Кинезите можеби навидум се мали и безопасни луѓе, но големи се шансите секој втор од нив да е „нинџа“ (иако ова е јапонски термин). Ова го искуси и полицаец за време на протестите во Хонгконг.

Полицаецот се обидува да колоца и да уапси еден протестант, но тука на сцена настапи еден непознат „нинџа“ кој што со своите боречки вештини го испрати полицаецот на другата страна на правдата. Наредниот пат можеби културно ќе праша првин…

Доколку сакате добра акција или пак забегани и жестоки случки само за најхрабрите читатели, тогаш посетете го каналот Жестоко. Предупредување: Содржините може да ве вознемират!

Сподели на Facebook
пати видено