Екипа ЗГРЕШЕНИ во живо од студентскиот дом Гоце Делчев

Екипа ЗГРЕШЕНИ во живо од студентскиот дом Гоце Делчев

Мотика хит на денот! Видеото е од хуманитарен карактер :).

Што прават младите на Водно? (Не е тоа што мислите)

Убаво е да се види дека свеста за здаво тело и здрав живот е се поразвиена кај младите луѓе.

Мотивација: Деки Стојчевски од Скопје има 110 килограми, но вежба како ѕвер!

Мотивација: Деки Стојчевски од Скопје има 110 килограми, но вежба како ѕвер!

Екипата е секогаш тука да му даде поддршка, затоа што со таква килажа вакви вежби ретко кој може да направи!
Браво за упорноста, само така се успева!

Болната цена на воздухот во Скопје

Болната цена на воздухот во Скопје

Според истражувањата, загадениот воздух лошо влијае на психата на луѓето и ги тера да прават неразумни работи :).

4 годишниот Максим Балканов веќе скија како професионалец

4 годишниот Максим Балканов веќе скија како професионалец

Максим е од Скопје, но сега живее во Варбург Германија. Почнал да скија кога имал само 2,5 години и сега е веќе махер. Ако си го задржат и македонското државјанство, ќе имаме претставник на големите зимски спортски натпревари.

Ова е Драган Наумчески Гаго од Прилеп, човекот кој ќе го редефинира паркурот во Македонија

Ова е Драган Наумчески Гаго од Прилеп, човекот кој ќе го редефинира паркурот во Македонија

Видеото е снимено во спортската сала во Битола, од страна на паркур тимот Urban Monsters од Скопје, од кој што е дел и Драган Наумчески Гаго.

Се за Мајнкрафт, една од најпопуларните видео игри на денешницата

Се за Мајнкрафт, една од најпопуларните видео игри на денешницата

Гејмерот Исајлоски Кристијан снимил видео во кое објаснува основни работи за играта и дава одговор на прашањето зошто играта со толку лоша графика е толку популарна и профитабилна.

3 кила банани: Сплет новокомпонирани обнародени ромски песни во живо

3 кила банани: Сплет новокомпонирани обнародени ромски песни во живо

Правење сплетови во живо какво што ретко се слуша и гледа! Се гледа дека човекот е многу музикален и знае како да ја забавува публиката.

Талентираниот Трајче Ѓоргиев го доби првиот спонзор

Ценејќи го потенцијалот на Трајче, брендовите Celio* и Springfield му подарија облека од колекциите за пролет/лето 2015 година за следниот настап на шоуто.

Само во градски автобус во Скопје

Само во градски автобус во Скопје

Патниците и шоферот гајле немаат, како ништо необично да не се случува.

Талентирано дете од Кавадарци на тарабука ја тропа музиката од „Полицаецот од Беверли Хилс“

Талентирано дете од Кавадарци на тарабука ја тропа музиката од „Полицаецот од Беверли Хилс“

На почеток не изгледаше надежно, но почекајте некоја секунда додека да распали малиот. Благодарност до Дарко Јорданов

Дејан Манасков растура во германската Бундес лига

После само неколку одиграни меча Манасков се наметна како клучен играч во бундеслигашот Вецлар. Браво мајсторе. Ова се головите од последниот одигран меч.

„Елено моме“ на 8 март во метрото во Виена

„Елено моме“ на 8 март во метрото во Виена

Поздрав до сите македонски гастарбајтери во Австрија и во останатите земји во светот.

Улично вежбање на македонски начин

Улично вежбање на македонски начин

За да се направиш „ѕверка“, не ти требаат многу пари, скапа опрема и протеини. Може и вака!

Спајдермен, Хулк, Ајронмен и Нинџа желки скијаат во Маврово!

И јако и смешно! После 1:19 е делот со хероите ;).

Оригинална акустична изведба на песна од Пинк на Глигор и Теодора

Оригинална акустична изведба на песна од Пинк на Глигор и Теодора

Мотика викенд хит! Гордост е да слушнеме волку добра преработка од Македонија.

Бомбааа!!!

Се поврзуваме директно од прес центарот на новата власт … Драги мои следбеници и фанови, контра фанови, потајни фанови,роднини, другари, другарки, пријатели, пријателки, контра пријателки и средношколки. Спонзоруши, старлети и по старо ороспии, чест ми е да најавам дека конечно диктатурата кај нас дома падна, конечно победи демократијата и по долги години успеав јас Владимир […]

Што прават децата во Кичево пред казино?

Што прават децата во Кичево пред казино?

Вежбаат ли вежбаат, за кога ќе пораснат да знаат…

Сложена математика од Ице од Струмица

Сложена математика од Ице од Струмица

Ако некој успее да му ја реши задачата на Ице Ќупо од Струмица нека се јави. Ги очекуваме вашите коментари со точните одговори.

Многу дува на патот Кочани-Штип

Многу дува на патот Кочани-Штип

Шизиците возат кабриолет со покрив :).
Автор: Сашко Насков

Македонецот што тргна на мисија да им помага на бездомниците низ Европа

Македонецот што тргна на мисија да им помага на бездомниците низ Европа

Започна пред неколку дена во Скопје, а сега е веќе во Милано, Италија и ни испрати ново видео. Што мислите вие за неговата идеја?

Современо раскинување преку пораки

Нема безбеден начин да се раскине денес. Ако преку телефон се слуша, преку чет се гледа на Мотика :).

Што се може да се види во градските автобуси во Скопје (7 фото)

Секое возење со градски автобус во Скопје е приказна сама за себе, особено во вторник, петок, сабота и недела.

Топ 10 детски маски на Струмичкиот карневал 2015

Во склоп на Струмичкиот карневал, секоја година има и еден дел посветен на најмалите. Ова е наш избор од 10 најсимпатични детски маски. Автор на фотографиите е Столе Ангелов, а целата фотогалерија можете да ја видите на следниот линк.

Скопските улични вежбачи од групата БАР МАК: Напорната работа го победува талентот!

Скопските улични вежбачи од групата БАР МАК: Напорната работа го победува талентот!

Во уличното вежбање најважна е напорната работа, или како што велат момците од БАР МАК „Напорната работа го победува талентот, ако талентот не работи напорно!“ Предупредување: Некои од вежбите што ги прават не се обидувајте да ги имитирате, може да се повредите!

Дечко гледа порно на мобилниот на улиците на Тетово

Дечко гледа порно на мобилниот на улиците на Тетово

Македонска скриена камера.

Анонимуси упаднаа во живо во вестите на Канал 5

Анонимуси упаднаа во живо во вестите на Канал 5

Вонредни вести!

Тролање на новокомпонираните Македонски Анонимуси

Тролање на новокомпонираните Македонски Анонимуси

Иако Мотика не е место за политички препукувања и ретко ставаме политички теми, сепак некој опозиционер добро го средил видеово :).

Тимот на Македонија во боб четворосед

Тимот на Македонија во боб четворосед

Кога можеа Јамајканците да направат тим за санкање, можеме и ние! Дејствието се случува „Кј Антенине“ во Охрид. Актерите се членовите на мото клубот „Кј Антенине“, а специјално дизајнираната патека е на Галичица.

Студент му пее песна на министерот Адеми

Студент му пее песна на министерот Адеми

Песната се разбира е хумористично-сатирична, а прв и последен пат е изведена во рамките на Автономната Зона.

+