Куп РЕЗИЛ прашања од екстерното тестирање. Ова е мојата чудесна Македонија!

Да се запраша човек кој го правел системот и како може министерството да си дозволи ваквов резил? А што е најжално, на крај учениците ќе испаднат криви.

Јас сум Македонец, јас сум син на Александар Македонски, јас никогаш не се откажувам!

Дарко Јовковски се иселил во Малта и сака да направи подвиг со кој ќе не мотивира сите нас. Целта му е да направи 300 склекови без пауза, а ако не успее викајте го Питу Гули :). Пријателите се тука да му дадат безусловна поддршка.

Колку прашина има во седиштата на градските автобуси?

Колку прашина има во седиштата на градските автобуси?

Видеово одамна одеше на Мотика, ама заслужува реприза!

Келнерот во еден тетовски ресторан :)

Келнерот во еден тетовски ресторан :)

Убедливо најјакиот момент од македонската „Пеколна кујна“ до сега :).

Каролина го тресна од земја Иван Ивановиќ кој и се пушташе во живо на ТВ

Каролина за претседател!

Апел за Мир, Љубов и Разум!

Апел за Мир, Љубов и Разум!

Ви препорачуваме на сите да ја слушнете силната порака на Христијанското братство! Да живее Македонија!

Купив нови звучки, ај да ги вииме

Купив нови звучки, ај да ги вииме

Дарко Јефремов ја сподели својата радост со сите нас. А новите звучници му се навистина спектакуларни.

Втор дел од приказната за Томче Велковски и неговата шефица

Втор дел од приказната за Томче Велковски и неговата шефица

Мојата шефица рече: Избриши ја песната или ќе леташ од работа. Повеќето знаеме за што станува збор.
Претходно објавената песна „Мојата шефица“ која стана популарна низ цела фирма благодарение на Мотика.
Се осеќаше толку мизерно што цела фирма ја озборуваше. Сам дадов отказ, но песната ќе остане за да биде нејзин срам, а еве и уште една гратис. Поздрав! 🙂

Македонски деца направија пародија на турската сапуница „Малиот Ага“

Македонски деца направија пародија на турската сапуница „Малиот Ага“

Добра смисла за хумор имаат малите :). Ви препорачуваме да погледнете!

Изнервирана македонска мајка во Австралија се враќа дома од работа

Изнервирана македонска мајка во Австралија се враќа дома од работа

„Не можа мениџер на работа да ода и да чиста“ :).

Го помина цело Шишево на 1 тркало и тоа по влечки и со мало точаче :). Талент на денот!

Го помина цело Шишево на 1 тркало и тоа по влечки и со мало точаче :). Талент на денот!

Дами и господа, Кристијан Димовски од село Шишево.

Битолчани се враќаат дома со комбе а ги вози Андруш

Битолчани се враќаат дома со комбе а ги вози Андруш

Спонтана пародија на битолските комичари Солза и смеа.

Македонски пијан 1 мај

Македонски пијан 1 мај

Тајниот рецепт: Тројца мажи, 2 шишиња ракија, 3 гајби пиво и студена река полна со остри камења :).

Македонката против сите полицајци пред Влада

Македонката против сите полицајци пред Влада

Убедливо најсилниот момент од вчерашните протести пред Владата на Република Македонија.

Ова е македонски фристајл рап: Римите ги измислува додека пее

Ова е македонски фристајл рап: Римите ги измислува додека пее

Мозкот на дечково (MartiX Freestyle) му работи 100 на саат, а има и добра битбокс поддршка од Дарко Жица. Респект!

Како гастрабајтер фаќа женска на сред село во источна Македонија?

Како гастрабајтер фаќа женска на сред село во источна Македонија?

Шизикот само што се вратил од Италија, работел на нива, се мачел, ама си собрал пари за добра кола. Мајката на девојката: Играј ќерко играј, не е важно каков е зетот, важно е во Италија.

