„Добив едно дете, па близнаци, па тројка“: Мајка го документира животот со нејзиното големо семејство

Семејството е најважната работа во животот сите ние сме спремни да жртвуваме многу за своите најмили. Најчесто големината на семејството се планира, но понекогаш животот може и да ве...

Срцезатоплувачкиот момент во кој 8-годишното момче го теши своето аутистично пријателче на првиот училишен ден

8-годишно момче го разнежи светот со неговиот неверојатно несебичен гест кога решил да го утеши аутистичниот соученик, кој сега му е добар пријател, на првиот училишен ден во Канзас,...

Овој коњ и мачор имаат нераскинливо пријателство веќе 6 години, на кое секој човек ќе им подзавиди

Коњот Чампи и мачорот Морис се најдобри пријатели повеќе од 6 години, тие се дружат секој ден, и покрај тоа што двајцата имаат пријатели од своите...

Срцезатоплувачки избришани сцени од „Госпоѓа Даутфаер“ покажуваат колку беше неверојатен Робин Вилијамс

Во август 2014 година, светот изгуби неверојатен талент кога почина Робин Вилијамс. Неговата ќерка Зелда го кажа најдобро во пресрет на неговата смрт: „Светот засекогаш ќе е малку потемен, помалку...

Модерна бајка: Како една скината банкнота спои пар по 5 години и им подари брак кој трае веќе 35 години

Секој сака барем еднаш во животот да почувствува голема љубов и романтика, но наслатко е кога романтиката ќе се појави кога најмалку се очекува. Керен Б. Каплан реши да ја...

Ова азиско бебе игра подобро од тебе! (Позитив на денот!)

На почеток му требаше еден момент додека да го фати чекорот, за потоа да...

Среќата е во малите нешта: Девојка со Даунов синдром си го оствари својот сон така што го доби омиленото работно место

21-годишната Грејс Фленери од Синсинати, Охајо, долго време посакувала да си го оставри својот сон и да го работи она што го сака. Девојката со Даунов синдорм едноставно знаела дека...

Ова мало девојче ги долови „последиците“ од првиот училишен ден и го насмеја светот

Не е лесно да се оди на училиште, барем за секое дете е така. Додека ние не сакаме да одиме на работа, а потоа да правиме ручек или да ја...

Чудесниот момент во кој 5-годишно девојче од Русија е пронајдено од спасувачите по 4 дена во шума со мечки

5-годишно девојче од Русија избегало од канџите на кафеава мечка откако било спасено од службите за итни случаи. Зарина Авгонина се изгубила во руската тајга, откако се обидела да ја...

Богатството се гледа во хуманоста: Џон Бон Џови отвори 2 добротворни ресторани, за луѓето да јадат без да платат

Џон Бон Џови е човек кој носи многу шапки: Тој е еден од највлијателните рокери во музичката индустрија и тој е актер на познати ТВ-емисии како Али МекБил. Исто така,...

Сурферот решил да ѝ исполни една од неостварените желби во животот на својата 82 годишна мајка

Кога ќе си заминеме од овој свет, не треба да имаме работи кои сме сакале а не сме ги направиле. На бабата не ѝ останало уште многу време, но не...

Бебето ќе ви покаже како правилно се јаде роденденска торта!

Целото семејство се собрало да го прослави првиот роденден на малата Хенли, но таа си има свој начин на забава. Се знае дека за роденден се јаде торта и Хенли...

Приказната за малото момче кое постапува многу возрасно за своите години

Кој од нас во детството не се справил со „спасување“ на животни? Или сме носеле маче дома од улица, или пак сме нахраниле повредена птица. Но, 8-годишниот Роман Мекон стана...

Трогателна животна приказна: 25-годишно момче починало од рак, а по само неколку минути од болка заминал и неговиот најдобар пријател

Стјуарт Хачисон бил дијагностициран со тумор на мозокот во 2011 година, кој се повлекол во 2014 година и повторно се појавил во 2018 година кога ракот се проширил и на...

Поспаната чивава не може да се справи со пеењето на бабата

Видеата од животните можат да бидат многу моќни, некои од нив знаат добро да нѐ насмејат, а други да ни ги насолзат очите има и такви видеа кои само ни...

