Животот на Арнолд Шварценегер низ фотографии

Од првите денови на аматерско и професионално кревање тегови па се до неговото напредување како меѓународна акциона филмска ѕвезда, Арнолд Шварценегер е сила која треба да се има предвид. Еве...

Смртта на мојот D675 и раѓањето на моите нинџа вештини

Смртта на мојот D675 и раѓањето на моите нинџа вештини

Возачот на автомобилот реши да продолжи да вози иако на семафорот веќе се запали црвеното светло. Резултат: Уште еден нинџа повеќе на...

Шпански уличен уметник создава импресивни слики со прсти за помалку од 1 минута

Шпански уличен уметник создава импресивни слики со прсти за помалку од 1 минута

Сликите се комерцијални и не се со некоја уметничка вредност, но техниката на уметникот е навистина импресивна. Како да прави...

Човеков го претворил неговото комбе во стан и сега патува низ Европа

Кога 26-годишниот Мајк Хадсон кој работи како одржувач на компјутерски системи се изморил од невозбудливиот живот во Велика Британија, решил малку да ги раздвижи нештата. Кога не се задоволни од...

Пожарникари спасуваат 3 деца од запалена куќа

Пожарникари спасуваат 3 деца од запалена куќа

Видеото е снимено од камера на шлемот на еден од...

Младиот Семјуел Севиен (10 години) го крши велемајсторот Грег Шехејд

Младиот Семјуел Севиен (10 години) го крши велемајсторот Грег Шехејд

Најдобрата партија шах што некогаш сте ја гледале. И да не сте љубител на шахот гледајте го малиот бестрашен мозок. На велемајсторот воопшто не му е сеедно што губи од...

Појако играње на метал до сега не сте виделе!

Појако играње на метал до сега не сте виделе!

Дебелкото е закон! Како да има двојно поголем врат од обичните луѓе...

Медуза – интересен трик со чад од цигари

Медуза – интересен трик со чад од цигари

Правењето крукчиња од чад дечково го однел на едно сосема ново ниво. Не заборавајте дека пушењето е бесмислено и штетно по...

12 годишен рокер растура со AC/DC на улица

12 годишен рокер растура со AC/DC на улица

Малиот се вика Крис, живее во шкотскиот град Салткост со мајка му, татко му, постарата сестра и помалите братче и сестричка. Крис не е обично дете туку она што го...

Си купил стан од 24 квадрати на покривот од зградата за да го претвори во нешто неверојатно

Си купил стан од 24 квадрати на покривот од зградата за да го претвори во нешто неверојатно

Кога Кристијан Шалерт го купил својот стан, мајка му била вџашена од неговиот избор. За да стигне до станот, треба да се искачи 100 скали. Кога се вселил, на подот...

Човеков има необична тајна во дворот

Жена му побарала да и направи место за саксија со цвеќе во дворот, па на генијалецов му текнало како да ја искористи ситуацијата во своја...

Мајстор на месецот: Сам си направи алуминиумски бандажи од стар метал

Следува чекор по чекор од процесот на изработка на алуминиумски бандажи во домашни...

Дури и да не сте љубител на кошарката, со задоволство ќе го гледате ова!

Дури и да не сте љубител на кошарката, со задоволство ќе го гледате ова!

Клеј Томпсон постигна 37 поени во една четвртина, што претставува и рекорд на...

Немал пари да си купи стан, па си купил гаража. Но, погледнете што направил од неа…

Малку фантазија, многу труд и храброст и гаражата се претвора во прекрасна гарсоњера. Погледнете како го направи тоа Џереми Бухолц од...

Никој не корпирал неверна женска како Александар од Крива Паланка

Откако открил дека неговата девојка го изневерувала цели две години, човекот останал со скршено срце. После некое време, девојката му пратила порака, молејќи го за втора шанса. Неговиот одговор мора...