Кочански кавал рок: Одлична верзија на рок класиката „Ако ми дадеш“

Кочански кавал рок: Одлична верзија на рок класиката „Ако ми дадеш“

Ова е бендот „The Jump“ од Кочани кој направи одлично освежување на песната на Бадмингтонс, особено со кавалот.
Бендот се состои од 4 члена: Зоран Милорадовски – вокал и кавал, Ангел Арсов – гитара, Мартин Трајков – бас гитара и Кире Стојанов – тапани.

Македонија има талент: Ви го претставуваме Глигор Гошев од Гевгелија

Македонија има талент: Ви го претставуваме Глигор Гошев од Гевгелија

Одлична акапела изведба на песната „Supermassive Black Hole“ од британскиот бенд „Muse“.

Легендарната хип-хоп песна „Фатаморгана“ на САФ 15 години подоцна

Легендарната хип-хоп песна „Фатаморгана“ на САФ 15 години подоцна

Срце да го заболи човек, како може после 15 години повторно да ги преживуваме истите работи. Истата приказна, истите проблеми, истите актери, а и едните и другите имаа многу шанси да ја исправат работата и земјава да тргне напред.

Ентони Петроски има 1 година и 5 месеци а веќе ги знае англиските букви и брои до 10

Ентони Петроски има 1 година и 5 месеци а веќе ги знае англиските букви и брои до 10

Додека деца на таа возраст одвај изустуваат по неколку збора, малиот генијалец ги научил сите букви и тоа од англиската азбука.

Пленум бенд му посвети една песна на министерот Адеми :)

Пленум бенд му посвети една песна на министерот Адеми :)

Песната е со хумористична содржина, се разбира, се вика „Ademi sleeps tonight“, а музичарите се Стили, Цоци, Бирка и Металика.

Млад Американец кажува 10 кул факти за Македонија

Млад Американец кажува 10 кул факти за Македонија

Соседите му биле Македонци, па се заинтересирал, истражил и открил 10 неверојатни работи со кои може да се пофали само Македонија.

Бојан Димов од Велес изведува Уширо Маваши Гери еден од најтешките удари во каратето

Бојан Димов од Велес изведува Уширо Маваши Гери еден од најтешките удари во каратето

Бојан Димов е член на карате клубот Гладијатор, има 15 години и пред неколку месеци освои 9то место на европското првенство што се одржа во Цирих.

Краткок филм на тема екологија на средношколците од СУ „Јосиф Јосифовски“ – Гевгелија

Краткок филм на тема екологија на средношколците од СУ „Јосиф Јосифовски“ – Гевгелија

Филмот учествува на натпреварот кој го организира МАССУМ – Младинска Асоцијација на Средните Стручни училишта во Македонија.

Велешките паркур мајстори ја отворија пролетната сезона

Велешките паркур мајстори ја отворија пролетната сезона

Тимот се вика СТГ. Уживајте во нивните паркур финти.

Внимавајте: Македонските нинџи се насекаде околу вас!

Можеби не сте знаеле, но тоа е затоа што не можете да ги видите затоа што се нинџи :).

Преслушување – Став на охридскиот политички аналитичар Керим Коне

Преслушување – Став на охридскиот политички аналитичар Керим Коне

Следува детална анализа за политичката состојба во Македонија :).

Опасен ром пее „Бигабугуле“

Опасен ром пее „Бигабугуле“

Опасно талентиран дечко, со светла иднина пред него. Благодарност до  Сашко Насков и Горан Дамчески

Светско а наше: Најголемите хаус хитови отпеани од Даниел во соработка со Dj Robbie Ray

Светско а наше: Најголемите хаус хитови отпеани од Даниел во соработка со Dj Robbie Ray

Интересна комбинација. Би било убаво да ги видиме на настап во живо.

Креативни и провокативни графити од македонските улици

Некои од нив ќе ве насмеат, но некои навистина ќе ве замислат.

+