moshenica_01

Ова е „руската волчица од Вол Стрит“, најубавата криминалка чија специјалност е пренос на пари во даночните рајови

Атрактивната 22-годишна студентка на економија Анастасија Ц. е дел од криминална група која им помага на руските фирми на нелегален начин да си ги скријат парите во даночните раеви.

00

Трка со велосипеди (игра)

Победувајте и надградувајте го вашиот велосипед во оваа интересна трка.

01

Тотален уништувач 2016 (игра)

Уништувајте ги тулите, но внимавајте златното човече да не падне на земјата.

02

Разнеси ја тест куклата (игра)

Поставувајте разни бомби и повреде ја што е можно повеќе куклата.

кос

NBA леганди (игра)

Освојте го турнирот во кошарка со вашиот омилен тим.

01

Мини машини (игра)

Возете низ патеките во куќата и надградувајте го вашиот автомобил.

02

Краш тест на кукли – олимписки игри (игра)

Исфрлете ја куклата што е можно повисоко.

maz

Паркинг манија (игра)

Дали сте добри во паркирањето? Пробајте со суперавтомобил.

01

Во храмот на Ацтеките (игра)

Индијана Џонс е изгубен во еден напуштен храм на Ацтеките. Помогнете му да излезе!

02

Тестирајте колку брзо ви работи мозокот (логичка игра)

Колку брзо размислувате? Дали вашиот мозок спие или активно работи? Вашиот резултат споделете го во коментар.

00

Пингвин против зомбија (игра)

Паметно стрелајте и со помош на одбивањето од препреките уништете ги непријателите.

01

Херој во супер акција (игра)

Не дозволувајте ниту еден непријател да остане жив.

00

Евро 2016 (игра)

Шутирајте прецизно во голот, но внимавајте на ветрот.

290616-5773cb456fa67

Евро фудбалски ѕвезди (игра)

Комбинација од фудбал и билјард. Прецизно шутирајте и давајте голови.

b

Супер булдожер (логичка игра)

Преземете ја контролата на булдожерот и однесете ги различните товари на своите места.

00

Шампионат 2016 (игра)

Создадете своја екипа, надградувајте ја и победувајте.

00

Брз фудбал (заразна игра)

Интересен фудбал кој се игра само со глувчето.

01

Трето кралство (игра)

Земете ја улогата на генералн Лиу Беи. Изградете силна армија и бранете се од масивната инвазија.

00

Супер фудбалска ѕвезда Еуро 2016 (игра)

Мора да бидете многу прецизни ако сакате да го освоите шампионатот.

00

Што има во кутијата? (игра)

Логички предизвик за оваа недела! Решете ги загатките и дознајте што има во кутијата.

log

Поврзување линии (логичка игра)

На прв поглед играта изгледа лесна, НО… Решавајте ги различните логички задачи најбрзо што можете.

fud

Фудбалски предизвик (игра)

Кликајте на соиграчите (жолтите точки), но бидете сигурни дека помеѓу вашите играчи нема од проивничките (црвени точки). Кога со било кој играч ќе забележите дека топката ќе стигне до голот, ШУТИРАЈТЕ!

03

Мече во супер авантура (игра)

Мечето треба да ја одбрани својата планета од туѓата инвазија.

02

Војување со дрвена кола (игра)

Внимателно возете ја колата и истражувајте.

01

Рони петелот (игра)

Собирајте ја храната и избегнувајте ги препреките.

тенис

Легендите на тенисот (заразна игра)

Не е лесно да се стане легенда, ви престојат тешки натпревари.

00

Лавиринтот на окото (игра)

Земете го клучот и стигнете до излезот. Логичка игра.

00

Одбранбена мрежа (игра)

Одлична стратешка игра. Бранете ги своите градови од жестоките напади.

00

Логички фудбал (игра)

Поврзувајте исти елементи и стигнете до голот на противникот.

00

Седум дена без дожд (логичка игра)

Оваа игра има 7 нивоа, каде секое ниво бара посебни логички вештини за да се реши. Подгответе се за неочекуван крај.