Како американските полицајци апсат осомничен, кој бега со возилото? Ова не изгледа баш како на филмовите!

Возачот на теренското возило КИА не сакал да застане, па полицајците од Лос Анџелес решија да го запрат на нивни начин.

Многу забавна тепачка во руски градски автобус, со госпоѓа во кратко фустанче во главната улога

Да се запраша човек има ли нормален и трезен човек во таа држава?

Брутална бразилска хорор скриена камера: Зомби инвазија во метро

Им ги скратија животите за по 10 години на неколкуте жените кои „имаа“ среќа баш во тој момент да се возат во тој воз во метрото.

Неверојатно, но вистинито: Опстанокот на човештвото зависи од тројца наркомани

Сите добро знаеме дека нуклеарна војна би значела крај на светот каков што го знаеме. Затоа ваквиот тип на оружје е во раце на добро обучени, сериозни, совесни луѓе кои знаат како правилно и свесно да постапат во секоја ситуација. Или барем ние така мислиме…

Никој не знае како детето успеало да се заглави вака помеѓу два столба

Пожарникарите одвај го извлекоа.

Ограбувачите на банка убаво ги ограбија

Грабеж на банка во источен Лондон. Ограбувачите го паркирале моторот пред банката и изнесоа две торби полни со пари. Во тој момент на сцена стапи специјалната лондонска единица „Летечкиот одред“. Единицата е формирана пред точно 100 години, од страна на тогашниот началник на Скотланд Јард, кој ги собрал најспособните 12 детективи за да истраажуваат и […]

Кинеската жена го фатила неверниот маж кој го поминал цело село и го казни на свој начин

Го ставила во кафез и го изнела на сред село, за сите да го гледаат понижувањето.

Руски натпревар во удирање шамари: Билдерот набилдан на брзина со синтол го предизвика шампионот на двобој

Кој мислите дека ќе победи?

Човеков е професионален чистач и ќе ви го покаже најодвратното WC со кое се сретнал во животот

Интересно е што дејствието се случува во културната, напредна и развиена Холандија. Очигледно животни живеат и таму.

Манијак следи пијана девојка до нејзиниот стан

Според реакцијата, девојката иако пијана, изгледа го забележала и точно знаела како да изреагира, преправајќи се до последен момент дека не е свесна за опасноста која ја демне. Инцидентот е снимен во корејскиот град Сеул, а полицијата го уапси манијакот врз база на оваа снимка од безбедносната камера.

Таткото Холанѓанец ја прашува својата мала ќерка „Дали имаш дечко на училиште?“, а одговорот не му се допаднаа баш многу

Иако се работи само за детска симпатија кон друго дете, сепак кога го слушна името… Коментарот му беше во стилот „Ти дете не си арно со умот!“

Забегана руска фамилија: Мајката го дозира таткото, а ќеркичката љубопитно гледа

Тешко на ваквите деца, кои немале среќа да се родат и да растат во нормални фамилии.

Вистинско чудо е како човекот остана жив при ваков инцидент со жиците на бандерите

Зошто се качил врз огромниот метален силос и сам не знае. Веројатно да го држи за да не падне, а како не е важно.

Вака можеше и да загине детето!

Кога некој од градските власти ќе постави моќна фонтана, без да размисли дека таа може да повреди некого!

Колку е тешка и сурова казната за кинеските ученици кои ќе носат мобилен телефон на училиште

Кинезите се сосема свесни колку мобилните телефони го затупуваат и ограничуваат детскиот мозок. Децата се иднината на земјата, а Кинезите се грижат за својата иднина, па затоа и ваквите сурови казни за учениците. После една ваква казна, на ниту еден друг ученик нема да му текне да носи телефон на училиште.

Нема родител кој не е во шок кога ја гледа Елена Радионова како ги „тренира“ малите бебиња во базен

Иако жената е обучен професионалец, дискутабилно е колку е безбедна нејзината техника. Докторите препорачуваат родителите да им помагаат на бебињата да си ја држат главата на вратот, а оваа жонглира со нив како да се пластични кукли. Елена Радионова е тренер за бебиња од рускиот град Краснодар и таа е уверена дека нејзината техника нема […]

Оваа жена добила прв утрински „бакнеж“ кој ѝ ја заледил крвта, од гостин, кој никој не би го посакал

Сали Стент, од Бризбејн, Австралија, се вратила дома во 02:00 часот по полноќ и веднаш си легнала во креветот, не знаејќи дека во нејзината соба ја демне опасен гостин. По пет часа Сали била разбудена од чуден „бакнеж“ и најжестокиот аларм кој некогаш ќе го добивее во животот.

