Непознатиот маж со брада почнал да ги малтретира патниците на преполниот воз во Лондон. Тој дури почнал и да се заканува дека ќе ги избоде со нож и гордо велел дека тоа е затоа што е од Авганистан.

Еден господин не можеше да го издржи сето ова и затоа најде соодветен начин да го спречи напаѓачот и да му ја вразуми главата. Полицијата била веднаш повикана и на следната станица напаѓачот бил уапсен, а херојот исто така излегол за да го задржи.

Доколку сакате добра акција или пак забегани и жестоки случки само за најхрабрите читатели, тогаш посетете го каналот Жестоко. Предупредување: Содржините може да ве вознемират!

Сподели на Facebook
пати видено