Младите се почесто излегуваат од контрола и оваа видео од средно училиште во Аргентина го докажува тоа. Додека професорот Едуардо Секо си ја врши работата и им објаснува на двајца ученици еден ученик вади пиштол и без професорот да биде свесен му го вперува во главата.

Видеото било објавено на WhatsApp и кружело меѓу учениците, се додека еден родител не го видел и решил да го пријави случајот во полиција. Ученикот го предал пиштолот и станувало збор за реплика, но од полицијата велат дека не се знае дали ова е истиот пиштол употребен од видеото. Ученикот има 17 години и тој изјавил дека ова било шега и не сакал да му наштети на професорот.

Доколку сакате добра акција или пак забегани и жестоки случки само за најхрабрите читатели, тогаш посетете го каналот Жестоко. Предупредување: Содржините може да ве вознемират!

Сподели на Facebook
пати видено