Најлудата македонска снежна креација (ВИДЕО)

Најлудата македонска снежна креација (ВИДЕО)

Многу мерак прави снегот :). Автор на ова современо уметничко ремек дело е Стефан Шентевски.

НИЕ (запирка) ДРУГАРИТЕ се одличен акустичен бенд од Битола

НИЕ (запирка) ДРУГАРИТЕ се одличен акустичен бенд од Битола

Уживајте во нивната изведба на песната „Down On My Knees“.

Предновогодишно панк-фолк лудило: Жаклинааа љубов мојааа…

Предновогодишно панк-фолк лудило: Жаклинааа љубов мојааа…

За вашето убаво празнично расположение ќе се погрижат Цане и Хартбрејерси.

Фудбал на снегот во центарот на Берово

Фудбал на снегот во центарот на Берово

Че пием рачија па после че играм фудбал фоф снего 🙂

Македонски рулет

Македонски рулет

Треба да размислиш добро дали си спремен за уште еден круг :).

Дневникот на еден студент

…Првио пат ко ојдов на испит кај него чоеко ме пречека во кабинето многу весел и ведар, се пoздравивме а тој отворено онака ми вели “Ти колега че полагаш или че плајчаш?”.

Се сеќавате ли на песната „Келнерот“ од Ена Веко?

Се сеќавате ли на песната „Келнерот“ од Ена Веко?

Бевме пријатно изненадени кога ја добивме оваа рокенрол верзија од песната и моравме да ја споделиме со вас. Уживајте во вокалот на Магдалена Иванова, со поддршка на Јордан, Драган и Александар од групата SheXpеare.

2-годишниот Ѕвездан Михајловски ќе ви ја отпее Жал за Деспина

2-годишниот Ѕвездан Михајловски ќе ви ја отпее Жал за Деспина

Браво за Ѕвездан, цела песна ја научил, а и мелодијата ја фати перфектно :). Позитив на неделата!

Моќната реклама на фолк пејачката Елена Велевска за Крисмасо во Канада

Кампањата се одвива главно на социјалните медиуми, главни актери се 3 деца со испечатени маички, а пораката е следна:
„Да знајте че прајме Крисмас сега, да ни кам сите на Крисмасо, че пејт Елена да си купиме тикетс за на парти. Рингајте на операторо да пее и за Нова Година. Сите кам на Елена Фелевска.“

Отец Иларион Брегалнички ПРОТИВ Баба Ванѓа

Отец Иларион Брегалнички ПРОТИВ Баба Ванѓа

Еве што мисли црквата за Баба Ванѓа. Што мислите вие? Претераа ли нашите телевизии во величење на пророчицата? Изјавата е превземена од Телевизија Д1 Делчево

Ширење позитивна енергија и новогодишна магија во Велес

Ширење позитивна енергија и новогодишна магија во Велес

Одлична идеја на велешките паркур мајстори, да ги забавуваат и расположат најмалите во пресрет на новогодишните и божиќните празници.

Камион во Гостивар на раскрсница си ја заборавил приколката

Камион во Гостивар на раскрсница си ја заборавил приколката

Кога ќе стигне на местото за истовар сигурно ќе му текне :).

Како Ангела Игновска си направи необична и прекрасна новогодишна елка?

Како Ангела Игновска си направи необична и прекрасна новогодишна елка?

Гледајте ја и ако ви се допадна резултатот направете си и вие ваква елка… додека сеуште има време ;).

Паѓања со велосипед на Водно

Паѓања со велосипед на Водно

Доста гледавме монтирани возења без грешка, да видиме колку навистина е опасно да се пуштиш со велосипед по планинската патека надолу по Водно.

Тони од Моноспитово: Уф да го е*ам интернетот

Тони од Моноспитово: Уф да го е*ам интернетот

Порано беше поедноставно, пушти касетата нека врти и не се замарај, а сега една песна не можат да му пуштат на човекот да се расположи.

