Жената која не трепкаше – одлична јапонска реклама

Жената која не трепкаше – одлична јапонска реклама

Браво за креативноста! До самиот крај на рекламата нема ни да насетите за што се...

Како се фаќа супер згодна девојка за 40 секунди?

Дечково е цар! Првата реакција на девојакта беше имам дечко и не сакам да ширам познанства, но многу брзо се...

Ви поставиле блокатор на тркалото на автомобилот? Еве како да го решите проблемот

Ви поставиле блокатор на тркалото на автомобилот? Еве како да го решите проблемот

Се што ви треба е само...

Како да отвориш шише пиво со обичен лист хартија?

Како да отвориш шише пиво со обичен лист хартија?

Лесно било, само треба да ти текне да...

Вака треба да изгледа еден современ час по музичко! Браво за професорот!

Денешните деца не сакаат професори заглавени пред неколку века во класичната музика. Од класиката треба да се знаат највредните и најзначајните дела, но музиката не застанала во тоа време....

4-годишното девојче совршено му одговори на момчето што и рекло дека е града

4-годишното девојче совршено му одговори на момчето што и рекло дека е града

Мајката: Што се случи на училиште денес? Девојчето: Едно момче ми рече дека сум грда. Мајката: И што му рече...

Богаташите со Ламборџини Хуракан не плаќаат паркинг

Кутриот нема пари па мора вака да се глупира. Тежок е фраерскиот...

Колбас рап во училишната кафетерија

Колбас рап во училишната кафетерија

Вака рапуваат гладни тинејџери. Еден ги кажува состојките, а другите само додаваат...

Сопственичката го дресирала своето чивава кученце да ја води мачката дома

Сопственичката го дресирала своето чивава кученце да ја води мачката дома

Малото кученце е шампион. Штом сопственичката ќе му рече „Кс, кс“, знае што треба да прави....

Овој човек го посрами напаѓачот на жена во воз на најдобар можен начин

Овој човек го посрами напаѓачот на жена во воз на најдобар можен начин

Јавниот траснпорт може да биде вистински катализатор на нетрпеливоста и социјалната напнатост. Патниците мора да се возат во автобуси и метроа полни со бацили, непознати луѓе, по секаква жештина и...

Дечко се обидува да му попречи на својот другар во свирењето

Дечко се обидува да му попречи на својот другар во свирењето

Но, кога двајцата другари се музички виртуози, резултатот е уметничко дело. Бенџамин Гросвенор свири според нотите, а натрапникот Дејвид Греј импровизира користејќи ги само преостанатите клавиши....

Еве како се забавува во куќа од 70 милиони долари

Што да правите ако со малата компјутерска игра која сте ја дизајнирале само што сте си заработиле една цела банка? Точен одговор: Ја купувате најголемата, најлудата и најскапата куќа во Холивуд,...

Германците најдоа решение за луѓето што мократ на јавни места

Уморни од пијаните уличари кои улиците ги користат како еден голем јавен тоалет, жителите на Сент Паули, дел од градот Хамбург во кој се наоѓаат повеќето локали и барови, решиле...

Мудро смислена автоматска врата на дрвен мост

Мудро смислена автоматска врата на дрвен мост

Нема потреба возачот 2 пати да излегува од автомобилот, еднаш да ја отвори, а вторпат да ја затвори...

Започнал со неколку дрвени кутии. 60 дена подоцна, неговите соседи не можеле да си поверуваат на очите за тоа што го направил

На овој сопственик му здодеало постојано да го гледа истиот здодевен зелен тревник, и се запрашал себеси: „И која е поентата на ова?“ Иако изгледал убаво, не му пружал никакво...

15 месечната готвачка и јајцето

15 месечната готвачка и јајцето

Видела како мама го прави тоа, па сака и таа да проба. Позитив на...

Ги напуштивме нашите работни места, изградивме мала куќичка на тркала и тргнавме на пат

Пред две години јас и мојот партнер Гијом бевме преоптоварени со висока кирија, разни лични предмети, кредитни долгови и кариери кои ни го овозможуваа тој стил на живот, дополнително врзувајќи...

Колку среќа може да има некој во играње билијард?

Колку среќа може да има некој во играње билијард?

Ова што ќе го видите е неверојатно, но не се работи за никаква монтажа туку снимка од безбедносна камера во еден кафе бар во...

Едно обично попладне, си се возам со моторот…

Моторот е ЅВЕР, а и богами и...

Качување во воз 90-ти левел

Качување во воз 90-ти левел

Возот нема намера да застане, а момент за поздравување е што патниците се солидарни и им помагаат на оние што се во...

Генијално: Откако ќе ги фрлите овие чаши за 1 употреба, од нив ќе израснат дрвја

Една креативна компанија од Калифорнија наречена „Редуцирај, рециклирај, порасни“ дизајнираше чаша за кафе која не само што е биоразградувачка, туку во неа е вметнато семе кое може да израсне во...

Еден татко зел куп штици и својата ќерка ја направил најсреќна на светот. Видете како!

Децата имаат неверојатна фантазија. Еднаш ќе си играат домаќини со тенџериња и чинии, а веќе следната се пирати кои се мечуваат, играјќи си со стапчиња во дворот. Еден креативен татко...

Најпростиот електричен воз на светот

Најпростиот електричен воз на светот

Импресивна примена на знаењето по физика од 7-мо одделение. Се што ви треба е една батерија, 2 магнети и...

Сурфање во земјите од третиот свет

Сурфање во земјите од третиот свет

Нема море и бранови? Не е проблем! Има импровизирани каналчиња за...

Што можат да направат канадските војници со џипот 3 минути?

Импресивна брзина и...

Деца се забавуваат после поплавите

Деца се забавуваат после поплавите

Децата секогаш успеваат да ја видат позитивната страна на животот. Вакви моменти од детството се паметат цел...

Индиска машина за сечење кромид

Индиска машина за сечење кромид

Личи како човек и сече како човек, но судејќи според брзината, дефинитивно е...

Кралицата на крукчињата од чад од цигари

Кралицата на крукчињата од чад од цигари

Си стави круна, а потоа влезе...

Мал чамец со голем мотор

Мал чамец со голем мотор

Лута машина! Создава вистинско цунами...

Како се пече месо на ражен крај реката?

Како се пече месо на ражен крај реката?

Генијален изум кој се прави еднаш и се користи секој...

+