На средношколецот од Кина му го украле мобилниот телефон во училиште и затоа тој решил да се самоубие. Колку и да звучи ова нелогично, сепак ситуацијата станала сериозна кога момчето застанало на работ на зградата и претело дека ќе си го одземе животот.

Веднаш биле повикани службите за спасување и додека некои со часови би го молеле да се симне, еден пожарникар покажа кратка, јасна и ефикасна техника за „предомислување“ од самоубиство.

Доколку сакате добра акција или пак забегани и жестоки случки само за најхрабрите читатели, тогаш посетете го каналот Жестоко. Предупредување: Содржините може да ве вознемират!

Сподели на Facebook
пати видено