Четворица рибари спасуваат кученце од сигурна смрт во водата откако некако завршило далеку од брегот

По шест часа риболов, Ригоберто, Мишел Флорес забележал како нешто се движи во водата стотина метри од Ла Паз заливот, Калифорнија Сур,...

Срцезатоплувачко видео од покана за матурска забава, помеѓу двајца млади, чија љубов е посебна

Дејвид Коуан и Сарис Гарсија се познаваат повеќе од една деценија и сега се момче и девојка. Сарис која е во тимот на мажоретки во средното училиште „Лејк Брантли“ во...

Човек кој ги изгубил екстремитетите, а за малку и животот поради близината со своето куче, не сака да се откаже од него

Грег Мантефел, од Висконсин, верувал дека настинал кога го фатила треска, повраќање и дијареја во јуни минатата година. Меѓутоа, кога бил пренесен во болница, лекарите откриле дека страда од нешто...

Никогаш не е предоцна! Ќерката му ја оствари „обичната“ желба на нејзиниот 93-годишен татко, за роденден

Најчесто кога станува збор за уживање во животот за многу работи велиме дека „има време“. На пример: Треба да си земете одмор од работа- има време, треба да се јавите...

Добрината не се смета во пари! Бездомник ѝ помага на жена кога заглавила со автомобилот на паркинг

Ана, сопственичка на кафуле „Jessie Jean's Coffee Shop“ во градот Огден, Јута погледнала низ прозорецот и забележала нешто што ѝ го стоплило...

Девојка стана „грмушка“ за да го направи денот на нејзината сестра посебен

Врската помеѓу сестрите е многу силна и границата што би направиле сестрите една за друга е бесконечна. Без разлика колку и да изгледа смешно и глупаво сестрите прават сѐ една...

Верверицата го блокирала патот на жената за да ѝ покаже нешто многу важно

Случајна минувачка, жена по име Тиа Пауел, се шетала низ паркот Кианис во Вилијамсбург, Вирџинија, кога одеднаш забележала дека една верверица ја...

Луѓе поднесувале жалби за мачка-скитник, па затоа од фирмата решиле да ја преземат најсоодветната мерка

Малиот Леон бил како и секоја друга мачка скитник, лутал по улиците и барал остатоци од храна за да преживее. Еден ден влегол во зградата на „Редот на адвокатите на...

Таксист херој, спаси бремена жена да не остане жртва на трговија со луѓе

Тахир Мехмуд бил на вообичаениот работен ден со неговото такси возило, кога во автомобилот му влегол непосакуван патник. Еден маж ставил бремена жена во неговото такси, која требал да ја...

Жена од тага пишала СМС на бројот на нејзиниот починат брат и добила неверојатен одговор

Пред 6 месеци една жена го изгубила својот сакан брат. За да се чувствува подобро, од тага често му пишувала пораки на неговиот број, кажувајќи му убави зборови кои сметала...

Храбар питбул го дал својот живот за да спаси две деца од смртоносна змија

Кучето, Зевс, се дружело во градината со двајцата најмлади членови на семејството Ричардсон пред нивниот дом во округот Семтер, Флорида, кога одеднаш се појавила голема...

И двајцата мислеле дека другиот е мртов, но 75 години по Холокаустот братучедите се конечно заедно

Веројатно повеќето од нас поминуваат низ некои тешкотии во текот на нашите животи, но мора да признаеме дека мизеријата и тешкоиите кои ги носи војната не можат да се споредат...

Овој маж стана познат со своето меме и сега го користи за да спаси човечки животи

Со голема моќ доаѓа голема одговорност: сите го знаат мемето од момчето кое што трепка и сега тој ја користи својата слава за добро. Тој беше главниот гиф за збунетост,...

Девојче во инвалидска количка не можело да оди на излетот за планинарење, но нејзиниот наставник направи неверојатен потег

Сите деца се радуваат кога наред ќе дојдат училишните излети без разлика колку се блиску. Тоа е една можност децата да се дружат и да се забавуваат во природата. Едно...

Неизмерна љубов или грешка? Оваа жена дала отказ од работа за 2 месеци да го бара своето милениче

Многу сопственици на домашни миленици би направиле сѐ за своите крзнени пријатели и би го поминале „целиот свет“ доколку ги изгубат, за да ги најдат. Сепак оваа сопственичка на куче...

