Џо Петровиќ се занимавал со риболов покрај брегот на Перт, Австралија, со некои пријатели минатиот месец кога ѕвер од четири и пол метри се појавил во близина на нуркачот. Љубителите на ајкули би кажале дека тие не напаѓаат без потреба, но оваа ајкула вклучи „убиствен режим“ веднаш штом го забележа нуркачот.

Иако Џо пливал цело време до бродот во одреден момент решил да се оддалечи на 300 метри за да фати розова снајперска риба. Тој се обиде да ја заплаши ајкулата дека има копје, но на неа тоа не ѝ е гајле. Еве ја епската борба.

Доколку сакате добра акција или пак забегани и жестоки случки само за најхрабрите читатели, тогаш посетете го каналот Жестоко. Предупредување: Содржините може да ве вознемират!

Сподели на Facebook
пати видено