Зошто на остри кривини брзината е ограничена?

Кој не ја сфаќа физиката, ќе учи од вакви примери.

Како изгледа од очите на моторџијата, кога невнимателен возач ќе му го пресече патот?

Ти треба само 1 секунда да погледнеш пред да преминеш во друга линија. Таа една секунда, може да спаси нечиј живот!

Нема човек кој возел во Турција а да не му се случи некоја сообраќајка (особено во Истанбул)

Следуваат куп необични сообраќајќи од Турција, каде на улица со 3 ленти, паралелно возат по 4 автомобили.

Еден од најнезгодните натпревари со специјално конструирани теренски возила наречени „Скокачи по карпи“

Најнездравото автомобилско шоу на планетата! Гледајте го тој на 7-мата минута!

Две млади, атрактивни, дами со автомобил се враќаат од пазар

Момците од автомобилот што ги престигна не можеа да ги задржат своите емоции :).

А вие мислевте дека вашиот автомобил има целосна опрема?

Човеков е вистински манијак за технологија а згора на се има и икона :).

Како ќе изгледа новата верзија на стариот руски Запорожец ЗАЗ 965 (сличен со Фиќо)

Руските со своите дизајнери и ниски цени, почнаа да се враќаат на голема врата во автомобилската индустрија. Вака ќе изгледа оживувањето на стариот Запорожец кој се произведувал од 1960 до 1969 година. Ова сега за сега е само концепт, кој веројатно наскоро и ќе започне да се реализира.

Веднаш ќе заборавите на картичките од ЈСП и гужвата низ Скопје штом ќе го видите сообраќајниот метеж во овие градови

Изразот „Шпиц“ сите ги асоцира на голема маса од луѓе и голем број на автомобили заглавени во сообраќајот. Сите брзаат некаде, некој сака да вечера, некоја жена доцни на интервју за работа, некои пешаци се враќаат кон дома. Без разлика каде и да живеете секогаш ќе можете да посочите некој „шпиц“ термин, кој е голема фустрација за луѓето.

Типот заборавил дека се наоѓа во вистинскиот живот, а не во видео играта GTA

Вакво бегство од полиција до сега никој не извел. Да не беше хеликоптерот немаше шанси да го фатат со толку сменети автомобили.

Ова е среќа во несреќа: Автомобилот поделен на две, а на жената-возач влакно не ѝ фали

Дури е изгледа неверојатно како може автомобилот толку да настрада, а жената да има толкава среќа.

Русите се извежбани како да поминуваат на пешачки премин

Ако сакаш да преживееш, мора вака :).

Брз Мерцедес, против брз рели автомобил, против брз Формула 1 болид

За трката да биде интересна, Мерцедесот стартуваше прв, па потоа рели автомобилот и на крај болидот.

Ова не е Бетмобил, ова е новото возило на НАСА кое ќе го истражува Марс!

Идејата е ова возило да биде подвижна лабораторија, со 6 научници внатре. Возилото, кое беше претставено во вселенскиот центар Џон Кенеди во Флорида, е огромно. Високо е 3,4 метри, долго е 8,5 метри, а широко 4 метри. Тежи 2,25 тони, електрично е и може да достигне брзина до 110 км/час.

Ѕверски камион со ракетен мотор

Моторот не е само за чалам туку чудото навистина лета!

Господарот на возењето мотор на едно тркало: Мани Рон

Дечкото се прослави на социјалните мрежи со своето лудо возење на едно тркало во сообраќајниот метеж.

Будноста и навремената реакција му го спаси животот на моторџијата

Еве зошто е добро да се играат видео игри пред да се седне на мотор :).

Повеќето татини синови со Ламборџини воопшто не знаат ни да возат

Се седнува ли во таков ѕвер без претходно да си набил километража?

Пијаниот идиот со Мерцедесот мисли дека е семоќен

Сега што убаво би го отрезнила една масажа се пендреци во полициската станица…

Ова едноставно решение би спасило многу човечки животи

Кога автомобилот при сообраќајка влегува под камион, мртта е речиси сигурна. Со овој едноставен додаток на камионите, би се спречило влегувањето на автомобилот под камионот, би се активирало воздушното перниче и животите на луѓето во автомобилот би биле спасени.

Кој имаше предност во следнава сообраќајна ситуација?

Возачот на автомобилот мислеше дека тој има предност, но исто така и возачот на камионот мислеше дека има предност. Повелете на коментари.

Што се случува кога некој руски возач конечно ќе реши да му даде предност на пешак?

Правилото „пешаците имаат предност“ никогаш не важело за руските возачи, па затоа не знаат што да прават кога некој возач ќе реши да го испочитува.

Ова е спортската „Lada Vesta TCR“ со 350 коњи

Компанијата „Лада Спорт“, ќерка компанијата на „АвтоВАЗ“, ја претстави новата тркачка верзија на „Веста“, со турбо мотор со 350 коњски сили. Автомобилот е наменет за трки во најмоќната категорија „Туринг“ на Руските автомобилски трки. Прозиводителот сега за сега молчи во врска со меѓународните натпревари.

Луд Арап се обиде да ја пренесе пола планина со својот камион

Да тргнеш на надолнина со таа тежина е еднакво на обид за самоубиство! Чиста физика.

Купете си Мајбах и ќе може да паркирате каде сакате!

А ако пајак службата се обиде да ве крене, само ќе се изрезилат :).

Возачот елегантно го реши проблемот со автомобилот што му го блокирал излезот

Господинот малку се изнервира :).

Лудачки обид за претекнување на жена-возач на автопат

Просто да се чуди човек како може некој да предизвика ваква сообраќајка на пат со 5 ленти.

Како најефикасно да си го искршиш автомобилот во густ сообраќај?

Идиотска сообраќајка на нестрплив возач кој сакаше да се направи најпаметен од сите.

Тетоважи кои кријат во себе многу поголема приказна отколку што можете да претпоставите (36 фото)

Лузните се составен дел од нашиот живот, но нешто постојано да те потсетува на ужасните настани од минатото понекогаш е премногу тешко. Затоа, некои луѓе наоѓаат едноставен и елегантен начин да ги сокријат своите лузни – тетоважите.

Агресивниот возач извади палка и заедно со другарот решија да ја научат жената-возач лекција, НО никој не очекуваше ваков развој на настаните

Жената-возач не е сама на овој свет. Крај себе таа има некој кој јасно знае што да прави кога ќе се премине границата на кавгата.

На неколку милиметри од смртта: Опасна несреќа на рели трка

Само малку повеќе да му скокнеше автомобилот и одеше во сигурна смрт.