Девојка мајстор за чистење риба

Еве зошто се вика „женска рака да фати“ :).

Како правилно се истура течност од тетрапак без да ти плисне?

Како правилно се истура течност од тетрапак без да ти плисне?

Лекот бил 5 пари, само треба да се знае! Проблемот настанува кога прв пат ќе го отворите пакувањето и ќе се обидете да наполните чаша. Речиси секогаш течноста плиснува. Еве како едноставно да го решите тоа.

Дечко ја решава најголемата и најтешката рубикова коцка на светот 17x17x17

Дечко ја решава најголемата и најтешката рубикова коцка на светот 17x17x17

Му требале 5 дена за да ја реши, а видеото е кратко и забрзано, за да можете да можете да го видите процесот во неколку минути.

Роден за миење садови

Роден за миење садови

Може ли некој да изброи колку чинии помина за овие 10-тина секнди?

Кинески готвач рачно прави шпагети

Кинески готвач рачно прави шпагети

ти е мерак да го гледаш. Се што е свежо приготвено и без конзерванси е 100 пати поздраво за јадење од она што стои на полиците на продавниците со месеци.

Брз и брутален женски ММА нокаут

Брз и брутален женски ММА нокаут

Ја изненади противничката со вртење.

Извршниот директор влезе во колата со стакла отпорни на куршуми и му даде на вработениот автоматска пушка AK-47

Извршниот директор влезе во колата со стакла отпорни на куршуми и му даде на вработениот автоматска пушка AK-47

Трент Кимбел е директор на компанија од Тексас, САД која произведува стакла отпорни на куршуми. Наместо класична реклама, директорот доби луда идеја самиот тој да му покаже на светот колку се квалитетни производите на нивната компанија.

Мајкава смислила генијален начин како да го нахрани своето бебе со помош на мобилниот телефон

Мајкава смислила генијален начин како да го нахрани своето бебе со помош на мобилниот телефон

Двете раце на мајката и се слободни, а бебето не мрда, само си гледа и си јаде.

Бугарски рецепт кој мора да го видите: Печени јајца со сланина

Бугарски рецепт кој мора да го видите: Печени јајца со сланина

Кој рече дека јајцата со сланина не може да бидат гурмански?

Оригинален рецепт од машката кујна (10 фото)

Не е тајна дека мажите мразат да готват, но и факт е дека најголемите светски готвачи се мажи. Ова што ќе го видите во продолжение е комбинација од овие две работи.

Најсреќните луѓе во светот (16 дел)

Најсреќните луѓе во светот (16 дел)

Луѓето кои и погледнаа на смртта во очи и успеаја да преживеат.

Екстремен начин на живот (29 фото)

Некои луѓе се зависници од адреналин и не можат да си го замислат животот без авантура.

Како брзо и лесно да си направите домашен чипс во микробрановата печка?

Како брзо и лесно да си направите домашен чипс во микробрановата печка?

Наместо да купувате вештачки, направете си сами, барем ќе знаете што јадете. Предности на ваквиот чипс во однос на вештачкиот има безброј, а најважни се: 1. Ќе бидете сигурни дека јадете свеж компир. 2. Нема да јадете чудни хемикалии, како што се конзерванси, засладувачи, појачувачи на вкус, стабилизатори итн. 3. Чипсот нема да ви биде […]

Поправено 53-ти дел (67 фото)

Мотика мајсторите напаѓаат! Ова го можат само креативни луѓе, без разлика што некои се кул, други се откачени а трети смешни.

Млад физички работник им покажува неверојатен магионичарски трик на колегите од работа

Трикот е со една карта и нова нетоворена кутија ццигари и навистина ќе ве зачуди. Дечково ја погрешил професијата, но сеуште е млад и не е доцна да започне добро да заработува од ова.

Овие двајца чистачи се буквално суперхерои. Мора да го видите ова!

