Со трактор и импровизиран дрвен чистач се решаваат проблемите на битолчани со снегот. Фотографиите се сликани на една од поголемите улици во центарот, на улицата „Партизанска“.

Во Битола и вчера продолжија врнежите од снег, а беа измерени неверојатни 6 см снежна покривка. Со снегот, градот на конзулите се справи со механизација од „времето на конзулите“.

bitola3

bitola1

bitola2

Автор: Сообраќајни Инженери

Сподели на Facebook
пати видено