Како Македонци подготвуваат изненадување за роденден?

Како Македонци подготвуваат изненадување за роденден?

Му подарија на другарот големо пакување протеини, но кога отвори внатре го чекаа неколку изненадувања по ред :).

Свети Ѓурѓовден

Свети Ѓурѓовден

Од празниците св. Трифун или св. Валентин кој го славите?

Чомовски на Телма: Останете на А1

Чомовски на Телма: Останете на А1

Му застанал часовникот малку (неколку години) :).

Ексклузивно: Телефонски разговор Сашко – Груевски

Бидејќи деновиве е актуелно да излегуваат во јавност аудио и видео снимки со политичарите, во дворот на нашата редакција некој го остави видеово на УСБ стикче. Го проверивме за отпечатоци и откривме дека стикчето го оставил некој член на странска разузнавачка служба, бидејќи беше фаќано со шпиунски ракавици.

Луд и смешен македонски Буковец и Бибер предизвик!

Луд и смешен македонски Буковец и Бибер предизвик!

Новото интернет лудило ЗАПОЧНА! Ова се пионерите :). Ги очекуваме видеата од тројцата номинирани.

Ваква беше Брегалница во Делчево вчера

Дури ни постарите луѓе не ја паметат реката ваква, а ова е во горниот дел од течението, над браната Калиманци, до каде што има само 2 мали притоки.

Пародија: Како живеат Американците а како Македонците?

Пародија: Како живеат Американците а како Македонците?

Хумористично видео на четворица млади и надежни Македонци, со неколку моменти за кои вреди да се гледа. Лајк за сармите и компотот :).

Неготински хумор: Синот му прави телефонско интервју на таткото кој е бивш боксер

Неготински хумор: Синот му прави телефонско интервју на таткото кој е бивш боксер

Таткото му се јавува на синот на телефон во раните утрински часови за да го праша каде е цела ноќ, а овој му ја знае слабата страна и почна да го матка, демек телефонско интервју му прави за на радио.

Дрогарашка: Македонската баба што одгледува марихуана

Во автобус им расправа на младите се за марихуаната, а воедно и призна дека и таа засадила. Благодарност до Антонио Нашевски

Разговор со 15 годишна македонска тинејџерка

Темава особено ќе ги погоди родителите и постарите генерации, затоа што младите веќе го живеат ова. Гледајте, размислете и коментирајте каде оди светов? Живееме во време кога нема тајни и се може да се дознае само со едно пребарување на интернет.

Американски БЗЗЗ на македонски начин

Американски БЗЗЗ на македонски начин

Го најдоа не ја знае финтата и го наместија :). Да не беше девојката може и ќе ги откриеше, а нејзе и верува. Благодарност до Ексер, автор на видеото Владимир Ставрески.

Цунами: Луда игра на учениците од II-2 клас во ОЕМУЦ Охрид

Цунами: Луда игра на учениците од II-2 клас во ОЕМУЦ Охрид

Еве што прават охридските средношколци на големиот одмор :).

Скопјанецот кој мрази животни ПРОТИВ соседите

Еве ви луѓе да видите со какви психопати комшии живееме, се живо му пречи па стигна и до животните, за кои го пријавив во Анима Мунди па да видиме кој ќе прави чистка. Куцаниот текст е негов. Автор: Димитар Николовски

Драган Вучиќ и изненадувањето од зајакот Жиле

Драган Вучиќ и изненадувањето од зајакот Жиле

Ајде сега ќе го скријам Жиле а вие кажете колку каки имам во раката?

90-ти

2014-та година Средношколска забава, полно млади и преубај деца на возраст од 15-18 години, ни ден поќе. Некој се журкаше, некој чатуваше на facebook, а имаше и по некое селфи. Одлична забава hip-hop и RNB музика цела вечер. Латино исто така добро врвеше и се беше за мерак, се топ и доста пријатна атмосвера.
Ама за лошото неки многу.

Модата во 90-тите

Поинакви времиња беа тоа… Немаше млад човек кој нема тренерки како на првата слика и 501 чевли, а оригинал монтка беше престиж :).