Македоснки пејачи на привремена работа во Италија снимија спот

Македоснки пејачи на привремена работа во Италија снимија спот

Можеби отишле да работат на лозјата, но талентот ќе си го најде патот до успехот. Песната е на италијански и доста добро звучи, а дечките се од Радовиш. Насекаде не има, а особено во Италија… Мојата чудесна Македонија!

Индекс или пасош? Силна видео порака од студентите што преку протести си ги бараат своите права

Индекс или пасош? Силна видео порака од студентите што преку протести си ги бараат своите права

Студентите не се ДЕЦА! Седнете и разговарајте, интересите на студентите треба да ги штитите!

Како Aмерика и светот реагира кога им кажувам дека сум од Mакедонија?

Како Aмерика и светот реагира кога им кажувам дека сум од Mакедонија?

Погледнете како реагираат младите луѓе од светот кога ќе им ја спомнете Македонија! Автор на видеото е Натали Башоска, 19 годишна девојка од Охрид, која студира Режија во Њујорк.

Албанец со заби крева вреќа брашно

Албанец со заби крева вреќа брашно

Вреќата тежи најмалку 25 килограми, а ја крена само со заби, без никаква помош.

Македонија има талент: Пукачо со глас како славеј

Македонија има талент: Пукачо со глас како славеј

Кога викна на 15 секунда… ни славеј не му е рамен. Еј девојко ЕЕЕЕЕЈЈЈЈ!!! :).

Македонскиот 2 годишен диџеј Ангел, микса, растура

Македонскиот 2 годишен диџеј Ангел, микса, растура

Ако денот по утрото се познава, тогаш Ангел се знае што ќе биде кога ќе порасне. Закон е малиот.

Столе од Кочани бара жена преку видео порака на интернет

Столе од Кочани бара жена преку видео порака на интернет

Има фирма, дуќан, куќа на 2 спрата. Годините не се важни, важно е да се согласи за брак. На кого му е до смеење нека се смее, а ако има сериозни кандидатки нека му се јават на господинот, да се усреќи.

Камен пијан српски коментатор

Камен пијан српски коментатор

Коментаторот е на РТВ Крушевац. Јазикот му се плетка а тонот не се менува.

Мајка му му рекла на Мартин да ја загрее книгата

Мајка му му рекла на Мартин да ја загрее книгата

Браво за креативноста, само внимавај да не направиш пожар кога ќе го загреваш столчето :).

Александар од Ирак ќе ви ја отпее песната „Домаќине“

Александар од Ирак ќе ви ја отпее песната „Домаќине“

Се гледа дека има нешто од гените на Александар Македонски :). Автор: Сале Џи

Нашите слики од Меморија во изведба на Игуана

Нашите слики од Меморија во изведба на Игуана

На оваа убава македонска песна ќе ве потсетат Тања Димова (вокал), Александар Трајанов (гитара) и Јордан Манов (амбиентална соло гитара).

Свети Николе презентс: Американки кои сакаат да учат Македонски

Свети Николе презентс: Американки кои сакаат да учат Македонски

Чудни работи се случуваат во Свети Николе.

Македонецот Илче живее во Чикаго и растура со своите хитови по Америка и Канада

Македонецот Илче живее во Чикаго и растура со своите хитови по Америка и Канада

Најголем успех му е 1 место на сингл листата на MTV Canada во 2013 година. Песната што ќе ја видите во продолжение му е заедничка со Блаже.

Американски етно бенд ја свири „Зајко Кукурајко“

Американски етно бенд ја свири „Зајко Кукурајко“

Убаво е кога ќе се слушне како нашето народно богатство освојува нови територии, но загрижува тоа што луѓево некој ги излажал дека ова е бугарска песна. Мораме под итно да се организираме и да се активираме на интернет, затоа што непријателите одамна се организирани и вршат пропаганда на сите страни.

Битолските улични вежбачи Талевски и Ацевски

Битолските улични вежбачи Талевски и Ацевски

Уличното вежбање станува се попопуларно кај нас. Време е веќе да се организира и некој официјален натпревар.

+