За кои луѓе во нашето општество мислите дека се суперхерои? Пожарникарите? Полицајците? Војниците или можеби докторите? А што мислите за санитарните работници? Овие двајца мажи кои работат како чистачи на планината Таиханг секој ден се херои. Буквално. Двајцата колеги кои работат во провинцијата Хенан во Кина решиле да додадат малку шмек во нивната работа. Па […]

30 години од првиот Терминатор: Арнолд Шварценегер на оригинален начин им се заблагодари на фановите

30 години од првиот Терминатор: Арнолд Шварценегер на оригинален начин им се заблагодари на фановите

Погледнете го краткото видео обраќање на легендата :).

Симпатична Русинка од 40 килограми со удар како Мајк Тајсон

Симпатична Русинка од 40 килограми со удар како Мајк Тајсон

Оди па раскини и на оваа ако смееш :).

Како најбрзо да смириш немирно, разгалено дете во самопослуга?

Како најбрзо да смириш немирно, разгалено дете во самопослуга?

Требаше човекот истово да и го направи и на мајката :).

Ова се едни од најлегендарните жени во светот, а за некои од нив веројатно не сте ни слушнале

Кога ќе ви речат да замислите некоја јака, цврста личност, најчесто по автоматизам помислувате на маж. И покрај тоа што навистина голем број на фантастични луѓе од историјата се припадници на посилниот пол, има и голем број на жени за кои не сте слушнале или веројатно не би ни помислиле на нив во таков контекст. А зад нив се кријат неверојатни стории, какви што ќе можете да прочитате во следната листа;

Чудо го спаси девојчето при гранатирањето на стадионот Донбас Арена во Украина

Чудо го спаси девојчето при гранатирањето на стадионот Донбас Арена во Украина

Девојчето безгрижно си шеташе со татко си и си трчкаше околу стадионот…

Американски маринец преживува погодок во глава од талибански снајперист

Американски маринец преживува погодок во глава од талибански снајперист

Видеото е снимено со камера на главата на неговиот колега. Погледнете колку е опасно да се оди на „мисија“ во Авганистан, а се обложувам дека и на американските војници воопшто не им е јасно зошто се борат.

Силна девојка прави екстремно тешка вежба на вратило

Силна девојка прави екстремно тешка вежба на вратило

99,9 % од мажите не можат да го направат ова!

Роден за да продава памук на улица

Роден за да продава памук на улица

Кога работата се работи со љубов, успехот сам ќе си дојде. Погледнете како овој уличен продавач на шеќерен памук со многу страст и мерак си ја работи работата.

Чудесниот поглед од мојата канцеларија

Одвај го држев телефонот, но не можев да и одолеам на глетката и морав да ја споделам со вас.

Јака танц битка помеѓу млад тинејџер и човекот статуа

Јака танц битка помеѓу млад тинејџер и човекот статуа

Детето е навистина добро, но дајте му шанса и на човекот статуа. Ви препорачуваме да погледнете!

5 годишно девојче, боксер, го изненади татко си за време на тренингот

5 годишно девојче, боксер, го изненади татко си за време на тренингот

Таткото намерно ја провоцираше без да се штити со ракавиците, но малава е жестока :).

Следната генерација ќе биде чудесна и ќе го направи светот интересно место за живеење! Паметете ми го зборот!

Наместо младите да ги гледаме на начин како што постарите не гледаа нас, наместо да кукаме дека новите генерации се се полоши и полоши, да погледнеме малку пореално и да видиме нивната генијална страна. Денешните деца растат со пристап до многу информации и очекувано е да направат чуда подоцна во својот живот.

Се нервираш заглавен во сообраќајниот метеж и одеднаш…

Се нервираш заглавен во сообраќајниот метеж и одеднаш…

Ширење позитивна енергија 90-ти левел :).  

Ова веројатно е единствената американска компанија која извезува во Кина

Ова веројатно е единствената американска компанија која извезува во Кина

За да биде иронијата уште поголема, фабриката произведува стапчиња за јадење. Во Кина нема доволно квалитетни дрва за правење на стапчиња за јадење, а дрвата во американската држава Џорџиа се како создадени за тоа.

+