Проектот на литванската фотографка покажува како мајчинството ги трансформира жените

Се разбира, мајчинството фундаментално го менува животот на жената. Ова го забележа и литванската фотографка Ваида Маркевичиут-Размиславиче, која го креираше проектот „Стани мајка“. За негово спроведување, таа избра 33 жени...

Нуркач пронајде GoPro во близина на водопад и донесе мир за едно скршено семејство

Рич Алоха нуркал во близина на Фостер Фолс, државен парк во Тенеси, кога во еден момент пронашол GoPro камера. Тој решил да погледне што има во неа и доколку може...

Жена мислела дека има камења во бубрезите, но излегло дека во себе носи тројна среќа

Данет Глиц, од Штургис, Јужна Дакота почнала да чувствува болка во грбот и на двете страни од стомакот на почетокот на овој месец. Бидејќи претходно имала камења во бубрег, таа...

Совршена публика! Група на кучиња водичи беше идеална публика во театар каде што учеа како да ги придружуваат сопствениците со специјални потреби

Фотографијата на која се гледаат група кучиња водичи како гледаат театарска претстава на Били Елиот во Канада, стана вирална. Претставата е наменета за лица со посебни потреби, а кучињата тренираат...

Детенцето болно од рак морало да седи затворено дома во карантин, а еве што направија соседите за да го развеселат

Ракот е најопасната болест на денешницата и е навистина физички и психички тешко кога една личност се бори со него, а особено е тешко кога станува збор за мало дете....

Девојче на кое ми биле дадени уште 6 часа живот, за неколку дена ќе го прослави својот прв роденден

Девојче родено со сериозна срцева маана и чие преживување се смета за „чудо“ наскоро ќе го прослави својот прв...

Семејство пишало порака на погрешен број за раѓањето на новиот член и реакцијата од другата страна е непроценлива

Најчесто кога ќе свртите погрешен број следи „извини“ и „нема проблем“ и тука завршуваат работите. Но, не и за ова семејство. Новите родители Линдзи и Марк Лешли не можеле да...

Оваа „урбана“ лисица не се срами да си побара малку нежност од човекот во пабот

Гери Синс си седел во паб во Англија со партнерката и си пиел пиво, кога во еден момент забележал нешто во што првин не му се...

Млад маж е прогласен за „ангел на летот“ откако ѝ станал поддршка на 96-годишна баба која летала прв пат

Еден млад маж беше прогласен за херој откако беше фотографиран како ѝ пружа поддршка на 96-годишна старица за време на четиричасовен лет од Сан Диего до Нешвил. Неговата љубезност била...

Ова е вистински подарок за мало дете, а не мобилен телефон или кинеска играчка!

Нема дете кое ќе остане рамнодушно на ваков подарок. Позитив на...

Учениците собрале пари и му купиле подарок што го расплака професорот по наука, кој секој ден пешачел по 2 часа само за да ги учи

Професорот по наука Цезар Пунзалан (50) пешачи по 8 километри во еден правец за да стигне до средното училиште во Лагуна, Филипини. Неговите чевли биле стари и веќе искинати, па...

6-годишното момченце ужива да се грижи за својот прадедо со деменција

6-годишно грижливо момченце од Вирџинија одлучи да му го исецка компирот на неговиот стар прадедо и да му помогне да јаде. Малиот Колтон Кит внимателно го храни 79-годишниот старец кој...

5-годишно момче решило да си порача пица од момците во сино и никој не очекувал ваква реакција

Некои пицерии ветуваат дека ќе испорачаат за 30 минути или помалку, но очигледно дека тоа не било доволно брзо за петгодишно момче од Флорида, кое утврди дека неговата потреба за...

Самохран татко се грижел за повеќе од 50 млади момчиња во последните 12 години

Откако ќе го достигнат својот 18-ти роденден, 20 проценти од тинејџерите кои се во системот на згрижување во САД веднаш ќе станат бездомници. Уништувачки 60% од младите мажи кои ќе...

Оваа невеста си го исполнила необичниот сон, првата вечера со нејзиниот сопруг да ѝ биде во ресторан за брза храна

Некои парови имаат потреба од бројни предјадења, раскошни менија и исклучителни сребрени производи за нивниот пост-свадбен оброк, но една невеста имаше многу поедноставен сон, класичен двоен бургер од...

+