ТВ-ловец на крокодили беше прогласе за „новиот Стив Ирвин“ по неговата битка со 4,5 метарски крокодил. Бестрашниот Стив е запаметен по неговите смели блиски средби со овој вид животни од кои многумина од нас би избегале во целосна паника.

Духот за авантура и опасност живее и во ловецто на крокодили, Мет Рајт, пилот на хеликоптер и конзерватор на животни со голема лубов кон влекачите. Тој открил дека дома има и „милениче крокодил“ од 5 метри и 8 змии кои го чува во неговата спална соба. Најверојатно не му доаѓаат многу често гости…

Доколку сакате добра акција или пак забегани и жестоки случки само за најхрабрите читатели, тогаш посетете го каналот Жестоко. Предупредување: Содржините може да ве вознемират!

Сподели на Facebook
пати видено