Секое утро жителите на Франкфурт поздравуваат необичен пријател кој има необична навика

Секое утро во Франкфурт можете да ја видите Џени, кобила која оди на долга прошетка секое утро и тоа сосема сама. Таа оди според истата рутина веќе цели 14 години...

Оваа жена му подарувала хамбургери на Кристијано Роналдо, додека „молел“ како дете

34-годишниот напаѓач на Јувентус упати апел за пронаоѓање на мистериозните вработени во Мекдоналдс, вклучувајќи и жена по име Една, за време на интервјуто за ИТВ со Пирс...

Ова куче-херој загинало додека спасувало цело семејство од пожар

Во 2 часот наутро на 17-ти септември семејството Батлер мирно спиело во својот дом во Брадентон, Флорида кога на нивното поткровје избувнал пожар. Додека пожарот се проширил низ куќата алармот...

Доообро утро! Кучето сакало малку да се истегне после спиење, па дремнало уште малку

Дневна доза позитивна...

Овој водоинсталатер покажал што значи да се има големо срце кога помош му побарала 91-годишна баба

Не носат сите херои наметки, очигледно, некои од нив доаѓаат облечени во облеката на водоинсталатер. Неодамна водоинсталатер од Барнли, Ланкашир по име Џејмс Андерсон се здоби со заслужено признание за...

11 илустрации на мајчинските чувства после кои ќе сакате силно да ја прегрнете својата мајка

Љубовта на мајките, неисцрпна и несебична, го опфаќа целиот наш живот. Ова е најголемото богатство што премногу често го земаме здраво за...

Ова е најмалата мачка во светот и сега можете да ѕирнете во нејзиниот минијатурен живот

БиБиСи сподели видео во кое се докажува дека нашите крзнени пријатели продолжуваат да наоѓаат начини да станат уште послатки отколку што мислевме. Ѕведата во видеото е едно ретко животно кое...

11-годишно момче продава зеленчук секој ден пред училиште за да го спаси животот на својот брат

Младо момче од Кина ни покажува на сите што значи безусловната љубов. 11-годишниот Јан Јиханг минатата година ја донираше својата коскена срцевина за да го спаси својот критично болен брат...

Оваа хероина го преживеа ракот и стана првата жена која 4 пати непрекинато го преплива Ламанш

Сара Томас нурнала во немирните води во недела и по 54 „кратки“ часови, таа го освои Англискиот канал...

Романтика на 2 тркала: Професионалниот велосипедист ја запроси својата девојка за време на трка

Шпанскиот велосипедист, Исус Езекера, 28 години, беше еден од главните актери на последната фаза на трката околу Шпанија со велосипед. Исус беше на 71 км до целта, кога наеднаш се...

Малото слонче има добра душа: Човекот се „давеше“ во реката, а тоа побрза да го спаси

Другите слонови од резерватот очигледно ја виделе финтата многу пати, но малото прв пат се наоѓа во ваква ситуација и побрза да помогне. Позитив на...

Дедо со витилиго плете кукли за да ја врати самодовербата на децата кои страдаат од оваа болест

Витилиго е болест која зафаќа скоро 3 милиони Бразилци и се состои од губење на бојата на кожата во одредени области на телото. Иако постојат бројни третмани за борба против...

Премногу случајности во еден ден: Бебе кое се роди на 9/11, во 9:11 часот, тежи 9 фунти и 11 унци

Бебето, по име Кристина Малоне-Браун, е родено во болницата „Методист Ле Бонхер Германтаун“ во Тенеси. Среќните родители Каметрион и Џастин Браун изјавиле: „Имаме вистинско девет/единаесет бебе“. Според родителите, „докторот бил...

Малото момче не сака да оди во градинка, но за среќа сѐ уште постојат прекрасни луѓе

4-годишниот Алекс Џонсон неколку дена пред да тргне во градинка ѝ кажувал на својата мајка дека е многу возбуден и дека едвај чека да оди. Но, веднаш штом стапнал во...

Жена посвоила постаро куче затоа што изгледало како нејзино кутре од детството, но приказната добила неверојатен крај

Да се изгуби најдобриот пријател е тешко. И без разлика дали станува за човечки или пак крзнен пријател, болката сепак постои. Секој што некогаш доживеал ваков вид на кршење на...

+