Боксер на годината: 29 порази од 29 меча

Нокаут во сумо борба за 1 секунда

Џабе се чепатеа две минути на почеток :).

Јака вежба кога имате на располагање 15 ленти за трчање

Барем да си го направи вежбањето интересно, а и да стигне некаде штом веќе трча :).

Фудбалерот на Ајакс се обиде на сосема неспортски начин да постигне гол! Што беше тоа фер плеј?

Така холандскиот репрезентативец Џоел Велтман си го уништи имиџот за 5 секунди.

Аматерски фудбал со елементи на кечери, рагби и ММА

Количката на 25-секунда = БЕСЦЕНЕТО!

Одлуката на боксерскиот судија ги разгневи гледачите, но правдата беше задоволена

Погледнете внимателно што се случи откако судијата го прогласи победникот.

Како НЕ се почнува професионалната тениска кариера

17 годишниот фрустриран Канаѓанец со руско потекло Денис Шаповалов, беше дисквалификуван од Дејвис купот поради овој испад.

Топ 10 голови во Африканскиот куп на нациите 2017

Африканскиот фудбал се разликува од оној во кој се вмешани многу пари, но си има своја посебна убавина. Уживајте во најубавите 10 голови постигнати оваа година.

Тренерот на секој начин се обидува да ѝ помогне на својата екипа, па и вака

Ова испадна добра шега но и мотивација за неговата екипа :).

Мајсторски спасена топка на одбојкарски натпревар

Натпреварот е од универзитетска лига во Канада, а поенот е лекција по пожртвуваност за секој спортист на планетата.

Неверојатниот живот на најплатениот тенисер во светот

Роџер Федерер ја освои 18-тата титула на Гренд Слем турнирот во недела, победувајќи го својот долгогодишен конкурент Рафаел Надал во петсетен напрегнат меч на Отвореното тениско првенство на Аустралија, и покрај тоа што шест месеци отсуствуваше од теренот заради повреда. Поранешниот број еден тенисер во светот е еден од најуспешните играчи на сите времиња. Тој има седум титули од Вимблдон и 24 титули од Мастерс турнирите низ цел свет.

Уметничко лизгање на врвот на светот

Канадската професионална натпреварувачка во уметничко лизгање ја однесоа на врвот на планината на едно мало, кристално чисто, замрзнато езерце.

Интернет хит: Прославата на гол на навивачот на португалскиот клуб Мореиренсе

Се гледа дека добро се навежбал дома пред огледалото. Шампион!

Џабе го браниш пеналот кога колегата ти е зелка

Ретко глуп фудбалер :).

Голманот на Сенегал ја направи најлошата симулација на повреда во историјата на фудбалот

Во последните минути на натпреварот со Алжир, нерешениот резултат 2:2 му одговараше на Сенегал, па затоа голманот смисли „генијален“ начин како да добие во време.

Идното кошаркарско чудо: 12 годишното дете ја збесна публиката на полувремето во Северна Каролина

12-годишниот Ашер Лукас на полувремето на кошаркарскиот натпревар во Северна Каролина ја зеде топката и реши да шутира од центарот. Малиот не погоди само еднаш, ниту два пати, туку неверојатни 3 пати по ред, нешто што нема да му успее ниту на еден професионален NBA кошаркар.

Таксистот тврди дека Џон Елвеј е најдобриот одбранбен рагбист на сите времиња, а нема поим дека тој седи на задното седиште

Таксистот е до толку страстен навивач, што вози облечен во боите на тимот за кој играл Џон Елвеј. Моментот кога му кажаа = БЕСЦЕНЕТО!

Светско првенство во јадење варени јајца. Погодете колку „збриша“ шампионот!

Ако размислувате за некоја бројка од 20, 30, многу сте далеку…

Нов екстремен спорт: Спуст со кајак од снежна планина

Една од најглупавите авантури на сите времиња.

Како гимнастичарка се лизга на тобоган?

Професионална деформација :).

Виетнамци поставија рекорд за качување по скали со човек качен на главата

Двајца неверојатно силни браќа од Виетнам поставија невообичаен рекорд. Циркуските ументници се искачија по 90 скалила пред шпанска катедрала, при што едниот со главата стои на главата на другиот, без да се придржуваат на било кој друг начин. На Занг Куок Ниел и Занг Куок Ко им требале само 52 секудни за да го постават овој Гинисов рекорд. Погледнете на што сѐ е способна човечката истрајност.

Плавушата јако го прослави финалето во билјард на нејзиниот миленик

Немало само во фудбалот навивачи кои сакаат еден момент на слава.

Смешни спортски моменти (34 фото)

Нова колекција фотографии од спортот направени во вистински момент. (женска верзија)

Фудбалерот Томас Милер им направи финта со пасошот на досадните новинари на аеродромот

Незгодно им беше да го прекинуваат на сред важен муабет :).

На германскиот фудбалер Феликс Паслак случајно му испадна гумата за џвакање од устата

Феликс Паслак е 18 годишен професионален германски фудбалер кој игра на позицијата бек во Борусија Дортмунд.

ФИФА пронајде 4-ца мажи кои играле за женската фудбалска репрезентација на Иран! Можете ли да ги препознаете?

Само четворица се, а вистински предизвик е да ги препознаете сите четворица :).

Најдоброто од женската кошарка во новата 2017 година

Целиот тим на белите беше добро поставен во одбрана, но со еден мал пропуст. Отишле да го бранат противничкиот кош :).

Фитнес клубовите на африканските бодибилдери

Ако ова не ве мотивира да започнете да вежбате и да водите здрав живот, слободно откажете се, отидете во сендичара и купете си еден мрсен хамбургер.

Напаѓачот на Руанда виде дека голманот прави магија со некаква амајлија и му ја украде

Погледнете што се случи во 4-те минути од продолжението на натпреварот, после крадењето на амајлијата. Фудбалската Федерација на Руанда изјави дека голманот правел магии и официјално го забрани правењето магии на фудбалските натпревари. Повелете сега на коментари, верници, неверници и скептици.
Сосема за крај само да потенцираме дека овие се пред нас на ФИФА ранг листата, 92-ро место се, а ние сме на неверојатното 162-ро место. Ај без магии да ги видам кое место ќе бидат :).