Да го започнеме денот со насмевка на лицето!

Да го започнеме денот со насмевка на лицето!

Вработениов во продавница за бела техника ќе ни помогне во тоа. Позитив на денот!

Јако: Кога песната ќе те погоди директно во срце…

Јако: Кога песната ќе те погоди директно во срце…

Се забавува како да му е последен ден од животот! Песната е „San Salvador“ од David Moleon.

Традиционална игра на пристаниште во Италијанскиот град Галиполи

Традиционална игра на пристаниште во Италијанскиот град Галиполи

Настанот „Cuccagna a mare“, што во превод значи богатство во морето, се одржува секоја година на пристаништето во Италијанскиот град Галиполи. Целта на натпреварувачите е да успеат да го дофатат знамето одејќи боси по мрсен столб. Паѓањата се она што го прави настанот интересен и смешен.

Како сам да запалиш булдожер со слаб акумулатор?

Како сам да запалиш булдожер со слаб акумулатор?

Луѓето од западните земји нема да го разберат ова. Дури и кога нема кој да турка и нема кој да влече, има начин да се запали булдожерот. Само треба мозок и брзина.

Мотика изум на годината: Направа за облекување чорапи

Мотика изум на годината: Направа за облекување чорапи

Ви здосади секој ден да се борите со мачите со своите чорапи? Не очајувајте! На вашите тешки маки и проблеми им дојде крајот :).

Мало девојче се натпреварува со професионален војник во правење склекови

Мало девојче се натпреварува со професионален војник во правење склекови

Му одржа лекција на елитниот американски маринец.

Кога срамежливиот дечко конечно ќе собере храброст да ја покани девојката на состанок…

Кога срамежливиот дечко конечно ќе собере храброст да ја покани девојката на состанок…

Ова им се случило на многумина, но дечково брзо успеа да се опорави од шокот и да го возврати ударот.

Одлична јапонска финта за ефикасно лепење ханзапласт на прст

Одлична јапонска финта за ефикасно лепење ханзапласт на прст

Како до сега не ми текнало ова?

Како кола преминува надојдена река во северна Русија?

Како кола преминува надојдена река во северна Русија?

Нема мост!? Не е проблем! 🙂

Готвач покажува како од обична крастиавица се прави уметничко дело

Готвач покажува како од обична крастиавица се прави уметничко дело

Готвачот е мајстор за правење суши, а ова е само една од неговите креации.

Многу јака финта со која дечково може да ја фати било која девојка

Многу јака финта со која дечково може да ја фати било која девојка

Со помош на другарите и другарките, муабетот со „недостижната“ девојка која има дечко се сврте за 180 степени.

Симпатичното дуо, татко и ќерка, се забавуваат играјќи на песна од Тејлор Свифт

Симпатичното дуо, татко и ќерка, се забавуваат играјќи на песна од Тејлор Свифт

Позитив на денот! Секој татко, секојдневно треба вака да се забавува со своите деца!

Видео кое ќе ве потсети на вашата прва љубов: Шизик на годината на бејзбол натпревар

Видео кое ќе ве потсети на вашата прва љубов: Шизик на годината на бејзбол натпревар

Браво за малиот кавалер, кој знае како да го освои женското срце. Подарокот не мора да биде скап, она што е важно е вниманието. Секоја чест за храброста која ја има ова 12 годишно момче.

Научете како да препознаете лажна насмевка

Човеков за 59 секунди ќе ви објасни како да препознаете дали некој е навистина среќен што ве гледа. На почетеок на видеото обидете се да погодите која насмевка е лажна а која искрена. Тајната е во очите.

Вистинската приказна за мечот Екскалибур

Вистинската приказна за мечот Екскалибур

Позади секој успешен маж стои жена која го натерала да го направи успехот :).

Двајца храбри истражувачи се спуштаат во најопасниот активен вулкан во светот, Марум

Подгответе се за несекојдневна авантура, на едно од најопасните и најсмртоносните места во светот, со чести експлозии на лава. Сем Косман и Џорџ Коуроанис станаа првите истражувачи во светот кои дојдоа буквално на работ на внатрешноста на најопасниот и најнедостапниот вулкан во светот, Марум. Повеќе луѓе стапнале на месечината отколку на оваа спектакуларна смртоносна локација […]

Најдоброто од македонските твитерџии

Доколку сакате слатко да се изнасмеете и да прочитате по некоја оригинална мудрост, ви препорачуваме да погледнете!

Вежбање во пар со мерак

Вежбање во пар со мерак

Џеко и Наталија се дечко и девојка од Бразил кои имаат многу заеднички работи, а она што најмногу ги поврзува е вежбањето. Тие вежбаат заедно и се мотивираат да издржат и да вежбаат уште повеќе.

Искусен заводник ве учи како да се „смувате“ со две непознати другарки истовремено

Искусен заводник ве учи како да се „смувате“ со две непознати другарки истовремено

Типот од страна личи на обичен прибран дечко, но во акција е вистински ѕвер. Гледајте како се прави тоа со два реда муабет и многу храброст.

Оригиналниот одговор на едно дете од Босна на прашањето: Како се вика човек кој е на власт?

Оригиналниот одговор на едно дете од Босна на прашањето: Како се вика човек кој е на власт?

Детето само ги слушало постарите и си извлекло свој заклучок. ШАМПИОНЧЕ!

Поправено 48-ми дел (48 фото)

Мотика мајсторите напаѓаат! Ова го можат само креативни луѓе, без разлика што некои се кул, други се откачени а трети смешни.

Нема едно тркало? Не е проблем… Има уште 3 други :)

Нема едно тркало? Не е проблем… Има уште 3 други :)

Смешно е кога ќе видите како некој се снашол со дрво за да си отиде до дома, но кога ќе забележите што има закачено позади на џипот, видеото станува легендарно :).

Возачот на автобусот има проблеми со воланот

Возачот на автобусот има проблеми со воланот

На островот Малта, еден патник дискретно го снима возачот кој мака мачи со воланот на својот автобус. Гледајте до крај!

Најјаката модификација на фолксваген комбе што некогаш сте ја виделе!

Најјаката модификација на фолксваген комбе што некогаш сте ја виделе!

Не е битно какво е однадвор, битно е што има внатре! Закон!

Мотика ви го претставува „Рошавиот со една жица“

Мотика ви го претставува „Рошавиот со една жица“

Му ставиле прекар „Рошавиот“ заради неговата коса, на што после му прилепиле „една жица“ затоа што свири на гитара со една жица. Ултра талентиран јамајкански музичар. Гледајте и уживајте!

Што прават Германците кога шахтата не е рамна со асфалтот за 2 сантиметри?

Што прават Германците кога шахтата не е рамна со асфалтот за 2 сантиметри?

Слободно споредувајте со кај нас во коментарите. Мора конечно да сфатиме дека и Германците се луѓе како нас, немаат рогови, се е до системот.

Машина за цепење дрва каква што не сте виделе до сега

Машина за цепење дрва каква што не сте виделе до сега

Цепи дури и големи трупци во еден потег.

Дечко прави тест да види дали девојката на дугарот е неверна

Дечко прави тест да види дали девојката на дугарот е неверна

Неколку секунди се доволно за да видиш што се крие под маската на фината девојка.

Гледајте колку лесно се плива во Мртвото Море

Гледајте колку лесно се плива во Мртвото Море

И да не знаеш да пливаш нема шанси да пропаднеш. Едноставно водата преполна со сол те исфрла на површината.

+