Александра Муфчевска прави Јога на Охридско Езеро

Александра Муфчевска прави Јога на Охридско Езеро

Задолжително погледнете сите, а особено мажите!

„Цистерна“ на клупа во Скопје

„Цистерна“ на клупа во Скопје

И пиеше, пиеше и пак пиеше и после нормално треба човекот да се олесни за пак да пие. Автор: Саздовски Владимир – Саздо

Македонскиот пинџур заслужува пет ѕвезди во светското кулинарство

“Мојата мисија е да ја вратам македонската традиционална храна на трпезата”, вели Влатко Огненовски, готвачот од кампањата “Здравјето е избор!” и шеф на кујна во ресторанот Ореов Лад. Авантурист по природа, Влатко го минува светот собирајќи знаења и откривајќи нови вкусови. Целото собрано искуство го носи назад во Македонија, воден од желбата да направи нешто повеќе за домашното кулинарство.

До кога ќе ги чекаме мекиците на Наде?

До кога ќе ги чекаме мекиците на Наде?

Колегите од работа со голема желба чекаат да ги видат мекиците на колешката Наде. Има ли поубава тема за песна од ова ;).

Ново позитивно видео на распеаниот возач на камион Андруш Ангелковски

Ново позитивно видео на распеаниот возач на камион Андруш Ангелковски

Колку и да не сакате фолк, па уште и српски, сепак ќе го гледате Андруш како вози и си ја пее од срце музиката што му се допаѓа.

Мајстор Столе прави хунг-фу на кутија

Мајстор Столе прави хунг-фу на кутија

Опасна техника развиена во кујната на мајстор Столе.

Имам паре како будала :)

Имам паре како будала :)

Типот се јави во контактната емисија во живо и најверојатно сакаше да ја купи водителката :).

Последниот поздрав на Виктор Пецов до својот татко со „СОЛЗИ ВО НЕБТО“

Последниот поздрав на Виктор Пецов до својот татко со „СОЛЗИ ВО НЕБТО“

Песнава ќе ве растажи, затоа што е отпеана од срце и посветена на големиот човек, таткото на Виктор, кој неодамна починал. Музичарите и среќата и тагата ја искажуваат преку музиката.

Најновото видео од најпопуларниот макеоднски камионџија Андруш Ангелковски

Најновото видео од најпопуларниот макеоднски камионџија Андруш Ангелковски

Овојпат ја отпеа „Песната е да ти каже“ на свој начин, додека возеше. Дневна доза позитивна енергија.

За дечкото што си го пресече пенисот во Кочани дозна дури и Хитлер :)

За дечкото што си го пресече пенисот во Кочани дозна дури и Хитлер :)

Јазикот во видеото е оригинал Кочански, исто така и луѓето и настаните кои се споменуваат :).

Комита не се станува, Комита се раѓа!

Комита не се станува, Комита се раѓа!

Ова е доказот на еден татко Комита, дека син му е роден Комита :).

Магичниот трик со шал на малиот Никола Пулковски

Магичниот трик со шал на малиот Никола Пулковски

Детето има само 11 години и одлично го изведува трикот. Сфати ли некој во што е финтата?

Здравко Богдановски, 18 годишниот скопјанец кој растура на кошаркарските терени во Америка

Здравко Богдановски, 18 годишниот скопјанец кој растура на кошаркарските терени во Америка

Ова е иднината на македонската кошарка! Здравко имал среќа да отиде да учи средно и да живее во Феникс, САД, каде што сите врати за кошаркарски успех му се отворени. Здравко има 18 години и допрва ќе слушаме и ќе се гордееме со него. Благодарност до Кице Џингов

Струмичкиот Жан Клод Ван Дам – Џоче Езел

Ова му е прво излегување во јавност, но сигурно нема да му биде последно. Судејќи според фотографијата со лубениците, дечково напорно работи на одржување на својата форма :).

Ова е паркур тимот од Скопје, кој ја претставува Македонија во овој спорт

Ова е паркур тимот од Скопје, кој ја претставува Македонија во овој спорт

Тимот се вика Urban Monsters, составен е од 6 члена, Јован, Атанас, Рамет, Адван, Бесарт и Алексеј, кои тренираат заедно околу 7 години.

Македонска против албанска кафана: Кој прави подобри ќебапи?

