Мајки претепале „педофил силувач“ откако го виделе како излегува од детската соба на 10-годишно девојче

Маж од Перу бил претепан од група на изреволтирани мајки, кои го фатиле како се обидувал скришно да излезе од детската соба на 10-годишно девојче од нивното соседство. За време на бегството тој се обидел да влезе во такси и да избега, но групата од лути жени го фатила и го извлекла од автомобилот.

Скромниот водоинсталатер има скриен талент кој го открива пред светот под туш

Дилан Салиба е млад водоинсталатер од Сиднеј, Австралија, кој го освои интернетот со помош на неговиот глас. 22-годишното момче со своето неверојатно оперско пеење, успеа да го привлече вниманието на пошироката јавност, а само два пати посетил часови по оперско пеење. Неверојатната изведба на аријата Несун Дорма од операта „Турандот“ на Џакомо Пучини се случила […]

Како да си обезбедиш седиште во преполн воз во Кина?

Фраерот смислил финта која успева во 100% од случаите и тоа му се ослободуваат не едно, туку неколку места.

Го фатила својот сопруг на дело, само преку 1 фотографија на Инстаграм

Откривањето дека партнерот Ве изневерува секогаш претставува кошмар. Најчесто аферите се откриваат преку следење на партнерот, проверување на неговите профили на социјалните мрежи или пак забележување на одредени очигледни знаци. Но, една жена од Русија го фатила својот сопруг на дело, сосема случајно, само преку една фотографија на Инстаграм.

Преселба од стан на највисокиот кат, на јужнокорејски начин

Корејците имаат специјални камиони кои ја прават работата лесна како да живеете на приземје а не 10 ката погоре.

Одмаздата на изнервираниот Австралиец затоа што му напишале казна за паркирање од околу 2300 денари

Прво отиде во банка за да извади пари, за да може да ја изведе својата паметно смислена одмазда.

Шампионов дал оглас дека продава веренички прстен, тврдејќи дека го носел „ѓаволот лично“

Љубовта може да боли, а понекогаш знае да биде и пеколна. Ова најдобро го опишува маж по име Крег Холден, кој продавал веренички прстен кој го купил на неговата девојка со која бил во врска 10 години. Човекот од Велс ја запросил неговата девојка по три години врска, а биле верени цели седум години.

Примитивниот градител си купи нова земја во тропска шума и реши да започне да гради сѐ од нула

Целта во првата епизода снимена на новата земја, му беше да си изгради колиба и да запали оган.

Боксерот си нашол одлична мотивација за вежбање

Вака мотивиран може да вежба по цели денови и ноќи.

Како изгледа и што прави денес дечкото кој пред 10 години победил во познатото реално шоу за губење тежина „The Biggest Loser“

Пред 10 години, 19-годишниот австралиски дебелко Сем Руен победил на телевизиското реално шоу „Најголемиот губитник“, односно успеал да ослаби најмногу од сите натпреварувачи додека траело шоуто. Тогаш тинејџерот успеал од 154 килограми да се направи 83. Да погледнеме како изгледа денес.

Најфраерскиот начин да си го исчистиш снегот од автомобилот

Зимата е на прагот, па ако сакате да правите вакви финти, сега е вистинското време да си набавите соодветна опрема.

Овие млади луѓе станале милионери пред да наполнат 25 години

Знаете дека сте успеале во животот кога на сметката во банката имате 7 цифри. Најчесто овие пари се постигнуваат кога луѓето ќе созреат и ќе оформат кариера, но овие деца се исклучок. Тие успеале да станат милионери пред да излезат од „пелените“,

Обезбедувањето на концертот фати жена – професионален крадец на телефони

Неверојатно е како успеала да украде и да скрие толку многу телефони.

Градежните работници ќе ви покажат што е тоа тимска работа

Градењето скеле без машини и без ова ниво на тимска работа би било невозможно.