Мажот на џентлменски начин се справи со изневерената жена со нож, која почна да му го крши автомобилот

Причината за инцидентот лесно може да се погоди, иако и авторот на видеото не ја знае. Што мислите за реакцијата на мажот?

Екстремно жесток видео спот, каков што ретко кој музичар се осмелил да направи

Спотот е мајсторски направен, дејствието се случува во еден руски циркус, а ќе треба да го гледате неколку пати за да ја разберете целата приказна. Ако не сте љубител на хорор филмови, НЕ ГЛЕДАЈТЕ!

Кога знаеш дека тој не е за тебе, но твоите многу го сакаат за зет

Добредојдовте во 21 век, кога со војни се брани мирот и кога луѓето уживаат во основните човекови права, затоа што општеството достигнало одреден степен на развој.

Сестрата се врати дома и забележа група неканети гости како се врткаат околу автомобилот на нејзиниот брат, па реши да им го дотера умот

Импресивно е што девојката не се плаши од ништо, фали уште да знаеше карате :).

На дечково му се појавила црвена џумка на ногата, па отишол на доктор да види што му е

А докторот има искуство со вакви работи и му помогна да се спаси од болките.

Руските маалски мафијаши против двајцата вработени во брзата помош

Луѓето оделе на повик со возилото за брза помош, кога наеднаш мафијашите им го попречиле патот.

Пратеничка од партијата на Путин, дошла на последниот ден на матурантите да им држи говор. Еден од учениците не издржа да ги ислуша сите лаги!

Видеото е со лош квалитет, затоа што ретко кој смее да објавува вакви снимки, но се гледа инцидентот кој се случи во селото Јурино во Република Мариј Ел.

Екатерина Вахитова, пратеник од Обединета Русија, дошла во едно од локалните училишта на последниот час, затоа што била поканета да им одржи говор на матурантите.

Граничната полиција не очекуваше да најде вакво нешто, откако ја отворија фиоката на автомобилот

Овие фотографии покажуваат дека очајот може да ги натера луѓето да преземат екстремни мерки. Граничната полиција се шокирала откако ја отвориле фиоката на автомобилот кој сакал да ја мине границата на Мелиља, шпанска ексклава на средоземниот брег на Северна Африка кој припаѓа на Шпанија од 1497 г. Полицајците велат дека три возила биле запрени во Бени-Ензар, Мароко.

Жените да дојдат на миса без долна облека за да „влезе“ Исус и уште 4 забегани барања од свештеници за посветените верници

Религијата е важен дел од животите на многу луѓе. Сепак секој различно ја сфаќа и применува религијата, додека некои одат во црква само на големи празници и постат само за најстрогите пости, други луѓе целосно се посветуваат на религијата и се спремни да направат сѐ за да ја испочитуваат. Свештениците се оние кои треба да им ја доловат религијата на верниците, но што се случува кога всушност тие се оние на кои им треба просветлување? Овие 5 забегани свештеници се пример за тоа до каде може да оди човековата лудост.

Обидот за качување на ѕидот заврши катастрофално лошо

Предупредување: Видеото може да ве вознемири!

Снег заврна на 24 мај во рускиот град Воркута

Градот се наоѓа во северниот дел на Русија и логично е да е некој степен постудено, но снег на 24 мај…

Штета е алкохолот да се фрла, кога има ваков ефект врз тебе

Типот случајно си го истурил алкохолот на земја, но најде решение и за тоа.

Тинејџер од Малезија забележал цевка во тоалетот и хормоните му удриле во глава

Момчето, од јужната малезиска држава Џохор, почнало да паничи и да бара помош од домашните откако влегло во тоалетот и го немало да излезе повеќе од еден час. Кога неговите родители влегле во тоалетот и сфатиле што направил ја повикале пожарната.

+