Анонимeн уметник нашол уникатно смешен начин за да ги натера властите да ги поправат дупките во асфалтот

Откако уште еден велосипедист бил повреден налетувајќи на дупка, Ванкси (Wanksy; wank е англиски сленг за мастурбација), уметник од Голем Манчестер, Англија, решил да дејствува. Со отстранлива боја нацртал пениси...

Малиов Тарзан еден ден ќе биде врвен светски гимнастичар

Малиов Тарзан еден ден ќе биде врвен светски гимнастичар

Таткото го препознал неговиот талент и му направил реквизити над...

По успешна хируршка интервенција врз неговото срце, ова момче на сите им покажа им што значи да се биде херој

Кога на Картер Џентл при раѓањето му била дијагностицирана тешка вродена срцева мана, тој не можел да знае низ какви сѐ маки ќе помине. Сега, кога има седум години, ефектите...

Како да проверите дали бензинската пумпа ве краде?

Како да проверите дали бензинската пумпа ве краде?

Инсистирајте сами да си наточите бензин, но претходно направете ја финтава што им ја направи...

Како да го издепилираш цимерот по брза постапка?

Како да го издепилираш цимерот по брза постапка?

Многу смешна финта му направи...

ЈАКО: Како Русин врти хулахоп?

ЈАКО: Како Русин врти хулахоп?

Пластичните хулахопи се за жени, а вака вртат хулахоп вистинските...

Летото се ближи, време е да започнете со вежбање

Летото се ближи, време е да започнете со вежбање

Џордан Карвер знае како да ве натера веднаш да почнете да вежбате, особено ако сте маж...

Погледнете што му направи велосипедистот на скапото Ламборџини

Погледнете што му направи велосипедистот на скапото Ламборџини

Дечково се здоби со инстант слава на интернет откако го објави видеово на својот Инстаграм...

Концерт на Грин Деј во нивното локално средно училиште, 4 години пред да станат славни

Концерт на Грин Деј во нивното локално средно училиште, 4 години пред да станат славни

Одлична мотивација за сите оние кои се занимаваат со музика, но и со било што друго. Работете ја работата што ја сакате од срце и најдобро што можете, не се...

Бебево открило брз и ефикасен начин за симнување по скали :)

Бебево открило брз и ефикасен начин за симнување по скали :)

Малиот е шампион! Верувале или не, може да се симне по скалите побрзо од...

Погледнете што улови малиот со својата јадица-играчка

Погледнете што улови малиот со својата јадица-играчка

Има рибари што цел живот рибарат и не можат да се пофалат со ваков улов...

Најневеројатниот трик со карти некогаш изведен во јавност

Најневеројатниот трик со карти некогаш изведен во јавност

31-годишниот Џејми Рејвен настапи на Британија има талент и ги збуни и судиите и публиката. Најчудно е што никој не ги ни допре картите, а камерата цело време ги...

Погледнете што направиле овие тројца татковци од количките на нивните деца

Погледнете што направиле овие тројца татковци од количките на нивните деца

На малиот Мустанг, на Барби џипот и на Корветата им ги смениле моторите. Сега на забавата и нема крај...

Генијалецов измисли сандали кои можат да пораснат пет броја за пет години за да им помогне на милиони сиромашни деца

Понекогаш наједноставниот пронајдок може да промени милиони животи. Тоа е целта на „Обувката која расте“, сандала создадена пронаоѓачот Кентон Ли, која може да ја прилагоди својата големина, дозволувајќи им на...

Осамениот и повлечен средношколец сега живее живот каков што секој маж може само да посака

На 34-годишниот Адам Лајонс порано не му одело од рака фаќањето девојки. Пресвртот во неговиот живот се случил кога на 25 години работел како чистач во Велика Британија и решил...

86-годишната славна Инстаграм баба продолжува да ги изненадува своите следбеници

Продолжува годината на бабите во модните кампањи. 80-годишната писателка Џоан Дидион го проби ледот за оваа година како модел за неодамнешната рекламна кампања на Селин, славната пејачка Џони Мичел стана...

Мега талентирано девојче настапи на „The Voice“ – Германија и го расплака целиот свет

Мега талентирано девојче настапи на „The Voice“ – Германија и го расплака целиот свет

Ретко кој човек можеше да ги задржи солзите на оваа емотивна изведба на 14 годишната Соломиа...

Како кинеските домаќинки им ставаат ракија на гостите?

Како кинеските домаќинки им ставаат ракија на гостите?

Ова го можат само најталентираните...

3 девојки од Филипините: Најголемото изненадување на Азија има талент!

3 девојки од Филипините: Најголемото изненадување на Азија има талент!

Задолжително погледнете! Ќе ви го направат денот многу...

Невестава им приреди необичен спектакл на гостите на свадбата

Невестава им приреди необичен спектакл на гостите на свадбата

Сузан Морисет растури на сопствената свадба. Инаку таа е професорка по музичко и голем професионалец во она што го...

Погледнете како 2 филипински девојки продаваат сладолед

Погледнете како 2 филипински девојки продаваат сладолед

Да ти е мерак да ги гледаш. Вакви треба да се сите продавачи, а не некој намќор што не знае да каже збор, а камо ли да ви се...

Необичен кинески специјалитет на ражен

Во едно кинеско село секоја година се одржува фестивал со необична традиција. На сред село има огромна печка во која народните готвачи приготвуваат специјален ражен. Можете ли да погодите кое...

Гимнастичар левел Бог

Гимнастичар левел Бог

Јас секој ден вакви вежби си правам по дома...

Донбаскиот терминатор во од пука со противтенковско оружје од 1941

Донбаскиот терминатор во од пука со противтенковско оружје од 1941

Руснов веднаш по објавувањето на видеово се стекна со херојска слава во Русија. Оружјето е тешко 21 килограм и стрела со брзина од 15 истрели во минута.  Видеото е снимено...

Домаќинкава крши ореви со својот смартфон

Домаќинкава крши ореви со својот смартфон

Сите сме ги слушнале рекламите дека стаклото на новите телефони е многу цврсто, но дали е доволно цврсто за со него да се кршат...

Професор по математика ги забавува студентите со своето необично предавање

Професор по математика ги забавува студентите со своето необично предавање

И професорите по математика знаат да бидат креативни и тоа многу. Секоја чест за ваквите луѓе кои целосно ќе се посветат на она што го...

Првоаприлската шега на BMW

Првоаприлската шега на BMW

BMW Нов Зеланд испечатија реклама во весник вчера на која пишуваше кој прв ќе дојде во салонот на BMW и ќе го побара Том, ќе му ја замениме старата кола...

Реката го однела мостот? Нема проблем, донесете само 2 багери?!

Реката го однела мостот? Нема проблем, донесете само 2 багери?!

Снајди се па живеј...

Спектакуларно вадење на првото запче со брзата кола на тато

Спектакуларно вадење на првото запче со брзата кола на тато

Вадењето заб никогаш не звучело толку добро...

Што прават младите на Водно? (Не е тоа што мислите)

Убаво е да се види дека свеста за здаво тело и здрав живот е се поразвиена кај младите...

+