Научете како да препознаете лажна насмевка

Човеков за 59 секунди ќе ви објасни како да препознаете дали некој е навистина среќен што ве гледа. На почетеок на видеото обидете се да погодите која насмевка е лажна...

Вистинската приказна за мечот Екскалибур

Вистинската приказна за мечот Екскалибур

Позади секој успешен маж стои жена која го натерала да го направи успехот...

Двајца храбри истражувачи се спуштаат во најопасниот активен вулкан во светот, Марум

Подгответе се за несекојдневна авантура, на едно од најопасните и најсмртоносните места во светот, со чести експлозии на лава. Сем Косман и Џорџ Коуроанис станаа првите истражувачи во светот кои...

Најдоброто од македонските твитерџии

Доколку сакате слатко да се изнасмеете и да прочитате по некоја оригинална мудрост, ви препорачуваме да...

Вежбање во пар со мерак

Вежбање во пар со мерак

Џеко и Наталија се дечко и девојка од Бразил кои имаат многу заеднички работи, а она што најмногу ги поврзува е вежбањето. Тие вежбаат заедно и се мотивираат да издржат...

Искусен заводник ве учи како да се „смувате“ со две непознати другарки истовремено

Искусен заводник ве учи како да се „смувате“ со две непознати другарки истовремено

Типот од страна личи на обичен прибран дечко, но во акција е вистински ѕвер. Гледајте како се прави тоа со два реда муабет и многу...

Оригиналниот одговор на едно дете од Босна на прашањето: Како се вика човек кој е на власт?

Оригиналниот одговор на едно дете од Босна на прашањето: Како се вика човек кој е на власт?

Детето само ги слушало постарите и си извлекло свој заклучок....

Поправено 48-ми дел (48 фото)

Мотика мајсторите напаѓаат! Ова го можат само креативни луѓе, без разлика што некои се кул, други се откачени а трети...

Нема едно тркало? Не е проблем… Има уште 3 други :)

Нема едно тркало? Не е проблем… Има уште 3 други :)

Смешно е кога ќе видите како некој се снашол со дрво за да си отиде до дома, но кога ќе забележите што има закачено позади на џипот, видеото станува легендарно...

Возачот на автобусот има проблеми со воланот

Возачот на автобусот има проблеми со воланот

На островот Малта, еден патник дискретно го снима возачот кој мака мачи со воланот на својот автобус. Гледајте до...

Најјаката модификација на фолксваген комбе што некогаш сте ја виделе!

Најјаката модификација на фолксваген комбе што некогаш сте ја виделе!

Не е битно какво е однадвор, битно е што има внатре!...

Мотика ви го претставува „Рошавиот со една жица“

Мотика ви го претставува „Рошавиот со една жица“

Му ставиле прекар „Рошавиот“ заради неговата коса, на што после му прилепиле „една жица“ затоа што свири на гитара со една жица. Ултра талентиран јамајкански музичар. Гледајте и...

Што прават Германците кога шахтата не е рамна со асфалтот за 2 сантиметри?

Што прават Германците кога шахтата не е рамна со асфалтот за 2 сантиметри?

Слободно споредувајте со кај нас во коментарите. Мора конечно да сфатиме дека и Германците се луѓе како нас, немаат рогови, се е до...

Машина за цепење дрва каква што не сте виделе до сега

Машина за цепење дрва каква што не сте виделе до сега

Цепи дури и големи трупци во еден...

Дечко прави тест да види дали девојката на дугарот е неверна

Дечко прави тест да види дали девојката на дугарот е неверна

Неколку секунди се доволно за да видиш што се крие под маската на фината...

Гледајте колку лесно се плива во Мртвото Море

Гледајте колку лесно се плива во Мртвото Море

И да не знаеш да пливаш нема шанси да пропаднеш. Едноставно водата преполна со сол те исфрла на...

+