Она што човеков го направи од 13.654 стапчиња од сладолед ме остави без зборови

Она што човеков го направи од 13.654 стапчиња од сладолед ме остави без зборови

Домино ефект само 1000 пати појако смислен и изведен од обични домино...

Млад дански пинг-понгар ги искористи своите 30 секунди пред камера како газда

Млад дански пинг-понгар ги искористи своите 30 секунди пред камера како газда

Го снимаа за документарна емисија за хендикепирани деца кои се занимаваат со спорт. Му симнуваме капа на дечково за смислата за хумор...

Ултра талентирано 13-годишно девојче од Германија ја пее „I Will Always Love You“

Ултра талентирано 13-годишно девојче од Германија ја пее „I Will Always Love You“

Девојчето ги воодушеви сите на талент шоуто за деца Voice Kids. Мечето во џебот за среќа =...

Ако Вивалди беше металец ќе звучеше вака

Ако Вивалди беше металец ќе звучеше вака

Ако композицијата е ремек дело, ќе звучи добро отсвирена на било каков инструмент, во било каков стил. Еве...

Еве како се добива бесплатен пијалок од Burger King

Еве како се добива бесплатен пијалок од Burger King

Воедно, ова е одговор на прашањето „Зошто кај нас во Burger King не се послужуваш сам со сок?“...

Запознајте го Мини Брус Ли! Има само 4 години, но беспрекорно ги имитира движењата на кунг фу легендата

Запознајте го Мини Брус Ли! Има само 4 години, но беспрекорно ги имитира движењата на кунг фу легендата

На ова видео се гледа како четиригодишно момче ја демонстрира својата беспрекорна нунчаку вештина, повторувајќи ги мајсторства на Брус Ли, додека зад него на телевизискиот екран се прикажуваат снимки на...

Ерменско девојче со чудесен глас настапува на шоуто Гласот на децата

Ерменско девојче со чудесен глас настапува на шоуто Гласот на децата

Девојчето се вика Викторија Оганисјан, има дијапазон од 5 октави, а на видеото во продолжение има само 10...

Јако: Си направи супер автомобил од стара кола само со помош на пур пена!

Човек од Литванија го шокираше интернет светот кога со стара школка од Мерцедес Бенз направи луксузен супер автомобил. И не употребил пластика, алуминиум ниту било каков друг метал, туку избрал...

Девојкава му покажа на дечкото кој е шефот во врската

Додека чекале во метрото, девојката се изнервирала затоа што нејзиниот дечко не можел да престане да зјапа во мобилниот...

Изненадување во вратата на автомобилот кој човеков си го купил на старо

После кратко време, рачката за затворање на прозорецот престанала да работи, па сопственикот решил сам да се обиде да ја поправи. Погледнете што најде внатре во вратата на...

Двајца мажи ја пишуваат историјата со слободно искачување на височина од 914 метри на најтешката патека во светот

Триесетгодишниот Кевин Џоргесон и триесет и шестгодишниот Томи Калдвел ќе се искачат на најтешката планинарска рута во светот користејќи ги единствено своите раце и...

Брза достава на пиво до локалната кафана

Брза достава на пиво до локалната кафана

Работнициве развиле посебна техника, дури си имаат и перничиња за да седат на меко...

Сецкање стек 90-ти левел

Местото не изгледа многу хигиенски и привлечно са јадење, а келнерот како да служи на улица. Но, мора да признаеме дека неговата техника е...

Мајстор за одбележување улици 90-ти левел

Мајстор за одбележување улици 90-ти левел

Да ти е мерак како брзо и ефикасно си ја работи работата....

Како од секоја тава да направите нелеплива тава со овој величествен кујнски трик?

Како од секоја тава да направите нелеплива тава со овој величествен кујнски трик?

Ако некогаш сте пржеле нешто в тава, знаете како изгледа ужасот кога нешто ќе се залепи на неа. Потребна е цела вечност да се изгребе чудото и додека да завршите,...

+