Кога ќе си ги оставиш чевлите во викендичката, не ги оставај на високо

Човеков го дочекало изненадување, кога наредниот пат дошол на викенд.

Лисицата си фатила зајак, а потоа орелот го фати истиот зајак

Обидот за кражба на пленот не помина според планот. Лисицата не ја дава лесно својата вечера.

Вака камилите јадат кактуси со боцки од по 10 сантиметри

Еволуцијата си го направила своето. Како инаку би преживеале во пустините каде што единствената течност и храна може да биде ова?

Кој ќе победи? Епскиот момент кога огромна стоногалка се бори со змија во невообичаена битка до смрт

Ова е моментот во кој голема стоногалка води битка до смрт со питон. Многу луѓе би се обложиле на змијата, но стоногалката има своја посебна техника која не е за фрлање. „Епската битка“ се случила во Виетнам, а исходот од борбата можете да го видите и сами.

10-годишен лабрадор посвоил 9 неодоливи патчиња

Лабрадор по име Фред станал татко на 9 слатки патчиња, откако нивната мајка одеднаш исчезнала. 10-годишното куче живее во замокот Маунтфичет близу Станстед, Есекс во Англија каде што еден член на персоналот ги пронашол изгубените браќа и сестри кои се движеле наоколу.

Клукајдрвец тест на Тесла Модел 3

Птицата слушнала и реши да види дали Тесла автомобилите се толку квалитетни колку што кажуваат :).

На одгледувачот на алигатори никогаш повеќе во животот нема да му текне да се обиде да ги фотографира од близу со селфи стап

Инцидентот се случи пред очите на туристите на фарма за алигатори во Колорадо, кога храбриот фармер се обиде да го фотографира 4 метарското чудовиште од 400 килограми.

Мравките се силни тимски играчи. Македонци, гледајте и учете!

Видеото не потсети на вицот со царот кој им одржал лекција на тројцата синови (клик тука).

Како кучето го пречека новиот член на семејството, кога се врати од болница после доаѓање на свет

Видеото е интересно од два аспекти: Колку се паметни кучињата и колку е хигиенска целава работа.

Херои на денот спасуваат ждребе заглавено меѓу карпи

Да не го најдеа тоа ќе значеше крај на неговиот живот.

Репортажа во живо од едно засолниште за кучиња, со интересен развој на настаните во позадина

Овчарот нема осет до каде се границате на забавата.

29 срцезатоплувачки фотографии кои покажуваат навистина нераскинливи пријателства

Нашите миленичиња се беспомошни суштества кои се подготвени да ги сакаат луѓето под какви било услови. Десетици филмови врз основа на вистинити приказни ја докажуваат верноста на овие крзени суштества кон нас. Оваа статија ќе покаже уште еден сет на примери кои докажуваат дека миленичињата се најдоброто нешто што може да му се случи на човештвото.

Стаклениот под може да биде опасен ако не внимаваш доволно!

Кучето добро го знае тоа, а и мил му е животот за да се изложува на непотребни ризици.

20 животни кои се во толку незгодни ситуации што ретко кој издржува да не се насмее

Сите знаеме дека животните можат да бидат љубопитни, авантуристички настроени, разиграни и храбри. И таа неограничена љубопитност и лошите одлуки понекогаш ги доведуваат во секакви проблеми.

Што ќе ти е бејбиситерка, ако имаш вакво куче?

Добар дел од ситуациите се местени само за снимање, но трпението на кучето и почитта спрема својот мал пријател никој не може да ги порекне.

Човекот ја поставил мачката како стражар, затоа што еден морски галеб му влегувал во кујната и му крадел храна

Ова е првиот работен ден на мачката.

Другарите најдоа мало гувче, кое се одделило од неговите родители и браќата и сестрите. Решија да го снимат неговото враќање дома.

Другарите најдоа мало гувче, кое се одделило од неговите родители и браќата и сестрите. Решија да го снимат неговото враќање дома.

