Глупав крадец се мачи да провали во куќата

Одлична мета одбрал, но тоа го сфати дури откако влезе :).

Ова девојче кога ќе порасне ќе биде опасен гангстер: Погледнете ја што направи додека полицаецот разговараше со нејзиниот татко

Гангстерката му влезе во автомобилот, си пушти соодветна музика и се разбира, му побара пари за да му го врати автомобилот.

Девојчето не очекуваше ваква екстремна забава на плажа

Морето понекогаш знае да не изненади со некој посилен бран.

Не пропуштајте: Избор смешни видеа за повесел викенд

Смеењето е половина здравје, затоа што помага да се релаксирате и да се оттргнете малку од секојдневието.

Продавачот во трафика знае како да се справи со нестрпливите купувачи

Детето не сака да чека туку му чука на ламарината за да побрза :).

Жената има специјална количка за да си го собира мажот дома

На сеирџијата што снима му е смешно, но на жената и ќерката воопшто не им е до смеење.

Смотаниот Русин и отворената шахта на патот

Овој изгледа е некој магионичар штом така мистериозно исчезна :).

Кога Деспасито ќе ти ја пуштат на радио

Гледајте, многумина ќе се препознаат во видеото :).

Куп полицајци и пајак служба се собра во Англија заради неправилно паркираното возило

Полицаецот кој повикал пајак служба со огромен камион за да собере мини четвороцикл бил исмејуван од минувачите а подоцна и од корисниците на социјалните мрежи. Еден од минувачите му вели: „Другар, зошто само не го кренеш!“

Малиот ужива во последниот круг на картинг трката

Последниот круг си го продолжи до максимум и стана интернет хит.

Госпоѓата ја бараше омилената играчка на нејзиното куче и ја најде на улица

Но, во темното не примети дека играчката не изгледа сосема исто.

Детето на игралиштето привремено ја загуби способноста за одење

Сите сме го правеле ова и секогаш било смешно. Позитив на денот!

Ова се емитуваше вчера вечерта во вестите на BBC во 10 часот

Ваков кикс не им се случува ниту на телевизиите во Македонија (Секоја чест на исклучоците :)).

Дечкото знае да го одбере вистинскиот момент за нагло кочење

Не му се чекаше девојката да се нашминка, па реши да го забрза процесот :).

Смешна игра за возрасни на селска украинска свадба

Девојката треба да биде многу вешта со рацете и искусна во отпетлување патенти на машки панталони :).

Жено, заврна дожд, оди затвори го прозорецот на автомобилот, само дај контакт

Жената заврши работа најдобро што можеше :).

Пако научил во затворот како да отвори шише без отворач

Се навежбал од многу стегање :).

Прво правило кога почнуваш IT бизнис: Викни свештеник да ти ги благослови серверите

Ако се прашувавте зошто правењето пари не ви оди од рака, можеби треба да побарате малку помош од виша сила.

Кога на слушалки во јавност ја слушаш омилената песна

Типот пее како никој да не го слуша, а и добро ги фаќа песните :). Бонус: Хитот на летото Деспасито

Како грузискиот пратеник Роман Гоциридзе прави селфи?

Политичарот си купил скап паметен телефон и слушнал дека е популарно да се прави селфи, па најде начин како да си направи едно 🙂.

Малото девојче си ја заглавило главата меѓу решетките, па родителите, комшиите и минувачите се собрале да го спасуваат

Задолжително гледајте до крај! Можеби ќе научите нешто кое ќе ви затреба.

Дечкото пред камера разоткри еден од најголемите магионичарски трикови на денешницата

Трикот со магионичарот поделен на два дела никогаш не изгледал толку смешно :).

Што е тоа што штрчи од возот во метрото, па вратата не може да се затвори?

Да се сврти кон луѓето не оди… Вака па ич :).

Третата другарка Аманда, конечно решила да се пресели кај другарките, па тие и приредија неколку изненадувања

Да се чудиш дали девојкиве се позгодни отколку што се откачени или обратно :).

Црнкињата им ја расипа забавата на маратонот на 10 км во Барбадос

Тоња Неро им одржа животна лекција на двете други атлетичарки, а и на сите нам.

Дечкото трпеливо го чекаше моментот за да му отштрафи на крадецот во неговата куќа еден бокс

Полицијата го фатила, му ги врзала рацете и го води во станица, но сопственикот сака да го казни веднаш.

Смешна сообраќајка на двајца ГОЛЕМИ ИНАЕТЧИИ

Двајцата се тврдоглави како магариња, но има само една многу битна разлика меѓу нив: Едниот е со автомобил, а другиот со камион.

Среќлија на денот: За влакно ѝ избега на инвалидската количка

Ова е судбина, среќа или вештина и способност за преживување? Како вие гледате на работите?

Одлепеното новинарче Џо, оди на „Фестивалот на калта“ во Луизијана, САД

Новинарчето освен што знае да постави смешно прашање, знае и да препознае човек кој може да тресне голема глупост.

Шеги во лифтови од најголемиот будала на цел интернет – Реми Гаилард

Човеков е толку креативен што не повторува една иста шега два пати. Браво!