Трчај Дедо Мраз, трчај! (игра)

Многу забавна игра од старта школа. Едноставно не можете да ја оставите додека не ја превртите.

Логички предизвик за вашиот мозок: Тркалај го топчето

Кликнете и пробајте си ги силите. Одлична масажа за мозокот, но и релаксација од секојдневието.

Пилешка љубов (игра)

Помогнете ѝ на мајката кокошка да стигне до своето пиленце. Задржете на екранот, повлечете и пуштете. Можете да ја контролирате и додека е во воздух. Честито ново хоби!

Стен тепа зомби со бомби (игра)

Имате ограничен број на бомби, не се малку, но на погорните нивоа треба да внимавате како ги трошите.

Хокеј на мраз: Давање голови (игра)

Само повлечете со прстот или со глувчето ако ја играте на компјутер во правец во кој треба да се движи пакот.

Голф (одлична игра)

Навидум едноставна игра, но мораме да ве предупредиме дека е заразна и се игра со денови!

Шестоаголен тетрис (игра)

Правете хоризонтални, вертикални или коси линии и собирајте поени. Играта е многу едноставна, но многу заразна.

Судоку (игра)

Судоку е логичка сложувалка со броеви, во која треба сите 3×3 квадратчиња да ги пополните со цифрите од 1-9, исто така и во сите редови и колони не смее да се повторува ниту една цифра. И покрај тоа што прв пат се појавува во американско енигматско списание во 1970, „Судоку“ добива на популарност во Јапонија, од каде што го носи и современото име.

Мини голф мајстор (игра)

Едноставна, игрива, релаксирачка. Задолжително пробајте ја!

Искоси ја тревата (логичка игра)

Ваша задача е да ја искосите целата трева со електричната косилка, без да си го изгазите кабелот за струја.

Кошарка со топ (игра)

Нишанете и постигнувајте кошеви во се потешки и потешки ситиации, а при тоа собирајте и што повеќе ѕвезди. Имате неограничен број топки.

Пешадиски одред (заразна игра)

Кликајте долу на пушките за да купите војници, а потоа кликајте на војниците за напад.

Двобој (игра)

Многу едноставна игра која ќе ги тестира вашите рефлекси. Штом ќе напише „FIRE!“ пукајте веднаш!

Адам и Ева, логички предизвик за Вас!

Ваш задача е со логичко комбинирање на работите на секоја сцена да му помогнете на Адам да продолжи понатаму и да го пронајде патот до Ева.

Бомберман (нова верзија од легендарната игра)

Играта е одлична и за оние кои сакаат да се потсетат на добрите стари Нинтендо времиња, но и за оние што прв пат ја среќаваат. Поставувајте бомби за да ги скршите ѕидовите, но добро кријте се за да не извршите самоубиство.

Излези од крстосницата (Одлична логичка игра!)

Твојот автомобил е црвениот и треба да му направиш пат поместувајќи ги другите автомобили.

10 навики на „новопечените“ мајки кои ги иритираат сите луѓе околу нив

За жените кои неодамна се пробале во улогата на мајка, светот драматично се менува, се свртува наопаку. Затоа, не е изненадувачки што некои од нив прават грешки во новото поле, без да забележат дека нивното природно однесување често ги вознемирува другите или ги збунува.

Црвено топче (Игра)

Одлична игра во стилот на легендарниот Супер Марио. Пробајте ја!

Тетрис потрага (Игра)

Нема човек кој не ја сака(л) играта Тетрис. Ова верзија е направена како една потрга во која тетрисот ќе ве однесе на авантура во свет на вештерки и митски суштества! Придружете ѝ се на добрата малечка принцеза и обидете се да се ослободите од тврдината, мистериозната шума и пустината на злите духови.

Возење крос мотор на хорор патека (Игра)

Ја паметите ли легендарната видео игра Еластоманија? Физиката и игривоста се речиси исти, само што се наоѓате во хорор свет.

Пронајди ги скриените предмети (Игра)

Одлична игра која ќе ги стави на тест вашите детективски способности. Пронајдете ги сите предмети што побрзо можете и зголемувајте го својот рејтинг.

Светот на Динамоните (Игра)

Фати и собери десетици Динамони и обучи ги да станат посилни, поотпорни! Покажете ја својата моќ борeјќи се низ повеќе фази, фаќајќи други видови на Динамони во епска авантура исполнетa со тајните на зачудувачките Динамони! Ќе ги соберете ли сите и ќе стигнете ли до крајот на вашето патување?

Одбрани се од вонземјаните (Игра)

Вонземјани ја напаѓаат твојата база. Пукај во нив за да се заштитиш. Заработените пари вложи ги во појако оружје и поголема брзина на пукање.

Битка со тенкови (Игра)

Едноставна е за играње, само кликате на сликичките долу за каков тенк да пуштите кон противникот, но со тек на време почнувате сѐ попаметно и попаметно да ги инвестирате вашите пари.

Рулет: Златна треска (Заразна игра)

Имате 50 вртења на почеток, а ваша задача е со парите што ќе ги добиете да изградите град. Внимавајте, заштитете го, затоа што друг играч може да ви го нападне.

Паметен фудбал (Игра)

Фудбалот се игра на принцип на билијард, но е многу интересен затоа што и противникот е доста добар.

Битка на Орките (Игра: Стратегија)

Испраќајте Орки и змејови кон противничкиот замок, сѐ додека не го уништите.

Каубојци против зомбија (ИГРА)

На почеток почнувате да ги тепате со дрво, но понатаму играта се развива.

Игра: Фудбалче

Предупредување: Играта е толку заразна што нема да престанете да ја играте додека не ја превртите.

Хеликоптер (Игра од старата флиперска школа)

Брза игра, без инсталирање, која некого ќе врати во прекрасното минато, а на оние помладите ќе им стане јасно дека и порано се играле многу квалитетни игрички.

+