Новинар прашува кошаркарски тренер зошто пуштил кошаркар пред полуфиналето да отиде на раѓањето на своето дете

Литванскиот тренер Шарунас Јесикевичуш му одржа лекција на новинарот, која ќе ја разбере дури откако ќе стане родител.

Маклата Клои пука од самодоверба :)

Ви посакуваме сите да имате самодоверба како малата Клои!

Моментот кога човекот го намами лебедот, за да може да скокне и да го фати, но од сосема хумана причина

Лебедот веројатно ќе умрел после неколку дена ако човекот не го направеше ова.

Силеџијата во училиштето без некоја посебна причина реши да му удри некој бокс на дебелото дете

Но, од каде да знае дека детето по цел ден дома гледа ММА?

Дечкото ѝ го хакирал Фејсбук профилот на неговата неверна девојка, за да ѝ се одмазди на најшампионски начин

Овој дечко ја фатил неговата девојка како го изневерува на нај неверојатен начин. Токму кога помисливте дека сте ги виделе сите типови на видеа за „разоткривање“, некоj доаѓа со ваков генијален план да му врати на изневерувачот. Откако ѝ го хакирал профилот, прочитал сѐ што треба и постирал само 1 статус во нејзино име. Сме го кажале порано, ќе го кажеме и сега НА ЛАГАТА И СЕ КРАТКИ НОЗЕТЕ!

Патник-херој спасува студентка на железничка станица која сакаше да се скокне пред „куршум воз“

Кинеските екстремно брзи возови, популарно наречени „куршум возови“, секојдневно се соочуваат со многубројни обиди за самоубиство. Да се надеваме дека после ова, студентката ќе ја најде смислата на животот и нема толку трагично да ги сфаќа личните неуспеси.

Како да напумпаш душек кога немаш пумпа?

Одлична финта со пластично шише, која може да ви се најде додека сте на летен одмор.

Куче на случаен минувач фаќа криминалец кого го бркаат специјалци ЗА СЛАБАТА ТОЧКА

Шампионски начин на ловење криминалци. Освен што ќе го фати, ќе му оневозможи и да го полни светот со криминалци размножувајќи се :).

Интерпретаторката на знаковен јазик за глувонеми му го украде шоуто на Снуп Дог

Жената е шампион, се гледа дека ја сака неговата музика и треба да си ја води со себе на секој настап :).

750 години старата тајна: Во јапонското гратче каде што бил измислен соја сосот, тој и ден денес се прави по истиот рецепт

Пред 750 години еден јапонски свештеник се вратил од посета на Кина и се населил во малиот крајбрежен град Јуаса во Јапонија. Тој со него донел неколку нови вештини кои ги научил од Кина, вклучувајќи го и процесот за правење мисо (тестенини од соја). Течноста, која била спореден производ при процесот на правење тестенини паметните Јапонци успеале да најдат начин да не ја фрлаат туку од неа почнале да прават сос, кој денес го знаеме како соја-сос. Рецептот долги години се чувал во тајност, а во гратчето и ден денес соја-сосот се прави по оригиналниот рецепт.

Добар трик за стабилно стоење во градски автобус

Шоферот нека вози лудо колку сака, дечкото нема гајле затоа што од дома си дошол подготвен :).

Ги начекал неговата девојка со љубовникот како заспале во кревет, па направил заедничка фотосесија

Најчесто кога некој ќе го затекне партнерот со трета личност во кревет збеснува и вика, но еден изневерен дечко наместо тоа одлучи дека неверството е одлична можност за кратка фотосесија.

Го средија крадецот на мобилни телефони за 1 минута

Ако жртвата не гледа, има од страна совесни луѓе што гледаат. Па така, крадецот ги ококори очите и го врати мобилниот телефон :).

Виетнамски таксист херојски спречува криминалец со мотор да ограби жена

Кога во прашање е борбата против криминалот, таксистот не бира средства, иако штетата што си ја направи самиот себе е многу поголема од штетата што ќе ја направеше крадецот.

Како да извадите крлеж со конец? Многу е едноставно, а може да спречи големи компликации!

Пролетта дојде, времето се разубави, тревата е зелена, а крлежите гладни. Убаво е да го знаете овој трик (за секој случај).

Финта кревети кои ќе ви заштедат многу простор во домот

Со два вакви кревети дома, ниту 20 гости истовремено нема да ве исплашат :).

Како еден паметен Британец смисли начин да си ја продаде куќата за 1 милион фунти

Британецот Дестан Лоу откако не успеал да ја продаде куќата преку оглас, смислил генијален план како да заработи 1 милион фунти.

Херој разоружува криминалец со нож во автобус во Лондон

Штом успеал да му ја фати раката со ножот, другото е лесно.

Јапонски автомат за кафе покажува како ти го први кафето во живо на LCD екран

Интересна идеја која секогаш ќе те тера да купуваш кафе од таа машина, а не од конкурентите.

Човекот ја фати на дело жената со кучето кое врши измет пред неговата врата

Вашето куче – ваша одговорност! Сакате да чувате куче – ќе собирате измет по улица!

Како се вклучува компјутерот на еден ентузијаст?

Вака некако изгледа вклучувањето на секој компјутер во очите на луѓето од постарите генерации :).

Здружената одмазда на двајцата дечковци, кога дознале дека девојката оди со двајцата истовремено

Девојката не беше ни свесна што ѝ се спрема кога нејзиниот дечко клекна на колена во ресторан, подготвен да ја запроси нејзината рака.

Херој на нашето време: Хирургот кој заспал на подот во болницата по 28-часовна смена

Луо Хенг, хирург во болницата Дингуан Канти во кинеската покраина Анхуи, бил забележан од пациентите и од колегите како спие на подот во болницата, откако работел 28 часа без застој.  Во текот на ноќта работел на три сложени операции. Тој не правел паузи во текот на работата, иако по правило му следува одмор во текот на работната смена.

На Турчинката и пукна филмот од почитување на сите женски правила и прописи

Вакви слики не се гледаат често на плоштадите во турските градови.

Како најдобриот кошаркар во одделението си го пишува името?

Малиот е вистински мајстор со топката. Одличен трик.

Стара техника за ловење риби во матна вода

Како успева да ги пронајде каде се кријат, без да ги гледа е вистинска мистерија.

Си ја претворил старата Хонда во машина за цепење големи трупци

Интересно е што овој модел на автомобил нема влечна сила на предните тркала.

Како да јавнеш слон како шампион?

Не правете го ова дома :).

Како да искорнеш огромен трупец со мало тракторче?

Физиката е моќна работа ако ја разбираш. Тракторчето има само 8 коњски сили, а на идејата на човеков и Архимед би и подзавидел :).

Како компјутерџија игра пикадо?

Дури ни најдобриот пикадо мајстор во светот не може да го победи.