Дедото продава на улица пијалок против мамурлак на база на расолница, се разбира

Нема поубав лек за мамурлак од нашата традиционална расолница, кој што очигледно го практикуваат и луѓе од други држави.

89-годишна баба дипломирала на Универзитетот во Вирџинија, а планира да заврши и втор факултет

89-годишната Ела Вашингтон дипломирала на Универзитетот во Вирџинија и не планира да прекине со своето високо образование во скоро време. Ела дипломирала интердисциплинарни студии на Универзитетот Либерти во Вирџинија во саботата. Таа сега планира да продолжи со диплома по историја од истиот Универзитет.

Човеков има 140 килограми и ќе ви покаже како се прави салто наназад без раце

Кога сите очекуваа дека ќе си ја искрши главата, тој…

Руски генијалец ќе ви покаже како си направи моќна ветерница без пари и сега има бесплатна струја за целата куќа

Големите перки ги направи од обична пластична канализациона цевка, а за малата перка искористи две стари тастатури. Единствено акумулаторот и генераторот се некаков трошок, но тоа се плаќа само еднаш.

Англичанецот ги натера несовесните луѓе да си го соберат ѓубрето што го фрлија во нечија нива

Наместо да плаќаат некој да им го исфрли шутот од дома, тие сами си го решаваат, а за околината и за другите луѓе баш им е гајле.

Дете со укелеле ја распали „Rolling In The Deep“ од Адел

Каков аранжман и каква маестрална изведба, да се чуди човек како може да се раѓаат луѓе со толкав талент.

10 невообичаени лидери во светот кои ја разбиваат политичката монотонија

Да стане херој е сон на секое дете. Уште почеста е фантазијата: „ако јас бев претседател…“. Но, како што старееме, сфаќаме дека големите промени може да се случат без суперсила, а понекогаш е потребна поголема храброст да носите смешни капи или да живеете на сопствена земја за да остварите влијание.

Тројца корејски кревачи на тегови се натпреваруваат во скок во височина

На кревачите на тегови нозете мора да им се најсилни, па логично имаат сила да ги исфрлат високо во воздухот кога скокаат. Малото е најимпресивно, како пердув е.

70-годишна жена која тврди дека е бремена ќе стане најстарата родилка во светот, ако се потврди тврдењето

70-годишната Марија де ла Луз која тврди дека е бремена шест месеци со своето осмо дете, ќе стане најстарата жена која се породила, доколку нејзиното тврдење се покаже како точно. Марија им покажала на новинарите ултразвук и тврди дека е во шестиот месец од бременоста и носи девојче.

Оваа направа за разладување слободно можеме да ја прогласиме за најМотика изумот за ова лето!

Луѓето можеби ќе ви се смеат, но ним ќе им биде жешко а не вам :).

Мотика талент на месецот: И пие и пее во исто време!

Го примети ли некој кога голта? Ваква техника се развива само со добар и континуиран тренинг :).

Московски таксист година и пол додека немал патници учел да свири на хармоника! Гледајте го што прави сега!

Изгледа претходната година и пол немал многу патници, но сега откако стана славен, сите ќе се возат со него и ќе му бараат да им свири.

Девојката не се капе во матната вода, туку прави нешто помажествено

Жените често се сметаат за нежни, послабиот пол, кој треба да биде опкружен со грижа и љубов, но секојдневно гледаме примери како овој каде што жените докажуваат дека можат да се справат подобро од мажите со секоја работа.

Скромната селска лекарка од Романија иако во мизерни услови, како за свои деца се грижи за здравјето на 1.700 пациенти

Во последните три децении лекарката Флоареа Циупиту е семеен лекар во Гангиова, село во југо-западна Романија. Фотографката со седиште во Букурешт, Јоана Молдован, ја следеше низ нејзиниот секојдневен живот, а нејзината фото-серија „Селска лекарка и нејзиниот повик“ е и инспиративен пример за посветеноста на лекарката на нејзината професија и средство за подигање на свеста за предизвиците со кои лекарите се соочуваат кога работат во руралните заедници во Романија.

