Лаила Хименез од шпанската телевизиска мрежа Телечинко застанала пред камерата за да известува за демонстрациите по повод втората годишнина од референдумот за независност на Каталонија што се одвиваа околу неа, кога таа беше извикана од демонстрантите и удирана со летачки предмети, од кои едниот бил, наводно, полна лименка Ред Бул.

Новинарката едвај се воздржува да не заплаче. За среќа таа немала физички повреди, но морала да ја промени локацијата за да продолжи со својата работа. Се верува дека околу 18.000 луѓе се движеле на демонстрациите, иако нема други инциденти пријавени до локалните власти.

Доколку сакате добра акција или пак забегани и жестоки случки само за најхрабрите читатели, тогаш посетете го каналот Жестоко. Предупредување: Содржините може да ве вознемират!

Сподели на Facebook
пати видено