Упатство со фотографии. Се што ви треба е едно пиле, зачини и блендер.

Купете 1 пиле, излупете му ја кожата и отстранете ги коските. Користете нож, а ако не сте доволно вешти и ви остане месо по коските, сварете ги и направете вкусна супа од остатоците. Потоа на ред е блендерот и стандардната процедура на правење плескавици.

01

03

04

05

06

07

08

09

10

11

12

13

14

15

16

Хероите на нашето време не се политичарите и богаташите, туку обичните луѓе со своите мали, но големи подвизи. На каналот Победници, хероите на нашето време се на прво место.

Сподели на Facebook
пати видено