Македонска против албанска кафана: Кој прави подобри ќебапи?

Повелете, малку странски хумор на наша сметка :).

Паметно Југо вози без шофер во Гевгелија

Паметно Југо вози без шофер во Гевгелија

Југото паметно, а сопственикот заборавен :).

Канибал во ресторан (виц)

Канибал влегува во ресторан и бара мени. Гледа:
Турист: 120 денари

Македонијо ти ли си? (виц)

Се вратил Трифун во Скопје по 20 годишна печалба во Австралија. Штом слегол на аеродромот, толку му станало мило што згазнал на македонска земја, ги оставил куферите, ги кренал двете раце кон небото и рекол:

Антониот Митровски го свири Кирил Џајковски на тарабука

Антониот Митровски го свири Кирил Џајковски на тарабука

Браво шампионе, ова е јавен повик до Кирил Џајковски, на нареден настап да те земе тебе и да ги исклучи ритам машините! Антонио е средношколец во Средно Музичко Училиште во Штип.

Шаолин монасите од Македонија (2 дел)

Шаолин монасите од Македонија (2 дел)

Дечките имаат свое место, свој храм на Водно, каде што живеат, тренираат и го остваруваат духовниот мир. Ова е вториот дел од приказната.

Чупе, џабе ти е диета – битолски рап 90-ти левел

Чупе, џабе ти е диета – битолски рап 90-ти левел

Само пуштете си ја песната и слушајте го текстот. Некој многу огорчен дечко ќе да е авторот :).

Задникот на Елена Ристеска ја огреа цела Екс-Југославија (4 фото + видео)

Настапот на Елена Ристеска на вчерашното ТВ шоу „Твоето лице звучи познато“ започна со нејзиниот задник во гро план. Еве неколку фотографии и видео, се разбира ;). Шоуто кај нас се емитува на ТВ Сител.

Нови податоци за средните плати во Европа! Македонија е на „завидното“ 4-то место!

Ова се официјални бројки за просечните плати, а ако не знаете како се сметаат, ЗАДОЛЖИТЕЛНО кликнете тука!

Касандра

Сакале ние или не, мораме да признајме дека Касандра како лик во нашата понова историја има остаено еден добар белег. Кога Касандра ќе играше на времето, дури траше серијата од 7 до 8 надвор се слушаше само реката, да се повредиш немаше кој да те спаси. Денот се планираше околу времето на серијата, а важеше поговорката како за Бадник „Кај и да си во 7 за Касандра дома да си“, па дури памтам баба ми сато го навиваше према Касандра, ко ќе почнеше Касандра таја го местеше 7, многу доверба имаше во неа, ако ѓупка.

50 лаги, без кои македонските мажи не можат!

1. Глупости, воопшто не си поправена.
2. Ќе се напијам само една мала чашка оти утре сум на работа.
3. Политичарите влегуваат во парламентот само за да крадат. Јас, ако влезам, нема да крадам, ќе работам за Македонија.

Марсовци во Охрид (виц)

Во Охрид случајно слетуваат марсовци. Ѕвонат на вратата на некој стан. Отвара мажот и целиот уплашен ја вика и жената да види дали нешто му се причинува.

Чудо на природата: Во есен расцвета круша во село Бараково

Честопати природата ни приредува моменти кои не се во сооднос со нашите разбирања за неа. По редот на нештата, овошките цутат на пролет. Но, понекогаш се случуваат и невообичаени работи. На почетокот на октомври повторно расцути крушата во овоштарникот на семејството Митевски. Втор пат годинава на дрвото старо четири години има пупки и цветови. Цутењето […]

Работите во Студентскиот дом „Гоце Делчев“, Скопје течат, ама од таванот и од ѕидовите

Ова е писмото и фотографиите што ги добивме од еден наш студент: „Добив место во Студенски Дом „Гоце Делчев“ Скопје и еве што ме дочека кога на 15 септември 2014 отидов да се вселам. Сликите се од собата која ми ја дадоа и во која немаше никакви услови за живот. Од таванот течеше вода и […]

Кој ќе биде идниот претседател на Македонија? (виц)

За да ги избегнат трошоците за избори, Македонското собрание решава изборот на нов претседател на државата да го направи на современ и поефикасен начин.

+