Неверојатна техника на брзо сметање со прсти на индиските деца

Неверојатна техника на брзо сметање со прсти на индиските деца

Ваков вид на супер брзо сметање се учи со помош на древните техники со абакус и со тек на време децата учат да сметаат на замислен...

Мало индонезиско девојче со шамија, растура метал на гитара

Мало индонезиско девојче со шамија, растура метал на гитара

Запознајте ја Мелани Сити Сумартини, 15 годишна девојка од Индонезија која учи да свири гитара. Ова е нејзината изведба на „Hourglass“ од Lamb of God, која ја снимила на брзинка...

Дечко виде изложено пијано додека го чекаше својот лет на аеродром во Канада

Дечко виде изложено пијано додека го чекаше својот лет на аеродром во Канада

Одличен спонтан настан. Талентот се вика Дарио Коскодар, а чекал авион за родната...

Мама е на работа, а на тато му е досадно

Мама е на работа, а на тато му е досадно

Затоа тато си најде занимација со синот и го направи ова интересно...

Човеков измисли тегла од која лесно ќе изедете се

Човеков измисли тегла од која лесно ќе изедете се

Сигурно ве нервира кога пола Нутела ќе ви остане по ѕидовите и на дното од теглата. Дечково многу паметно го реши тој...

Дебелково е шампион! Најдобриот акробатски велосипедист што сте го виделе до сега!

Дебелково е шампион! Најдобриот акробатски велосипедист што сте го виделе до сега!

Дечкото е од Сао Паоло, Бразил, едноставно си купил плинска боца и си ја носи дома со велосипедот. Но, како го прави тоа заслужува секоја почит. Не згазнува на земјата...

Менување сијалица на 457 метри висок ТВ предавател

Менување сијалица на 457 метри висок ТВ предавател

За ваква професија треба да си многу храбар и по малку луд. Како и да е, зафатот е убав и возбудлив за...

Џејсон Мраз неочекувано покани на сцената исклучително талентиран дечко

Џејсон Мраз неочекувано покани на сцената исклучително талентиран дечко

Најубавиот момент од концертот на Џејсон Мраз во Тајпеј,...

Германска бомба од огномети

Убедливо најспектакуларната експлозија за оваа Нова...

Најпопуларните 10 победнички видеа во 2014

Луѓето кои во минатата година направија уникатни дела за...

Како се отвора шампањско од 200 долари со 50-калибарска пушка?

Како се отвора шампањско од 200 долари со 50-калибарска пушка?

Овој човек реши да вежба отворање на шампањско на малку невообичаен и скап начин. Имено, искористи 50-калибарска пушка и шампањско Кристал, коешто чини 200 долари...

Избор од најсмешните фотографии во 2014 (124 фото)

Ви препорачуваме да...

Дечково направи генијален ремикс на „Wake Me Up“ со уште погенијален спот

Дечково направи генијален ремикс на „Wake Me Up“ со уште погенијален спот

Спотот самиот си го сними со мобилен телефон, а го изведе со помош на обичен проектор и на неколку свои...

Бегање од полиција како газда. Лудак на денот!

Бегање од полиција како газда. Лудак на денот!

Откако беше сигурен дека нема да го фатат, мирно со одење го напушти...

Книга „Секс после 40-тата“, одличен новогодишен подарок за сопругот

Женава пријатно и позитивно го изненади сопругот. Не заради насловот, туку заради содржината на книгата...

Најдобриот мајстор за хамбургери во Сингапур

Најдобриот мајстор за хамбургери во Сингапур

Би сакале ли да пробате еден од овие хамбургери, на кои мајсторов им посвети толку многу...

Човеков си направи справа за вежбање само од картон, и за чудо функционира!

На креативниот Луанга Нуваме повеќе нема да му треба фитнес сала, бидејќи вештиот Нуваме самиот си направи справа за вежбање од картон. Токму така, оваа функционална машина е направена од картон и...

Многу среќна девојка и бега на смртта со бавно одење

Многу среќна девојка и бега на смртта со бавно одење

Како точно физички да пресметала да ја погледне смртта во лице, да и се насмее и да си продолжи како ништо да не...

Ѕвер: Душо, каде сакаш да го однесам фрижидерот?

Ѕвер: Душо, каде сакаш да го однесам фрижидерот?

Следниот пат испразни го пред да ми речеш да го носам...

Мозок дедо, старата кола ја претворил во машина за сечење и цепење дрва

Мозок дедо, старата кола ја претворил во машина за сечење и цепење дрва

Наместо да ја продаде колата за старо железо, тој ја искористил на најдобар можен начин. И по тракторот се гледа дека човекот е...

Уличен гитарист ја свири „Voodoo Child“ од Хендрикс, СО ЕДНА РАКА!

Уличен гитарист ја свири „Voodoo Child“ од Хендрикс, СО ЕДНА РАКА!

Човеков останал инвалид без една рака, но тоа не го спречило да продолжи да се занимава со најголемата страст во својот живот –...

Како дечково го реши проблемот со долгата коса на школската пред него?

Одмаздата е слатка, особено кога ќе се овековечи преку фотографии...

Азиска машина за правење оризови палачинки

Азиска машина за правење оризови палачинки

Да ти е мерак да ја гледаш како...

Како да фатиш автобус во последен момент и да се возиш без пари?

Како да фатиш автобус во последен момент и да се возиш без пари?

Дечково ќе ве научи како се фаќа автобус како газда...

Дебелково е подобар фудбалер од сите македонски репрезентативци :)

Дебелково е подобар фудбалер од сите македонски репрезентативци :)

Иако е дебел и нема многу кондиција, доволно е 2-3 гола од слободен удар да даде на натпревар...

За сегашни и идни мајки: Како да си направиш едноставен кенгур и да си го олесниш носењето на бебето?

За сегашни и идни мајки: Како да си направиш едноставен кенгур и да си го олесниш носењето на бебето?

Одлична и многу практична финта со парче...

Професионален готвач прави чоколадна глазура за торта

Професионален готвач прави чоколадна глазура за торта

Предпредување: Ако сте мераклии за благо, видеово може да ве натера да отидете во најблиската слаткарница...

Како нинџа удира бокс?

Како нинџа удира бокс?

Ја збуни и ја преврте машината. Особено силен е ударот со десната...

Симпатична девојка рапува подобро од Еминем

Симпатична девојка рапува подобро од Еминем

Гледајте како ја отпеа песната „Rap God“ во еден здив и со леснотија....

Јапонска техника за пакување новогодишни подароци во 2 потега

Јапонска техника за пакување новогодишни подароци во 2 потега

Навистина импресивен и паметен начин на пакување. Мене ќе ми требаа уште двајца помошници да придржуваат додека лепам...

+