Го нарекоа Џефри, а неговото враќање дома се претвори во многу интересна авантура.

Мајмуни „окупирале“ село во Индија, а жителите се плашат да излезат од нивните домови

Многу семејствата се плашат да ги напуштат своите домови поради серијата напади од страна на мајмуни врз луѓето во Западна Индија. Застрашувачки видео снимки од безбедносните камери покажуваат неколку инциденти во Супа Вилиџ, во близина на Навсари, во државата Гуџарат. Мајмуните физички ги напаѓаат луѓето без причина.

На лавот многу му се допадна скутерчето на оваа девојка

Го гледаше долго време, небаре смислуваше план како да го добие.

Стаорецот користи Џејмс Бонд техника за да избега од мачката и нејзините сопственици

Го фатиле во тесно, но тој знае финти како агентот 007 :).

10 вистински приказни за неверојатни пријателства меѓу луѓето и дивите животни

Некои луѓе сакаат кучиња, други мачки и некој повеќе сакаат егзотични миленичиња, како змии или пајаци. Но, постојат и оние кои избираат диви и опасни животни за пријатели. Овие пријателства ги кршат границите на вообичаеното разбирање на нештата и го открива превезот на нашата длабока поврзаност со природата.

Истури во ходникот 5400 топчиња за да го направи своето пријателче, најсреќното куче на светот

И успеа во тоа. Има ли поголем мерак за едно куче од безгрижно скокање во куп топчиња?

Полицаецот дојде и ја прекина борбата на петлите

Дојде време да се стави ред на ливадата и да им се покаже на тепачите кој е главен.

Како да препознаеш дека си купил свежо замрзната риба?

Кога ќе ја ставиш на печење, ако се обиде да избега, значи дека е свежа :).

Верно куче го заштитува својот пијан сопственик од луѓето кои сакаат да му го расипат раатот додека спие на улица

Верното куче ги спречува лутите возачи и полицијата да го разбудат неговиот сопственик кој решил да го преспие мамурлакот на улица. На видеото снимено во Колумбија може да се види како храбро го штити сопственикот и лае на секој кој ќе се приближи.

16 животни што имаат способности за кои луѓето можат само да сонуваат

Ние не треба да одиме на други планети за да бидеме изненадени од различните форми на живот. Еволуцијата има многу богата фантазија и благодарение на неа, постојат змејови кои пиштат, животни со отровни пазуви, и водоземци кои ги фрлаат ребрата кон нивните непријатели и едноставно им расте ново ребро подоцна. Ако овие „супермоќи“ не се доволни за да ве импресионираат, продолжете да читате!

Девојка од Кина се изненадила кога дознала дека нејзиното слатко „кутре“ кое го купила и израснала е всушност ЛИСИЦА

Госпоѓица Ванг која што платила 160 евра за нејзиното „куче“ дознала дека всушност станува збор за лисица. Таа мислела дека купува Јапонски шпиц, но нејзиното „куче“ престанало да јаде храна за кучиња и почнала да му расте долга мека опашка кога наполнило три месеци.

Таша е многу снаодливо мало кученце, кое наоѓа интересен начин само за да остане уште некоја минута надвор

Кога сопственичката Кели ја вика да влезе внатре, Таша почнува да се крие од неа. Дневна доза позитивна енергија!

Домаќинката направила многу едноставна, но ефикасна финта за да ги спречи верверичките да им ја крадат храната на птиците

Во дворот мајката имала направено специјална куќичка за птици во која им ставала јадење на птиците. Но, верверичките се научиле дека таму има храна и постојано им ја краделе.

Гимнастичарката му го привлече вниманието на делфинот и успеа да го насмее

Во 2004 година, истражувачи кои проучувале делфини во Шведска, забележале одреден збир на звуци кои што претходно не ги слушнале. Овие звуци се состоеле од краток рафал на пулсирања, проследен со свирење. Во понатамошните набљудувања истражувачите откриле дека овие сигнали биле направени само од страна на делфините за време на нивната игра „борење“ и никогаш […]

+