Случаен минувач во Кина со неверојатен потег средува криминалец кој држи девојка како заложник

Додека полицајците се расправаа и немаа решение, Кинезот со еден џудо зафат ја реши ситуацијата.

Во Детроит се појавија двајца „чистачи“ кои со гаѓање со воздушна пушка ги бркаат транссексулаците од улиците

Полицијата го објави видеото во обид да ги идентификува.

Момците смислиле добра финта како да им одржат лекција на возачите кои зборуваат на телефон

Најголемиот број сообраќајни несреќи во денешно време се предизвикани од користењето на мобилните телефони додека се управуваат моторните возила. Затоа, големо браво за оваа акција.

Девојка пие литар вино на екс

Ако сретнете ваква жена, знајте дека е време да фатите магла од неа :).

Како да се скриеш од 10 специјалци во многу мала просторија?

Криминалецот кој го бркаа гледал многу цртани филмови :).

Четири продавачки ПРОТИВ крадец

Кој излегол на крај со 4 жени, па и тој? Иако е многу поголем и посилен од нив, сепак продавачките не се даваат лесно.

10 блогери со најплатени Инстаграм профили во светот

Порано да се има свој блог беше начин да се искаже креативноста и да се зголеми самодовербата. Сега социјалните мрежи Фејсбук и Инстаграм се повеќе од тоа. Блогерите, моделите и познатите пронашле начин како „лајковите“ да ги претворат во пари. Ова се 10 популарни Инстаграм профили од кои сопствениците заработуваат вртоглави суми на пари.

Таткото го вклучи „супер-татко“ модот за да ја спаси ќеркичката

Секој татко имал вакви моменти и потоа самиот се чудел од каде таква сила и брзина.

Внимателниот возач на автобус го виде крадецот, а вие забележавте ли како ѝ го украде телефонот на жената?

Дури ни самата жена не забележа, но за среќа возачот на автобус има детективско око.

Девојката открила дека нејзиното момче ја изневерило и му подготвила подла одмазда

Секој во одреден момент ќе почувствува потреба да се одмазди на момчето/девојката од кој/а биле изневерени. Но, кога веќе некој ќе реши да се одмазди и јавно да ја понижи личноста која што го извршила неверството треба да внимава самата „жртва“ да не излезе како негативец.

100-годишната баба Марсија и 105-годишниот дедо Артур денес слават 80 годишнина од бракот и од нивната љубов

Тие се еден од најстарите живи парови на планетата. Родени се на почетокот на минатиот век, се запознале кога тргнале на факултет и нивната љубов трае до ден денес. Сега бабата разбира по нешто, а може само да каже само „здраво, здраво“, но дедото е многу свесен и присебен.

Девојка го уништила скапиот автомобил на нејзиното поранешно момче, но причината не е раскинувањето

Секој во одреден момент посакал да се одмазди на поранешното момче/девојка, но малку луѓе го реализиираат тоа во реалноста. Најчесто се помируваме со судбината и продолжуваме со животот. Дали некогаш некој толку Ви го скршил срцето за да му го турнете автомобилот во базен? Очигледно оваа девојка така се чувствувала. 24-годишниот модел Кристина Кучма бил оставена од нејзиното момче, 41-годишниот банкар од Вол Стрит, Гај Гентиле, за време на нивниот одмор, поточно за време на вечерата. Но, ова не е целосната приказна, потоа почнала драмата.

Градежниот работник развил техника како да излезе од дупката што ја копа без скала

Многу интересна техника која што може да ја смисли само добар физичар.

Генијално: Си ја претворил машината за перење во машина за правење коктели

Идеална направа за правење журки на отворено во дворот :).

Кауч идеален за во детска соба, затоа што има една скриена функционалност

Каучот необично се трансформира во 2 кревети за спиење. Генијално!

Двајца браќа од Пекинг внесоа ВИСТИНСКА СВЕЖИНА во музиката

Двајцата се со музичко образование, а наместо да купуваат обични инструменти, сами си ги прават од ЗЕЛЕНЧУК! Од таму и свежината во музиката :).

+