Попот доби гратис тушурање во Велгошти на фрлањето на крстот на Водици

Попот доби гратис тушурање во Велгошти на фрлањето на крстот на Водици

Цели две минути на ладното ги држеше во вода и не го фрлаше крстот.

Одлична преработка на „Маре Маријана“ од Студени нозе

Одлична преработка на „Маре Маријана“ од Студени нозе

Преработката е дело на „Само Тони и две жени“, а специјален гостин на спотот е црнецот од Штип.

Забеганиов ги соблече панталоните во градски автобус во Скопје затоа што бил Ден за возење без панталони

Забеганиов ги соблече панталоните во градски автобус во Скопје затоа што бил Ден за возење без панталони

Не е крив дечкото, така прочита во весник :).

Италијанска верзија на „Јас сум чисто Македонче“

Италијанска верзија на „Јас сум чисто Македонче“

Една изворна македонска песна испеана од класична италијанска пејачка која ќе ви допре во срцата и ќе ви го разубави денот. Таа сама научила да ја пее песната од љубов кон Македонија и македонскиот народ.

Просјак

Здраво јас сум Никола Герасимовски имам 34 години и сум лингвист по професија. Мојот живот јас го посветив на откривање на потеклото на многу зборој во македонскиот јазик.
Денес сакам да ви го презентирам зборо “Просјак”.

Како битослките улици се чистат од снегот? Ова треба да се патентира :)

Со трактор и импровизиран дрвен чистач се решаваат проблемите на битолчани со снегот. Фотографиите се сликани на една од поголемите улици во центарот, на улицата „Партизанска“. Во Битола и вчера продолжија врнежите од снег, а беа измерени неверојатни 6 см снежна покривка. Со снегот, градот на конзулите се справи со механизација од „времето на конзулите“. […]

Мешање малтер на сред улица во скопската населба Козле

Мешање малтер на сред улица во скопската населба Козле

Возачите кој како знае нека се снајде, градежните работници се снајдоа :).

Бадниково оро во Кратово

Бадниково оро во Кратово

Ракијата е добра за топлење на ладното, но не и за играње. Автор на видеото Стефан Трајчевски, благодарност до Дарко Филипов.

Малиот Влатко Трајанов го повикува Дедо Боже на Бадник

Малиот Влатко Трајанов го повикува Дедо Боже на Бадник

Лепче и парички, тоа е најбитно :). Интересен адет, веројатно од источна Македонија. Ако некој знае детали кога како и зошто се прави нека напише.

Македонски православен христијански рап

Македонски православен христијански рап

Песната се вика Крстот, а рапува Дејан Симоновски. „За Божиќ ви ја претставувам новата песна “КРСТОТ” со која целта ми е да дадам јасна слика за Хриството раѓање“ – вели Дејан.

Хит на неделата: Парето ми падна

Хит на неделата: Парето ми падна

Искрена песна за времето и местото во кое живееме. Специјален поздрав до сите православни христијани кои вртеа лепче со паричка на Бадник. Во кого се падна паричката кај вас и што очекувате да се смени во новата година?

Жестоко: Што прават група тинејџери на покривите на скопските згради!?

Дружината скопски паркур мајстори се вика TRY2FLY, а некои од триковите што ги изведуваат се да ти смрзне крвта. Наша порака е, правете го ова на земја, а вакви видеа ќе гледаме од другите држави!

Македонска студентска песна – хит на денот!

Македонска студентска песна – хит на денот!

Многу искрен текст кој нема да ве остави рамнодушни. Песната е создадена во студентскиот дом во Штип, со литар црвено вино и малку ракија. Автори на песната се двајцата студенти на електро Ангел и Горан.

Дечково ја однесе својата девојка ноќе на Водно и и приреди изненадување што ќе го памети цел живот

Дечкото се вика Дарко, а девојката Катерина. Видеото е снимено со камера монтирана на автомобилот на Дарко пред 2 дена.

+