Фудбал 2 на 2 (игра)

Секој тим се состои од играч и голман. Изберете го вашиот омилен тим и станете светски шампион.

Небесна мисија (игра)

Нападнете ги непријателите со вашето летало, надградувајте го леталото и вашите вештини.

Боја и контраст (тест)

Се што треба да направите е да кликнете на полето што е со различна боја од другите. Звучи едноставно нели? НО… Ајде кликајте и резултатите пишувајте ги во коментари.

Убиец на вонземјани (игра)

Помогнете му на космонаутот да се справи со вонземјаните.

Дом на духови (игра)

Богатата сопственичка сака да го продаде својот замок. Но, во него живеат духови. Ако го продаде, замокот ќе биде срушен и духовите ќе исчезнат. Добро исплашете ја жената за да не се врати повеќе таму.

Рушење со динамит (игра)

Кревајте во воздух мостови, кули и возила.

Каскадер (игра)

Пресметајте ја оптималната брзина со која ќе го возите возилото за безбедно да се приземјите.

Фудбалче (одлична игра)

Онлајн верзија на популарната класична игра. Пробајте ја и во двојки.

Бегство (игра)

Помогнете му на желето да ги избегне препреките и да стигне до клучот на секое ниво.

Камионче од желе (игра)

Возете низ убавите пејзажи во земјата од желе. Игра со интересна физика.

Ракомет (игра)

Конечно игра од најпопуларниот спорт во Македонија!  Време е за нови височини, нови остварувања и нови задоволства. 0

Луд татко (игра)

На таткото му дојде преку глава постојано да им дава пари на децата за слатки. Тој знае дека се штетни и реши да ги уништи сите слатки во продавниците. 0

Синото топче оди во Вселената (логичка игра)

Распоредете ги предметите од долната лента за да му направите пат на синото топче до ракетата.

Рубпик (игра)

Униката логичка игра во која треба да ги поставите квадратчињата на точната позиција. 0

Зомби инвазија (игра)

Нормалниот работен ден во канцеларија е нарушен од ненадејна зомби инвазија. 0

Три во ред (игра)

Нова верзија на легендарната класична игра, која нема човек што не сака да ја игра. 0

Јапонска 3D логичка игра

Нова усовршена верзија на логичката игра на Мотика која ги сруши сите рекорди на играност во Македонија (над 1 милион пати). Овој пат играте во тридимензионален простор. Пронаоѓајте ги истите коцки и спојувајте ги. 0

Издржлив дечко 2

Хард кор игра! 0

Пирати (игра)

Вие сте капетан на пиратски брод. Подгответе ги вашите топови и тргнете во лов на легендарното богатство. 0

Фудбалски глави

Предупредување: Заразна игра! 0

Јапонска логичка игра

Ваша задача е да најдете парови од исти слики кои можат да се поврзат со искршенa линија, со најмногу 2 прекршувања под агол од 90 степени. 0

Формула 1 херој

0

Мини голф во градината

0

Кошаркарски шампионат

0

Храбриот витез

0

Пинбал фантазија

0

Шпенадли во боја

Тестирајте си ги рефлексите со оваа едноставна, но заразна игра.

+