, но продолжи да се бори (Гледајте до крај!)

Да беше некој друг современ спорт, судијата ќе ја прекинеше борбата, ќе го прашаше колку прсти гледа, па така ќе се избегнеше човекот да не падне на крај.

Вака Иниеста се прости од Камп Ноу во 1 часот наутро

После прошталната забава на стадионот во негова чест, Иниеста сакаше да помине уште еден интимен момент на местото во кое ги помина најубавите 22 години од животот.

Златан Ибрахимовиќ шлака ако некој случајно го згазне

Но, од неодамна на фудбалските натпревари се воведе видео преглед, па судијата откако ја погледна снимката и виде дека Ибра му залепи шамар на Михаел Петрасо, тој му залепи еден црвен картон на Ибра.

Девојката едноставно е недопирлива!

Да се чуди човек какви рефлекси има. Цела противничка екипа ја брка и сите вешто ги избегнува, како во некој цртан филм.

Тенисерката Каролина Плискова малку повеќе се изнервира за неправедно досудениот аут (Гледајте до крај!)

Девојката линиски судија се збуни и досуди аут, а судиката не можеше да ја најде трагата на точето за да досуди праведно.

Што прави синот на Марсело, кога фудбалерите на Реал се во соблекувалната?

Детето е талентирано исто како неговиот татко, а вака се забавува со ѕвездите на кралскиот клуб.

Пеглање на кошула на 5.000 метри во воздух и други 11 спортови кои се премногу откачени за да бидат реални

Дали ви здодеа да се занимавате со некој спорт и сакате нешто ново и уникатно? Што велите за пеглање на кошулата на висина над 5.000 метри надморска височина или извлекување околу 570 црви од земјата со ограничено време? Би се изненадиле колку луѓе ги сакаат овие спортови. Сепак, ова не е крај на приказната: има многу други чудни спортски настани кои се или рекреација или хибрид на популарните игри.

Фотографската меморија на Леброн Џејмс

На прес конференција го прашаа што се случи во последната четвртина од мечот кога противниците им дале 7 коша на брзина. Никој не очекуваше ваков прецизен одговор.

Забеганиот навивач успеа да го натера фудбалерот да го промаши пеналот

Како да шутираш пенал со ваква будала над голот? Инцидентот се случи на натпреварот Алкојано – Херкулес од втората шпанска фудбалска лига.

Шпанскиот атлетичар за време на интервјуто по трката дознава дека освоил злато а не сребро

Реакцијата на Бруно Хортеландо кога дозна дека станал европски шампион на трката во 200 метри = БЕСЦЕНЕТО!

Најдоброто враќање во штафета 4×400 во историјата на атлетиката

Се работи за трка меѓу американските Универзитети, а во последното менување трчи една олимпијка. Ќе видите која е на крај!

Не е лесно да се биде фудбалски судија во Етиопија!

При резултат 1:1, судијата го призна голот на Велвало Адиграт од екипата на Дифенс Силс. Оваа одлука не им се допаднал на играчите од противничкиот тим. Така фудбалерите му се „пуштија“ на судијата, а кога кон нападот се приклучи и тренерот, судијата мораше да се брани со корнер знаменцето :). После инцидентов тренерот е суспендиран, […]

Децата на многу фер начин одлучија чиј да биде дресот на Динамо од Москва

Фудбалерот им го фрлил дресот после натпреварот, но сите заедно го фатиле.

Најсмешниот жолт картон во историјата на фудбалот се случи на последниот натпревар од првенството на Холандија

На натпреварот меѓу клубовите Витез и Твенти, еден од играчите се осмели да му одржи лекција по судење на судијата Јохем Камхуис :).

Еди бе, Еди! Статива беше!

А Еди прежали дури и жолт картон :).

Убавините на аматерскиот фудбал (Не пропуштајте!)

Вакви интересни и непредвидливи ситуации нема шанси да видите кај професионалците.

Спектакуларната завршница на меч од купот на Јужна Африка

Навивачите на клубот Кајзер Шефс од главниот град Јоханесбург не можеа лесно да се помират со фактот дека нивниот клуб беше елминиран со 2:0 од страната на Стартс. Па така, навивачите работата ја презедоа во свои раце.

На гимнастичарскиот тим на Универзитетот УКЛА за победа на ниво на САД му треба вкупна оцена од 9,975 за последната натпреварувачка

Да погледнеме како девојката се справи со целиот тој притисок да мора да изведе совршена вежба на греда.

Смешен гол во мал фудбал со дел од телото кој не служи за давање голови :)

Голманот силно ја фрли топката, дури пред противничкиот гол, а неговиот соиграч ја начека од позади.

Како реагира публиката кога најславната атлетичарка на интернет настапува на атлетски митинг?

Сите ние добро ја познаваме Мишел Џенеки, атлетичарката од Австралија, која се натпреварува во дисциплината 110 метри со пречки. Мишел освои сребрен медал на Летната младинска олимпијада во 2010 година, а медиумското внимание го сврте кон себе во 2012 со видеото од загревањето пред трката, кое своевремено беше хит на Мотика.

Ова е голот кој љубителите на фудбалот од целиот свет го прогласија за „Најубав гол во историјата на светските првенства“

Голот го постигна Мексиканецот Мануел Негрете во мечот против Бугарија на Светското Првенство во фудбал во 1986 година.

НБА кошаркарот Расел Вестбрук има свој оригинален стил на загревање

Ова загревање му овозможи да постигне 24 поени на мечот против Хјустон Рокест и на својот клуб Оклахома Сити Тандер да му донесе победа од 108:102.

Себастијан Фетел против глупиот новинар, кој сака да измисли приказна од ништо

Новинарот: „Опцувте после трката заради претекнувањето или така ми се слушна?“ Потоа фетел му одржа лекција по новинарство и за тоа дека не треба да се измислуваат приказни од ништо. Замислете на пример секој од фудбалерите да има микрофот и цело време да се слуша што зборува.

2 тренери, удрени со 2 различни предмети и 2 различни реакции

Едниот е фудбалски, а другиот хокеарски тренер. Да ги погледнеме реакциите, кои многу кажуваат за тоа какви се двата спорта во денешно време.

Додека судијата не гледа: Идиотски прекршок од зад грб на аматерски фудбалски натпревар

Идиотот прво погледна дали судијата го гледа, за да помине неказнето. Требаше на крај голманот да му шутне една нему.

Средношколец прави кошаркарска финта каква што ниту на најголемите NBA ѕвезди не им текнало да направат

Си знае човекот дека не го бива за тројки, па реши да оди на сигурно.

Првиот гол од „ножички“ во кариерата на Роналдо против Јувентус вчера

На мајсторот, после 649 голови во кариерата, конечно му успеа да постигне гол и со „ножички“.

+