128-годишната најстара жена во светот вели дека е несреќна секој ден од нејзиниот живот, а нејзиниот долг живот е „казна од Бога“

Жена од Русија тврди дека е најстарата личност во светот, но вели дека нејзиниот претстоен 129 роденден е ништо друго освен „казна“. Коку Истамбулова, од Чеченија, вели дека немала ниту еден среќен ден во целиот свој живот, и не знае како таа успеала да живее толку долго.

Чудесни моменти кои те тераат да ги засакаш боречките спортови

Или барем да ги разбереш луѓето што ги сакаат спортовите во кои се тепаат двајца луѓе.

Билјардската легенда Рони О’Саливан тестира билијрд во виртуелна реалност

Сѐ си беше во ред, додека Рони не се внесе во играта и заборави дека ова е виртуелна реалност, па се обиде да се потпре на масата за билијард :).

Мотика бербер на денот: Затоа што никој до сега не се осмелил да стриже со моторна пила!

Да се чуди човек кој е позабеган, берберот или дрвото кое седнало да го стрижат со моторна пила.

Паметниот човек против кртовите кои му го прекопувале новиот, совршен тревник

Прво се обиде да ги истера со најразлични хемикалии, за на крај да го смисли најгенијалниот начин за да се отараси од кртовите.

Кинез по грешка платил 22.000 долари за 1 порција традиционални полнети пити

Во кинескиот градот Женгжу, главниот град на провинцијата Хенан, чесниот продавач е во потрага по еден од неговите клиенти, кој платил за 1 јадење речиси 150.000 јуани (22.000 долари). Уплатата се случила на 2 април, но сопственикот на малиот бизнис, чиј просечен месечен приход е 10.000 јуани, дознал неодамна, кога ги средувал сметките за изминатиот […]

Како (не) се поминува улица?

Госпоѓава е нинџа и мува не ја лази кога е во екстремно опасна ситуација. Не се обидувајте да го имитирате ова!

9 докази дека најбогатите луѓе во светот не се женат само со манекенки

Постои стереотип дека жените на богати и познати мажи се „фуфици“ кои се шетаат со мало куче во рака и ги посетуваат салони за убавина секој ден. Сепак, ова воопшто не е точно. Повеќето од овие жени се „обични“ жени. Тие се симпатични, добро образовани и имаат многу интереси, освен нивниот изглед.

Дечкото обожавал да пие Кока Кола додека гледа Формула 1 трки, па се сети што да прави со огромниот број празни лименки

Двете свои страсти ги спои во едно, а резултатот е за воодушевување. За своето животно дело му требаа 1000 празни лименки.

4 годишното дете – суперхерој им дава храна на бездомниците

Сите можеме многу да научиме од овој мал суперхерој. Големо браво за оваа хумана идеја!

Девојчето е иден Нинџа воин

Погледнете како само со леснотија ги поминува екстремно тешките пречки. Пречки? Кои пречки?

Сатар и чекан – основен берберски алат во Африка

Единствен предуслов да одиш на ваков бербер е да имаш дрвена глава.

Кога имате мозок не ви требаат градежни машини

А згора на тоа и работата ви оди со песна!

Инстант карма на кинески начин: Африкански мигрант во кина тепа питач на улица

Веројтно тепањето беше затоа што му влегол во територијата на која тој молел за пари.

Џеј Вајнберг (тапанарот на Слипкнот) и неговиот познат татко Макс Вајнберг се натпреваруваат во тропање на тапани

Малиот збесна, но на стариот ни на крај памет не му паѓа да се предаде.

Момчето кое имаше 190 кг на 10-годишна возраст конечно може да оди на училиште и да игра фудбал со другарите

12-годишното момче кое стана познато во светот затоа што имаше 190 килограми на само 10-годишна возраст, ја изгуби титулата за „најдебелото момче“ во светот, откако изгуби речиси половина од неговата тежина.

+