Две канцеларии поврзани со невообичаена тревна патека – дело на полски архитекти

Повеќето тревни патеки не предизвикуваат вртоглавица кога ќе погледнете надолу, но оваа предизвикува. Во рамките на проектот во изведба на архитектонската група Залевски била поставена висечка тревна патека високо над...

Кристина Агилера ги имитира Бритни Спирс, Шер и Шакира

Кристина Агилера ги имитира Бритни Спирс, Шер и Шакира

После видеово ќе почнете повеќе да ја почитувате Кристина Агилера и нејзиниот талент, особено после имитацијата на Бритни. Видеото е од гостувањето на Кристина Агилера во шоуто на Џими...

Има 40 години, родила 4 деца и сеуште има идеална фигура! И не е единствена!

Многу жени се жалат дека раѓањето деца ја изменува женската фигура и потоа нема начин стариот изглед да се врати назад. Мајките што ќе ги видите во продолжение го докажуваат...

Знаете ли да го играте Џексоново оро?

Знаете ли да го играте Џексоново оро?

Гледајте и учете, ќе ви треба за наредната...

Кој е магионичар сега а?!

Кој е магионичар сега а?!

Другарите го наместија дечкото да биде во безизлезна ситуација држејќи сад полн со вода на таванот со рачката од метлата. Едниот од нив лажеше дека со помош на магија ќе...

Не можете ниту да претпоставите што направи овој вешт готвач од обичен морков

Не можете ниту да претпоставите што направи овој вешт готвач од обичен морков

За вакво сечење не треба само вештина туку и мозок. Како ли му текнало вака да го...

Чистење на колата од снег како газда

Чистење на колата од снег како газда

Обратете внимание на вратата на багажникот! Што чудо има овој...

Како правилно се излегува од паркинг кога 2 коли те блокирале?

Како правилно се излегува од паркинг кога 2 коли те блокирале?

Една работа со сигурност можеме да ја кажеме: Возачов не е жена...

Тивкиот марш на американските маринци на полувреме на кошаркарски натпревар

Тивкиот марш на американските маринци на полувреме на кошаркарски натпревар

Наместо згодните навивачки, на теренот се појавија американските маринци, со интересна и сосема неочекувана...

Човекот-робот јаде сендвич

Човекот-робот јаде сендвич

Ова е танчерот Чед Смит, познат по своите роботски играња под псевдонимот...

Младенциве 9 месеци го вежбале првиот танц, за на крај да ги остават гостите без зборови

Младенциве 9 месеци го вежбале првиот танц, за на крај да ги остават гостите без зборови

Еден од најубавите први танцови на свадба што до сега сме ги виделе. Како на Танц со ѕвездите...

Затвореник покажува како се ослободува од лисици пред очите на полицаецот

Затвореник покажува како се ослободува од лисици пред очите на полицаецот

Криминалецот ја научил финтата на 13 години. На полицаецот не му се веруваше, па му стави втор пар...

Виталиј фаќа женска со камила

Виталиј фаќа женска со камила

Девојката помисли дека е некој шеик кој не знае што да им прави на парите, па прифати дури и да јава на камилата со...

Ова е МАЖ! Не дозволил животните проблеми да го спречат да го прави она што го сака!

Ова е МАЖ! Не дозволил животните проблеми да го спречат да го прави она што го сака!

Секоја почит за ваквите луѓе кои се соочуваат со проблемите и излегуваат како...

Најдобрата секретарка

Најдобрата секретарка

Се чувствува долгогодишното работно искуство и стравот да не ја заменат со...

Шампиони: Скаричка и пиво на сплав од мраз

Шампиони: Скаричка и пиво на сплав од мраз

Руските млади луѓе се забавуваат на свој оригинален...

Оставете се што правите и погледнете како се прави чоколадна палачинка

Оставете се што правите и погледнете како се прави чоколадна палачинка

Една ваква и организмот до толку ти се заситува од шеќер што автоматски стануваш...

Турски навивач се обиде да прошверцува „неколку“ пивца на стадионот

Турски навивач се обиде да прошверцува „неколку“ пивца на стадионот

Гледајте го царот колку пивца сокрил и тоа во стаклени шишиња...

Киану Ривс е вистински кавалер во метрото во Њујорк

Киану Ривс е вистински кавалер во метрото во Њујорк

За разлика од неговите колеги холивудски ѕвезди, Киану Ривс си користи градски превоз и се однесува како обичен културен...

Работник на машина за миење садови во ресторан

Работник на машина за миење садови во ресторан

Ова не е човек, ова е...

Дебела девојка игра ОПАСНО ДОБРО

Дебела девојка игра ОПАСНО ДОБРО

До својата 16-та година Витни била стројна девојка и почнала професионално да се занимава со танц. Но, се разболела и нагло се здебелила. Витни се борела со дебелината, но болеста...

Леброн Џејмс може вода да му носи на човекот од лево

Леброн Џејмс може вода да му носи на човекот од лево

Изгледа сака да ја збуни машината за да погреши во...

Специјална направа за чистење снег од покрив

Специјална направа за чистење снег од покрив

Интересен изум за лесно чистење на снегот од најнедостапното место – покривот на...

Вака правилно се исфрла неверната девојка од дома!

Вака правилно се исфрла неверната девојка од дома!

Изневерениот дечко и пушти пригодна музика, за да може да маршира кога ќе излегува од вратата и сето тоа го снимаше за на интернет, се разбира...

Бразилец продава многу корисни мултифункционални направи на улица

Бразилец продава многу корисни мултифункционални направи на улица

Навистина мудро смислен предмет кој веднаш ќе посакате да го...

Јако: Колку лесно се продаваат некои жени?

Јако: Колку лесно се продаваат некои жени?

Спонзоруши има на сите страни, а дечково знае како да ги открие. Им прави финта, прво ги прашува да излезат, тие го одбиваат, а потоа со помош на негови пријателки...

Паркирање двојна хармоника автобус во рикверц на тесно место

Паркирање двојна хармоника автобус во рикверц на тесно место

Оној што пробал да паркира возило само со една приколка знае колку всушност е тешко она што го изведе...

„Планината“ од Игра на Тронови сруши 1000 години стар рекорд во носење трупец од 640кг

„Планината“ од Игра на Тронови сруши 1000 години стар рекорд во носење трупец од 640кг

Натпреварувачот во Стронгмен, Хафтор Бјорнсон од Исланд стана славен со својата улога на ликот „Планината“ во мегапопуларната серија Игра на Тронови, која за жал не најде место на некоја од...

Селфи на месецот: Палестинец бега од израелската полиција

Да се надеваме дека сликава нема да стане позната како „Последното...

Јако: Оркестарот во Прага ја изведува темата од „Истерувач на духови“

Јако: Оркестарот во Прага ја изведува темата од „Истерувач на духови“

Диригентот Карл Дејвис беше во форма и го изведе делото по кое ќе го памети целиот...

+